RESULTATER
LYSSTÆVNE
den 2.oktober 2015
på Tårnby Stadion
Arrangør: Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.47 Anna Harder -2000Allerød AM  
2 8.95 Ellen Nørding Christensen -2003FIF  
3 8.96 Maja Antvorskov -2002FIF  
4 9.14 Ingeborg Falck -2004FIF  
5 9.21 Laura Luul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
6 9.47 Filippa Zäll -2003Ângelholm  
7 10.08 Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club  
8 10.30 Johanna C B Jessen -2005FIF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Emma Lindgaard -2002Køge Atletik  
  KVINDER SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.35  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 14.40 Mille Topp Kemp -2001Allerød AM  
2 14.56 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
3 14.71 Maja Antvorskov -2002FIF  
4 15.23 Mille Majkjær -2002Amager Atletik Club  
5 15.32 Helene Ekner -2004Amager Atletik Club  
6 16.03 Clara Lund-Sørensen -2002Amager Atletik Club  
7 16.10 Julie Svare -2003Amager Atletik Club  
8 16.28 Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 14.02 Maja Felby -2002Køge Atletik  
2 14.41 Alexander Christiansen -2001Hvidovre AM  
3 14.68 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
4 14.95 Laura Luul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
5 16.14 Josefine H Jørgensen -2002Amager Atletik Club  
6 16.90 Hilde Andersen -2003Amager Atletik Club  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 13.21 Mathilde Yttesen -2001Amager Atletik Club  
2 13.38 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev Atletik  
3 13.57 Kristine Kruse -2002Slagelse Delta  
4 13.61 Marie Dahi -2001Greve Atletik  
5 14.15 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
6 15.01 Line Wienberg Laursen -1996Allerød AM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Emma Lindgaard -2002Køge Atletik  
  DNS Esther Arce -2002Amager Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 44.47 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev Atletik  
2 46.90 Ellen Nørding Christensen -2003FIF  
3 48.84 Kathrine Dahl -1979FIF  
4 49.55 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
5 55.41 Vera S Thomsen -2003Amager Atletik Club  
6 1.04.67 Johanna C B Jessen -2005FIF  
 HEAT 2
1 51.23 Emily Lexner -1997Blovstrødløver  
2 55.23 Helene Ekner -2004Amager Atletik Club  
3 57.22 Sophie Mørch -2004Blovstrødløver  
  DNS Mathilde Andersen -2004Greve Atletik  
  DNS Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
  DNS Ingeborg Falck -2004FIF  
 HEAT 3
1 43.57 Anna Harder -2000Allerød AM  
2 44.42 Tessa June Strand -1998Ballerup AK  
3 44.75 Kristine Kruse -2002Slagelse Delta  
4 45.46 Majken Lützen -2003Ballerup AK  
5 46.44 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
6 46.82 Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Esther Arce -2002Amager Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.35.50 Freja K Madsen -2002Herlev Atletik  
2 2.35.92 Mathilde Riis -1999Ballerup AK  
3 2.38.19 Caroline Rødgaard Jessen -2002Herlev Atletik  
4 2.38.57 Louise Høkilde Wassmann -2003Greve Atletik  
5 2.39.00 Nicoline Asta Hervig Clem -1999Ballerup AK  
6 2.45.05 Sofie Christensen -2000Ballerup AK  
7 2.51.33 Clara Lund-Sørensen -2002Amager Atletik Club  
8 2.52.85 Maja Felby -2002Køge Atletik  
9 2.58.78 Vera S Thomsen -2003Amager Atletik Club  
10 3.07.99 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
  DNS Denise Nartey -1984Amager Atletik Club  
  DNS Filippa Zäll -2003Ângelholm  
  KVINDER SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.00  
NrResultat NavnKlub  
1 5.23.30 Mathilde Winther -2002Blovstrødløver  
2 5.56.14 Natascha Clausen -1999Ballerup AK  
3 6.55.08 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
  DNF Solvejg Wulf -2000Ballerup AK  
  KVINDER SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.40  
NrResultat NavnKlub  
1 10.40.03 Sif Nikoline Bendix -2001TRI4  
2 11.46.76 Kamilla Kajbæk -1999Ballerup AK  
3 11.59.71 Ulrikke Juul Søeborg -2003Helsingør IF  
4 12.08.99 Caroline Rødgaard Jessen -2002Herlev Atletik  
5 12.42.49 Emilie Deublein -2001Helsingør IF  
6 13.12.70 Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik  
  DNF Julie Svare -2003Amager Atletik Club  
  DNS Agnes Rold -2002Helsingør IF  
  MÆND SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 8.41 Jakob Zäll -2001Ângelholm  
2 8.97 Hugo Rasmussen -2003Hellas Roskilde  
3 9.57 Louie Svane -2004Amager Atletik Club  
4 9.85 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
5 10.12 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
6 11.36 Otto Brekling Brushøj -2005Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 12.94 Sebastian Larsen -2001Sparta  
2 14.34 Hugo Rasmussen -2003Hellas Roskilde  
3 14.83 Viktor Bech petersen -2003Amager Atletik Club  
4 14.96 Alfred Dahl -2002FIF  
5 15.59 Louie Svane -2004Amager Atletik Club  
6 15.62 Malthe Hjarne -2004Blovstrødløver  
7 16.19 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
8 19.17 Otto Brekling Brushøj -2005Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 11.31 Jakob H Andersen -1997Herlufsholm ATM  
2 11.43 Kasper Andersson -1997Greve Atletik  
3 11.99 Victor Thomsen -1999Amager Atletik Club  
4 12.94 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
5 13.47 Oskar Rømer -2000Ballerup AK  
6 14.42 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
7 14.68 Jannik B Jessen -1963FIF  
  DNS Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 42.82 Sebastian Larsen -2001Sparta  
2 46.96 Hugo Rasmussen -2003Hellas Roskilde  
3 49.68 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
4 51.68 Viktor Bech petersen -2003Amager Atletik Club  
5 56.69 Louie Svane -2004Amager Atletik Club  
 HEAT 2
1 36.75 Kasper Andersson -1997Greve Atletik  
2 37.32 Victor Thomsen -1999Amager Atletik Club  
3 38.56 Klaus Præst Jaqué -1992K.I.F.  
4 42.60 Jakob Zäll -2001Ângelholm  
5 47.66 Gustav Mørch -2002Blovstrødløver  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Simon Harbo -95Herlufsholm ATM  
  MÆND SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.00.75 Lukas Jensen -1997Ballerup AK  
2 2.01.75 Thor Skifte -1997Amager Atletik Club  
3 2.02.97 Nicholai Zickert -1984Amager Atletik Club  
4 2.20.85 Bjørn Sabroe Simonsen -2000Herlufsholm ATM  
5 2.21.01 Lucas Soulier -2002Slagelse Delta  
6 2.30.85 Rasmus Balterzen -2002Greve Atletik  
7 2.34.32 Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre AM  
  DNF Klaus Præst Jaqué -1992K.I.F.  
  MÆND SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.00  
NrResultat NavnKlub  
1 5.21.69 Jakob E Andersen -2002Helsingør IF  
  MÆND SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.40  
NrResultat NavnKlub  
1 9.12.96 Simon Holst -1998Amager Atletik Club  
2 9.42.07 Joachim Rønsholt -1999Ballerup AK  
3 9.42.62 Peter Paldan Sørensen -1979FIF  
4 10.21.80 Kristian Carstensen -2001Ballerup AK  
5 10.31.90 Marcus Rølling -2003Amager Atletik Club  
6 10.38.03 Oscar Riis -2003Ballerup AK  
7 11.32.51 Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre AM  
8 11.44.59 Malthe Hjarne -2004Blovstrødløver  
9 11.59.97 Henrik Friis -1967Amager Atletik Club  
  DNF Christian Christensen -1988FIF  
  DNS Michael Pilegaard Hansen -1967Bagsværd AC  


Genereret af MARS version 2.0.0.398 lørdag den 3. oktober 2015 klokken 10:41