RESULTATER
Tårnby Games
7.-8.maj 2016
den 7.maj 2016 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  PIGER 4-5 ÅR - 40 METERSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 9.09 Ellen Vincentsen -2011Sparta  
2 9.62 Matilde Birger Larsen -2011Amager Atletik Club  
3 10.41 Karen Baandrup Tindbæk -2011Herlev  
4 11.88 Sia Arvedsen -2011Amager Atletik Club  
  PIGER 4-5 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 2.26+0.0 Ellen Vincentsen -2011Sparta  
2 1.68+0.0 Matilde Birger Larsen -2011Amager Atletik Club  
3 1.37+0.0 Sia Arvedsen -2011Amager Atletik Club  
4 1.22+0.0 Karen Baandrup Tindbæk -2011Herlev  
 1.runde2.runde3.runde 
Ellen Vincentsen2.15+0.02.26+0.02.17+1.0
Matilde Birger Larsen1.68+0.01.56+0.01.57+0.0
Sia Arvedsen1.37+0.00.13+0.00.10+8.0
Karen Baandrup Tindbæk1.22+0.00.98+0.01.16+0.0
  PIGER 4-5 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 5.49 Matilde Birger Larsen -2011Amager Atletik Club  
2 5.47 Ellen Vincentsen -2011Sparta  
3 5.20 Karen Baandrup Tindbæk -2011Herlev  
4 3.29 Sia Arvedsen -2011Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde 
Matilde Birger Larsen5.015.493.90
Ellen Vincentsen5.275.474.98
Karen Baandrup Tindbæk4.065.205.01
Sia Arvedsen2.261.753.29
  PIGER 6-7 ÅR - 40 METERSØN KL. 10.10  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -0.9m/s  2h: -0.3m/s  3h: -1.6m/s  4h: -1.6m/s
1 7.143h Alma Ravn -2009Sparta  
2 7.824h Theresa Dommer -2009Sparta  
3 8.114h Edith Riisager -2009Amager Atletik Club  
4 8.182h Cecilie Zachariae -2009Sparta  
5 8.263h Vilma Vestergaard Jensen -2009Amager Atletik Club  
6 8.381h Helena Bang-Löwgren -2009Sparta  
7 8.453h Mona Bjørneboe -2009Amager Atletik Club  
8 8.533h Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta  
9 8.593h Laura Malis -2009Bagsværd AC  
10 8.671h Nina Rosa Jespersen -2008Bagsværd AC  
11 8.814h Lea Johanne Larsen -2009Amager Atletik Club  
12 8.832h Erika Livia Wischmann -2009Sparta  
13 8.941h Elvira Kirstine Ramsgaard -2009Sparta  
= 8.943h Gro Arvedsen -2009Amager Atletik Club  
15 8.984h Amalie Gedsø Færge -2009Ballerup AK  
16 9.014h Sille May Bekker Adler -2009Amager Atletik Club  
17 9.361h Liva Schärfe -2010Amager Atletik Club  
18 9.371h Emma Flindt Eskildsen -2009Amager Atletik Club  
19 9.421h Natasia Hatting -2009Amager Atletik Club  
20 9.582h Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club  
21 9.652h Julie Flindt Eskildsen -2009Amager Atletik Club  
22 10.062h Ida Røddik Lund -2009Amager Atletik Club  
23 10.541h Sofia Geill Kjær -2009Sparta  
24 11.094h Natalie A Ø Jørgensen -2010Frederiksberg IF  
25 11.214h Lili Clausen -2009Amager Atletik Club  
26 11.403h Emma Ask O -2009Bagsværd AC  
27 11.652h Emma Brandt -2010Amager Atletik Club  
  DNS2h Sol Hornum -2009Parasport Frederiksberg  
  DNS  Vigga Marie Lund Singer -2010Sparta  
  PIGER 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.35  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.65+0.0 Alma Ravn -2009Sparta  
2 2.73+0.0 Helena Bang-Löwgren -2009Sparta  
3 2.62+0.0 Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta  
4 2.53+0.0 Theresa Dommer -2009Sparta  
5 2.47+0.0 Cecilie Zachariae -2009Sparta  
6 2.41+0.0 Laura Malis -2009Bagsværd AC  
7 2.39+0.0 Nina Rosa Jespersen -2008Bagsværd AC  
8 2.34+1.2 Mona Bjørneboe -2009Amager Atletik Club  
9 2.31+0.0 Elvira Kirstine Ramsgaard -2009Sparta  
10 2.30+0.0 Lea Johanne Larsen -2009Amager Atletik Club  
11 2.10+0.0 Amalie Gedsø Færge -2009Ballerup AK  
12 2.02+0.0 Erika Livia Wischmann -2009Sparta  
13 2.02+0.0 Emma Flindt Eskildsen -2009Amager Atletik Club  
14 2.00+0.0 Julie Flindt Eskildsen -2009Amager Atletik Club  
15 1.97+0.0 Gro Arvedsen -2009Amager Atletik Club  
16 1.96+0.0 Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club  
17 1.94+0.0 Natasia Hatting -2009Amager Atletik Club  
18 1.82+0.0 Emma Ask O -2009Bagsværd AC  
19 1.81+0.0 Vilma Vestergaard Jensen -2009Amager Atletik Club  
20 1.73+0.0 Edith Riisager -2009Amager Atletik Club  
21 1.70+0.0 Liva Schärfe -2010Amager Atletik Club  
22 1.67+0.0 Sofia Geill Kjær -2009Sparta  
23 1.64+0.0 Natalie A Ø Jørgensen -2010Frederiksberg IF  
24 1.63+0.7 Sille May Bekker Adler -2009Amager Atletik Club  
25 1.60+0.0 Ida Røddik Lund -2009Amager Atletik Club  
26 1.44+0.0 Lili Clausen -2009Amager Atletik Club  
27 1.28+0.0 Emma Brandt -2010Amager Atletik Club  
  DNS  Sol Hornum -2009Parasport Frederiksberg  
  DNS  Vigga Marie Lund Singer -2010Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Alma Ravn3.42+0.03.58+0.03.65+0.0
Helena Bang-Löwgren2.63+0.62.42+0.02.73+0.0
Wilma Caroline Nielsen0.86+0.02.62+0.02.62+0.0
Theresa Dommer2.45+0.02.32+0.02.53+0.0
Cecilie Zachariae2.47+0.02.14+0.02.32+0.0
Laura Malis2.41+0.02.41+0.02.31+0.0
Nina Rosa Jespersen2.05+1.32.39+0.01.94+0.0
Mona Bjørneboe2.21+0.02.34+1.22.17+0.0
Elvira Kirstine Ramsgaard2.31+0.02.04+1.92.00+0.0
Lea Johanne Larsen2.14+0.01.95+0.02.30+0.0
Amalie Gedsø Færge1.72+0.01.96+0.02.10+0.0
Erika Livia Wischmann1.73+0.01.64+0.02.02+0.0
Emma Flindt Eskildsen1.57+0.01.32+0.02.02+0.0
Julie Flindt Eskildsen1.70+0.01.78+0.02.00+0.0
Gro Arvedsen1.93+0.0x 1.97+0.0
Alva Wagner Toftdahl1.96+0.01.17+0.01.84+0.0
Natasia Hatting1.94+0.01.66+0.01.90+0.0
Emma Ask O1.58+0.01.82+0.01.52+0.0
Vilma Vestergaard Jensen1.81+0.01.37+0.01.50+0.0
Edith Riisager1.58+0.01.54+0.01.73+0.0
Liva Schärfe1.50+0.01.51+0.01.70+0.0
Sofia Geill Kjær1.67+0.01.60+0.01.60+0.0
Natalie A Ø Jørgensen1.24+0.01.34+0.01.64+0.0
Sille May Bekker Adler1.63+0.71.48+0.01.28+0.0
Ida Røddik Lund1.03+0.31.51+0.01.60+0.0
Lili Clausen1.40+0.01.44+0.01.40+0.0
Emma Brandt1.26+0.01.28+0.00.92+0.0
  PIGER 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 15.88 Lea Johanne Larsen -2009Amager Atletik Club  
2 11.59 Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta  
3 11.26 Nina Rosa Jespersen -2008Bagsværd AC  
4 11.09 Helena Bang-Löwgren -2009Sparta  
5 10.32 Sille May Bekker Adler -2009Amager Atletik Club  
6 9.53 Alma Ravn -2009Sparta  
7 9.28 Theresa Dommer -2009Sparta  
8 8.55 Amalie Gedsø Færge -2009Ballerup AK  
9 8.45 Elvira Kirstine Ramsgaard -2009Sparta  
10 8.44 Natasia Hatting -2009Amager Atletik Club  
11 7.76 Sofia Geill Kjær -2009Sparta  
12 7.71 Edith Riisager -2009Amager Atletik Club  
13 7.67 Gro Arvedsen -2009Amager Atletik Club  
14 7.60 Cecilie Zachariae -2009Sparta  
15 7.43 Laura Malis -2009Bagsværd AC  
16 7.24 Emma Flindt Eskildsen -2009Amager Atletik Club  
17 6.80 Vilma Vestergaard Jensen -2009Amager Atletik Club  
18 6.65 Liva Schärfe -2010Amager Atletik Club  
19 6.53 Emma Ask O -2009Bagsværd AC  
20 6.29 Mona Bjørneboe -2009Amager Atletik Club  
21 6.22 Julie Flindt Eskildsen -2009Amager Atletik Club  
22 5.98 Erika Livia Wischmann -2009Sparta  
23 5.90 Emma Brandt -2010Amager Atletik Club  
24 5.77 Lili Clausen -2009Amager Atletik Club  
25 5.12 Natalie A Ø Jørgensen -2010Frederiksberg IF  
26 4.71 Ida Røddik Lund -2009Amager Atletik Club  
27 4.30 Sol Hornum -2009Parasport Frederiksberg  
28 3.68 Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club  
  DNS Vigga Marie Lund Singer -2010Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Lea Johanne Larsen13.5315.8814.70
Wilma Caroline Nielsen11.598.0210.11
Nina Rosa Jespersen9.4510.0911.26
Helena Bang-Löwgren9.0211.099.15
Sille May Bekker Adler6.457.6610.32
Alma Ravn8.717.479.53
Theresa Dommer9.288.658.27
Amalie Gedsø Færge5.778.554.55
Elvira Kirstine Ramsgaard8.456.957.65
Natasia Hatting7.438.438.44
Sofia Geill Kjær7.765.747.17
Edith Riisager7.716.475.91
Gro Arvedsen5.537.675.92
Cecilie Zachariae6.965.377.60
Laura Malis7.437.026.53
Emma Flindt Eskildsen7.237.246.85
Vilma Vestergaard Jensen5.526.805.82
Liva Schärfe1.673.276.65
Emma Ask O6.535.996.12
Mona Bjørneboe6.054.696.29
Julie Flindt Eskildsen5.246.225.33
Erika Livia Wischmann5.984.765.63
Emma Brandt5.904.074.94
Lili Clausen4.635.774.88
Natalie A Ø Jørgensenx5.124.65
Ida Røddik Lund3.054.714.32
Sol Hornum4.30xx
Alva Wagner Toftdahlx3.681.35
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.10  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.0m/s
1 9.71fFreja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
2 10.67 Amara Mol Romero -2007Gentofte IK  
3 10.98 Christine Emilie Næsby -2007Sparta  
4 11.48 Wilma Carla Ank Rasmussen -2007Frederiksberg IF  
5 11.57 Luna Berg Torsbake -2008Sparta  
6 11.88 Louise C. B. Jessen -2007Frederiksberg IF  
7 12.23 Heiða Jacobsen -2008Bragdid  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 9.48fMaja Voigt -2007Sparta  
2 10.91 Selma Madicken Vöge-Widdi -2008Sparta  
3 10.98 Esther Falck -2008Frederiksberg IF  
4 11.23 Anna Solvang -2007Hellas Roskilde  
5 11.97 Melanie I Ø Jørgensen -2007Frederiksberg IF  
6 12.18 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
7 13.22 Alice Hermundstad -2008IF Lennéa Friidrott  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 10.00fSilke Lykke Evensen -2007Hellas Roskilde  
2 10.51fKarla Haynes -2007Sparta  
3 10.52fMille Kisbye Bodeholt -2007Bagsværd AC  
4 11.14 Ingrid Vølund -2007Bagsværd AC  
5 11.48 Naja Rosendahl Kammann -2008Amager Atletik Club  
6 11.87 Susanna Ring -2008Amager Atletik Club  
7 12.01 Line Svare -2008Amager Atletik Club  
8 12.99 Salma Mittag -2008Sparta  
 HEAT 4  w: -0.2m/s
1 10.06fElla Julie Fischer -2007Sparta  
2 10.41fViktoria Grønbek Hamborg -2007Køge Atletik  
3 10.62fLotte Grevy Ejstrup -2007Sparta  
4 11.17 Clara Vejlgaard -2008Sparta  
5 11.78 Glóa Reginsdóttir á Lofti -2007Bragdid  
6 11.88 Mathilde Thilqvist -2008Amager Atletik Club  
  DNS Emily Osula -2008Sparta  
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 12.15  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.5m/s
1 9.45 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
2 9.54 Maja Voigt -2007Sparta  
3 9.73 Silke Lykke Evensen -2007Hellas Roskilde  
4 10.03 Ella Julie Fischer -2007Sparta  
5 10.25 Viktoria Grønbek Hamborg -2007Køge Atletik  
6 10.38 Karla Haynes -2007Sparta  
7 10.39 Mille Kisbye Bodeholt -2007Bagsværd AC  
8 10.59 Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 12.55  
NrResultat NavnKlub  
1 1.17.36 Maja Voigt -2007Sparta  
2 1.23.53 Amara Mol Romero -2007Gentofte IK  
3 1.23.62 Viktoria Grønbek Hamborg -2007Køge Atletik  
4 1.27.02 Mille Kisbye Bodeholt -2007Bagsværd AC  
5 1.28.20 Ingrid vølund -2007Bagsværd AC  
6 1.28.23 Helene Salomonsen -2007Sparta  
7 1.28.98 Naja Rosendahl Kammann -2008Amager Atletik Club  
8 1.30.81 Wilma Carla Ank Rasmussen -2007Frederiksberg IF  
9 1.30.87 Esther Falck -2008Frederiksberg IF  
10 1.30.93 Selma Madicken Vöge-Widdi -2008Sparta  
11 1.49.27 Susanna Ring -2008Amager Atletik Club  
  DNS Heiða Jacobsen -2008Bragdid  
  DNS Emily Osula -2008Sparta  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.04 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
2 3.79 Ella Julie Fischer -2007Sparta  
3 3.47 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta  
4 3.47 Silke Lykke Evensen -2007Hellas Roskilde  
5 3.46 Helene Salomonsen -2007Sparta  
6 3.32 Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta  
7 3.29 Mille Kisbye Bodeholt -2007Bagsværd AC  
8 3.04 Clara Vejlgaard -2008Sparta  
9 3.04 Alice Hermundstad -2008IF Lennéa Friidrott  
10 2.92 Esther Falck -2008Frederiksberg IF  
11 2.89 Luna Berg Torsbake -2008Sparta  
12 2.88 Karla Haynes -2007Sparta  
13 2.87 Selma Madicken Vöge-Widdi -2008Sparta  
14 2.82 Viktoria Grønbek Hamborg -2007Køge Atletik  
15 2.74 Christine Emilie Næsby -2007Sparta  
16 2.72 Line Svare -2008Amager Atletik Club  
17 2.67 Melanie I Ø Jørgensen -2007Frederiksberg IF  
18 2.64 Ingrid Vølund -2007Bagsværd AC  
19 2.58 Anna Solvang -2007Hellas Roskilde  
20 2.57 Glóa Reginsdóttir á Lofti -2007Bragdid  
21 2.52 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
22 2.11 Heiða Jacobsen -2008Bragdid  
23 2.00 Salma Mittag -2008Sparta  
24 1.98 Mathilde Thilqvist -2008Amager Atletik Club  
  DNS Emily Osula -2008Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Freja Isabel Knudsen3.92 3.91 3.91 3.89 x 4.04 
Ella Julie Fischer3.40 3.66 3.77 3.77 3.79 x 
Amalie Sofie Nielsen3.47 3.46 x 
Silke Lykke Evensen3.33 3.29 3.17 3.37 3.08 3.47 
Helene Salomonsen3.33 3.12 3.43 3.19 3.46 3.41 
Lotte Grevy Ejstrup3.00 3.17 3.04 2.85 3.32 3.14 
Mille Kisbye Bodeholt3.29 3.22 3.04 2.78 3.21 3.09 
Clara Vejlgaard3.00 2.97 3.04 
Alice Hermundstad2.17 2.12 3.04 
Esther Falck2.92 2.69 2.61 
Luna Berg Torsbake2.83 2.69 2.89 
Karla Haynes1.51 2.88 2.57 
Selma Madicken Vöge-Widdi2.87 2.64 2.82 
Viktoria Grønbek Hamborg2.59 2.82 2.82 
Christine Emilie Næsby2.74 2.56 2.70 
Line Svare2.72 2.50 2.56 
Melanie I Ø Jørgensen2.67 2.44 x 
Ingrid Vølund2.64 2.64 x 
Anna Solvang2.58 2.33 2.39 
Glóa Reginsdóttir á Lofti2.57 2.45 2.41 
Siri Nissen Thyrsted2.42 2.52 2.27 
Heiða Jacobsen2.11 2.10 2.03 
Salma Mittag1.96 1.77 2.00 
Mathilde Thilqvist1.98 1.60 x 
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.13 Ella Julie Fischer -2007Sparta  
2 6.66 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta  
3 5.91 Silke Lykke Evensen -2007Hellas Roskilde  
4 4.87 Maja Voigt -2007Sparta  
5 4.65 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
6 4.46 Mathilde Thilqvist -2008Amager Atletik Club  
7 4.04 Viktoria Grønbek Hamborg -2007Køge Atletik  
8 3.81 Karla Haynes -2007Sparta  
9 3.77 Luna Berg Torsbake -2008Sparta  
10 3.58 Salma Mittag -2008Sparta  
11 3.54 Esther Falck -2008Frederiksberg IF  
12 3.44 Wilma Carla Ank Rasmussen -2007Frederiksberg IF  
13 3.30 Louise C. B. Jessen -2007Frederiksberg IF  
14 2.89 Susanna Ring -2008Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ella Julie Fischer6.147.117.136.966.326.99
Amalie Sofie Nielsen5.655.794.666.325.226.66
Silke Lykke Evensen5.755.91x5.464.235.71
Maja Voigt4.734.47x4.614.854.87
Freja Isabel Knudsen3.864.654.444.23xx
Mathilde Thilqvist4.074.464.25x3.414.43
Viktoria Grønbek Hamborg3.724.043.71
Karla Haynes3.383.193.81
Luna Berg Torsbake2.523.523.77
Salma Mittag3.583.543.33
Esther Falck3.543.053.14
Wilma Carla Ank Rasmussenx3.442.98
Louise C. B. Jessen3.303.163.22
Susanna Ring2.492.892.80
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 27.78 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta  
2 25.03 Helene Salomonsen -2007Sparta  
3 24.75 Mille Kisbye Bodeholt -2007Bagsværd AC  
4 23.14 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
5 20.08 Lotte Grevy Ejstrup -2007Sparta  
6 18.05 Wilma Carla Ank Rasmussen -2007Frederiksberg IF  
7 16.36 Clara Vejlgaard -2008Sparta  
8 15.65 Esther Falck -2008Frederiksberg IF  
9 15.41 Line Svare -2008Amager Atletik Club  
10 14.75 Louise C. B. Jessen -2007Frederiksberg IF  
11 14.36 Amara Mol Romero -2007Gentofte IK  
12 12.79 Anna Solvang -2007Hellas Roskilde  
13 11.63 Glóa Reginsdóttir á Lofti -2007Bragdid  
14 8.81 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
15 6.55 Melanie I Ø Jørgensen -2007Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Amalie Sofie Nielsen26.0924.5723.2024.7625.7727.78
Helene Salomonsenx22.3823.69x23.8125.03
Mille Kisbye Bodeholt18.0621.0022.7520.4924.7522.89
Freja Isabel Knudsen19.7122.3023.1421.6320.3118.60
Lotte Grevy Ejstrup16.4319.5720.0819.7819.8015.63
Wilma Carla Ank Rasmussen11.0217.2916.6017.3818.0516.92
Clara Vejlgaard16.1014.6016.36
Esther Falck13.2714.5415.65
Line Svare15.4112.9114.13
Louise C. B. Jessenx14.2014.75
Amara Mol Romero12.0614.3614.22
Anna Solvang10.9512.1812.79
Glóa Reginsdóttir á Lofti9.069.4111.63
Siri Nissen Thyrstedx8.812.79
Melanie I Ø Jørgensen6.554.23x
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.50  
  Til semifinale: 12 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.8m/s
1 8.94sElla Engman -2005IFK Trelleborg  
2 9.34sFilippa Cecilia Cameron H -2005Amager Atletik Club  
3 10.22 Sine Demirhan -2005Herlev  
4 10.25 Ellen Vering Therkelsen -2005Frederiksberg IF  
5 10.81 Rose Tværmose Høegh -2006Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: -0.2m/s
1 9.36sWilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
2 9.56sLea Thomsen -2005Bragdid  
3 10.12 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
4 10.17 Zara Unal -2005Herlev  
5 11.25 Caroline Ringhofer -2006Hvidovre AM  
6 12.63 Victoria Jensen -2006Amager Atletik Club  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 9.31sThea Lei Hansgaard -2005Holte Atletik  
2 9.89sSigne Juhl Laursen -2005Sparta  
3 10.31 Katja Falk Lorentzen -2005Amager Atletik Club  
4 10.38 Nikoline Graa -2005Trongårdens IF  
5 10.44 Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA  
6 10.56 Laura Diaz Friis -2006Sparta  
 HEAT 4  w: -1.7m/s
1 9.05sEmilie B. Voigt -2005Sparta  
2 10.09 Martine Rørbøl Markussen -2005Bagsværd AC  
3 10.19 Frida Froberg -2005Aarhus 1900  
4 10.45 Anna E B Pedersen -2005Sparta  
5 11.24 Huda Elmhassani -2006K.I.F.  
 HEAT 5  w: +0.0m/s
1 9.26sStine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
2 10.13 Caroline Willingshøj Stæh -2006Hellas Roskilde  
3 10.15 Amélie Vejlgaard -2005Sparta  
4 10.16 Kirsa Wirth -2006Herlev  
5 10.86 Filippa Grunnet Nouri -2006Sparta  
6 11.70 Mathilde Ugleholt Hansen -2006Hvidovre AM  
 HEAT 6  w: -0.2m/s
1 9.47sIngrid Gram Jensen -2005Sparta  
2 9.85sMellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
3 9.93sNicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
4 10.42 Ajda Podobnikar -2005Bagsværd AC  
5 10.45 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
6 10.70 Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club  
 HEAT 7  w: +0.0m/s
1 9.13sEmilia Johansson -2005Ängelholm IF  
2 10.43 Elisabeth Elsner -2006K.I.F.  
3 10.58 Mikaela Medina Sørensen -2006K.I.F.  
4 10.63 Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
5 11.08 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 15.10  
  Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.2m/s
1 9.13fEmilie B. Voigt -2005Sparta  
2 9.35fFilippa Cecilia Cameron H -2005Amager Atletik Club  
3 9.44fWilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
4 9.68 Emilia Johansson -2005Ängelholm IF  
5 10.02 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
6 10.38 Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
 HEAT 2  w: -0.1m/s
1 8.87fElla Engman -2005IFK Trelleborg  
2 9.39fStine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
3 9.44fThea Lei Hansgaard -2005Holte Atletik  
4 9.69 Lea Thomsen -2005Bragdid  
5 9.76 Ingrid Gram Jensen -2005Sparta  
6 9.76 Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 16.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.2m/s
1 8.80 Ella Engman -2005IFK Trelleborg  
2 9.15 Emilie B. Voigt -2005Sparta  
3 9.30 Filippa Cecilia Cameron H -2005Amager Atletik Club  
4 9.41 Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
5 9.57 Stine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
  DNS Thea Lei Hansgaard -2005Holte Atletik  
  PIGER 10-11 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.35  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.3m/s
1 14.27fElla Engman -2005IFK Trelleborg  
2 14.78fEmilia Johansson -2005Ängelholm IF  
3 15.53 Lea Thomsen -2005Bragdid  
4 15.65 Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club  
5 15.74 Celina Hagihara -2006K.I.F.  
6 17.11 Pil Nedergaard -2006Sparta  
7 17.39 Mie Sühler -2006Olympia Maribo  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 15.14fWilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
2 15.27fKarla Bundgaard Langvik -2005Sparta  
3 15.32fKaisa Duedam Ventrup -2005Sparta  
4 15.75 Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
5 16.13 Mikkeline Timmermann -2005Hvidovre AM  
6 17.17 Mathilde Meedom Kløv -2006Frederiksberg IF  
7 17.53 Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
 HEAT 3  w: +0.2m/s
1 15.05fStine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
2 15.94 Amélie Vejlgaard -2005Sparta  
3 16.30 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
4 16.36 Ida Hult -2006IF Rigor  
5 16.46 Ellen Vering Therkelsen -2005Frederiksberg IF  
6 16.58 Anna E B Pedersen -2005Sparta  
7 16.92 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
 HEAT 4  w: -1.1m/s
1 14.49fEmilie B. Voigt -2005Sparta  
2 15.33fEmma Flor -2005FIF Hillerød  
3 15.88 Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
4 16.00 Caroline G Jensen -2005Bagsværd AC  
5 16.41 Johanne C. B. Jessen -2005Frederiksberg IF  
  DNS Inaya Atif -2005Sparta  
  DNS Dua Atif -2005Sparta  
  PIGER 10-11 ÅR - 100 METER - FINALESØN KL. 12.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.9m/s
1 14.21 Ella Engman -2005IFK Trelleborg  
2 14.59 Emilie B. Voigt -2005Sparta  
3 14.70 Emilia Johansson -2005Ängelholm IF  
4 15.19 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta  
5 15.27 Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
6 15.44 Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta  
7 15.53 Emma Flor -2005FIF Hillerød  
  DNS Stine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
  PIGER 10-11 ÅR - 400 METERLØR KL. 17.15  
NrResultat NavnKlub  
1 1.10.302h Sofia Thøgersen -2005Sparta  
2 1.10.832h Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
3 1.13.112h Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta  
4 1.14.232h Frida Froberg -2005Aarhus 1900  
5 1.14.682h Lea Thomsen -2005Bragdid  
6 1.17.921h Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
7 1.18.572h Kirsa Wirth -2006Herlev  
8 1.19.131h Nikoline Graa -2005Trongårdens IF  
9 1.19.611h Anna Bergstedt Mørch -2005Amager Atletik Club  
10 1.20.021h Liva Thue Nørbæk -2005Amager Atletik Club  
11 1.21.051h Ajda Podobnikar -2005Bagsværd AC  
12 1.23.221h Harshal Choudhary -2005Bagsværd AC  
13 1.24.411h Caroline Willingshøj Stæh -2006Hellas Roskilde  
14 1.24.802h Mille Zentner Svenson -2006Bagsværd AC  
15 1.25.192h Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
16 1.25.502h Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA  
17 1.27.611h Caroline Ringhofer -2006Hvidovre AM  
18 1.28.872h Rose Tværmose Høegh -2006Amager Atletik Club  
19 1.33.132h Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
20 1.34.332h Ida Mørck -2006Bagsværd AC  
21 1.37.041h Emilie Jæger -2006Hellas Roskilde  
22 1.40.891h Mathilde Ugleholt Hansen -2006Hvidovre AM  
  DNS2h Stine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
  DNS1h Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
  DNS1h Inaya Atif -2005Sparta  
  DNS1h Dua Atif -2005Sparta  
  DNS2h Emilie B. Voigt -2005Sparta  
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.38.16 Sofia Thøgersen -2005Sparta  
2 2.49.33 Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta  
3 2.50.81 Mikkeline Timmermann -2005Hvidovre AM  
4 2.52.78 Celina Hagihara -2006K.I.F.  
5 3.00.03 Lea Thomsen -2005Bragdid  
6 3.05.42 Mathilde Meedom Kløv -2006Frederiksberg IF  
7 3.06.80 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
8 3.11.06 Mille Zentner Svenson -2006Bagsværd AC  
9 3.21.22 Johanne C. B. Jessen -2005Frederiksberg IF  
10 3.24.94 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
11 3.27.75 Ida Mørck -2006Bagsværd AC  
12 3.33.60 Emilie Jæger -2006Hellas Roskilde  
13 3.40.96 Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
  DNS Stine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
  DNS Dua Atif -2005Sparta  
  DNS Inaya Atif -2005Sparta  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 12.00  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.5m/s
1 11.88fSofia Thøgersen -2005Sparta  
2 11.93fIngrid Gram Jensen -2005Sparta  
3 12.33fFilippa Cecilia Cameron H -2005Amager Atletik Club  
4 14.55fPil Nedergaard -2006Sparta  
5 14.94fCaroline Ringhofer -2006Hvidovre AM  
  DNS Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
  DNS Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 11.28fEmilia Johansson -2005Ängelholm IF  
2 14.39fSigne Juhl Laursen -2005Sparta  
3 14.53fKatja Falk Lorentzen -2005Amager Atletik Club  
4 14.73 Liva Thue Nørbæk -2005Amager Atletik Club  
5 15.16 Anna Bergstedt Mørch -2005Amager Atletik Club  
  DNS Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
  DNS Marie Maag Jensen -2006Amager Atletik Club  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.15  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.0m/s
1 11.44 Emilia Johansson -2005Ängelholm IF  
2 11.85 Sofia Thøgersen -2005Sparta  
3 12.16 Ingrid Gram Jensen -2005Sparta  
4 12.47 Filippa Cecilia Cameron H -2005Amager Atletik Club  
5 13.89 Katja Falk Lorentzen -2005Amager Atletik Club  
6 14.06 Pil Nedergaard -2006Sparta  
7 14.94 Caroline Ringhofer -2006Hvidovre AM  
  DNS Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.34 Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
2 1.31 Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
3 1.31 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta  
4 1.25 Emilia Johansson -2005Ängelholm IF  
5 1.19 Emma Flor -2005FIF Hillerød  
6 1.19 Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club  
7 1.19 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
8 1.13 Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club  
9 1.05 Lea Thomsen -2005Bragdid  
= 1.05 Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
= 1.05 Mikkeline Timmermann -2005Hvidovre AM  
= 1.05 Ida Hult -2006IF Rigor  
13 1.05 Mathilde Meedom Kløv -2006Frederiksberg IF  
14 1.00 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
15 0.85 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
  DNS Stine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
  DNS Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
  DNS Iben Dahl -2005Stoholm Atletik  
  DNS Victoria Jensen -2006Amager Atletik Club  
 0.850.900.951.001.051.101.131.151.161.191.221.251.281.311.341.37 
Wilma Nilsson         o oooxoxxx
Nicoline Skovsted   oooo oooxooxoxxx 
Kaisa Duedam Ventrup        oxooxooxxoxxx 
Emilia Johansson     oo xoxoxoxxoxxx   
Emma Flor     oo ooxxx     
Caroline Jørgensen ooooo xoooxxx     
Luna Frid Hanberg   oooo xoxoxxx     
Laura Bollerslev Andrease ooo oo xxx       
Lea Thomsen   ooxxx          
Mellanie Neudinger Nellme   ooxxx          
Mikkeline Timmermannoooooxxx          
Ida Hult   ooxxx          
Mathilde Meedom Kløv oooxoxxx          
Ada Nissen Thyrstedooxooxxx           
Anna Bjaaland Andersenoxxx              
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 w4.55+2.7 Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
  4.38+2.0     
2 w4.32+2.1 Emilie B. Voigt -2005Sparta  
  4.27+1.2     
3 4.26+1.3 Ella Engman -2005IFK Trelleborg  
4 4.13+0.3 Thea Lei Hansgaard -2005Holte Atletik  
5 4.12+0.5 Sofia Thøgersen -2005Sparta  
6 4.11+0.0 Emilia Johansson -2005Ängelholm IF  
7 4.03+0.4 Filippa Cecilia Cameron H -2005Amager Atletik Club  
8 3.98+0.3 Stine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
9 3.89+1.5 Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta  
10 w3.87+2.1 Elisabeth Elsner -2006K.I.F.  
11 3.86+1.6 Ingrid Gram Jensen -2005Sparta  
12 3.76+1.5 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
13 3.75+1.7 Amélie Vejlgaard -2005Sparta  
14 3.70+0.9 Ellen Vering Therkelsen -2005Frederiksberg IF  
15 3.69+0.4 Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
16 w3.63+2.1 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
  3.58+1.6     
17 3.62+1.5 Katja Falk Lorentzen -2005Amager Atletik Club  
18 3.58+0.0 Martine Rørbøl Markussen -2005Bagsværd AC  
19 3.58+0.9 Kirsa Wirth -2006Herlev  
20 3.55+0.4 Iben Dahl -2005Stoholm Atletik  
21 3.54+0.2 Ajda Podobnikar -2005Bagsværd AC  
22 3.54+1.8 Nikoline Graa -2005Trongårdens IF  
23 3.53-0.3 Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
24 3.51+0.0 Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA  
25 3.49+0.0 Lea Thomsen -2005Bragdid  
26 3.38+0.5 Anna E B Pedersen -2005Sparta  
27 3.38+1.7 Caroline Willingshøj Stæh -2006Hellas Roskilde  
28 3.36+0.4 Zara Unal -2005Herlev  
29 3.36+0.0 Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club  
30 3.33+0.0 Mikaela Medina Sørensen -2006K.I.F.  
31 3.26+1.0 Harshal Choudhary -2005Bagsværd AC  
32 3.19+0.3 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
33 3.15+1.8 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
34 3.12+2.0 Ida Mørck -2006Bagsværd AC  
35 3.10+0.0 Sine Demirhan -2005Herlev  
36 3.03+0.0 Caroline Ringhofer -2006Hvidovre AM  
37 2.96+1.4 Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
38 2.94+2.0 Filippa Grunnet Nouri -2006Sparta  
39 2.90+1.7 Mille Zentner Svenson -2006Bagsværd AC  
40 2.86+1.7 Huda Elmhassani -2006K.I.F.  
41 2.68+1.1 Laura Diaz Friis -2006Sparta  
42 2.43+1.3 Victoria Jensen -2006Amager Atletik Club  
43 2.35+0.1 Mathilde Ugleholt Hansen -2006Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Wilma Nilsson4.55+2.74.23+1.44.38+2.04.31+0.34.23+0.54.28+0.2
Emilie B. Voigt4.32+2.14.23+0.04.27+1.2x x x 
Ella Engman3.97+1.94.04+0.73.91+2.84.26+1.34.21+0.04.11+0.0
Thea Lei Hansgaard3.87+0.04.13+0.34.02+0.74.11+0.64.12+0.63.86+0.0
Sofia Thøgersen3.81+1.84.11+1.04.02+0.34.12+0.54.12+0.54.09+0.0
Emilia Johansson4.03+0.84.11+0.04.03+0.13.81+0.03.56+1.13.57+0.0
Filippa Cecilia Cameron H3.72+1.73.84+0.14.03+0.4
Stine Baandrup Tindbæk3.98+0.33.71+1.43.84+0.5
Karla Bundgaard Langvik3.81+2.43.80+1.23.89+1.5
Elisabeth Elsner3.87+2.13.64+2.4x 
Ingrid Gram Jensen3.86+1.6x 2.97+1.9
Signe Juhl Laursen3.53+1.3x 3.76+1.5
Amélie Vejlgaard3.70+2.13.75+1.7x 
Ellen Vering Therkelsenx 3.70+0.93.54+1.6
Nicoline Skovsted3.60+0.33.69+0.43.54+0.0
Ada Nissen Thyrsted3.54+0.33.63+2.13.58+1.6
Katja Falk Lorentzen3.49+2.43.62+1.5x 
Martine Rørbøl Markussen3.58+0.03.51+0.73.52+0.1
Kirsa Wirthx 3.58+0.9x 
Iben Dahl3.55+0.43.45+1.33.26+1.7
Ajda Podobnikar3.42+0.03.54+0.23.34+1.5
Nikoline Graa3.41+2.43.41+2.13.54+1.8
Mellanie Neudinger Nellme3.23+1.33.31+2.23.53-0.3
Karoline Kruse3.41+0.63.45+0.93.51+0.0
Lea Thomsen3.49+0.03.35+0.13.41+1.3
Anna E B Pedersen3.18+0.03.28+0.03.38+0.5
Caroline Willingshøj Stæh3.38+1.73.27+3.12.94+0.0
Zara Unal3.27+1.43.36+0.43.12+0.7
Laura Bollerslev Andrease3.36+0.03.18+0.73.01+1.0
Mikaela Medina Sørensen3.31+2.33.33+0.03.09+0.0
Harshal Choudhary3.26+1.03.23+0.2x 
Sophia Bosack3.14+2.23.19+0.32.92+0.4
Anna Bjaaland Andersen3.15+1.83.02+3.03.13+1.6
Ida Mørck3.12+2.02.91+1.03.06+2.9
Sine Demirhan3.01+1.23.10+0.02.85+1.5
Caroline Ringhofer0.30+0.73.01+1.23.03+0.0
Julia Waldenlind2.96+1.42.82+1.82.87+0.1
Filippa Grunnet Nouri2.94+2.02.92+0.0x 
Mille Zentner Svenson2.53+2.92.90+1.72.56+3.1
Huda Elmhassani2.70+1.62.86+1.72.73+1.5
Laura Diaz Friis2.56+0.02.61+2.12.68+1.1
Victoria Jensen2.41+1.62.43+1.32.33+0.0
Mathilde Ugleholt Hansen0.24+1.12.35+0.1x 
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 15.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.61 Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
2 8.25 Iben Dahl -2005Stoholm Atletik  
3 8.10 Emilie B. Voigt -2005Sparta  
4 7.73 Emilia Johansson -2005Ängelholm IF  
5 7.38 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
6 6.65 Ella Engman -2005IFK Trelleborg  
7 6.55 Karla Bundgaard Langvik -2005Sparta  
8 6.47 Frida Froberg -2005Aarhus 1900  
9 6.43 Thea Lei Hansgaard -2005Holte Atletik  
10 6.35 Zara Unal -2005Herlev  
11 6.29 Elisabeth Elsner -2006K.I.F.  
12 6.18 Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
13 5.89 Pil Nedergaard -2006Sparta  
14 5.75 Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
15 5.70 Ellen Vering Therkelsen -2005Frederiksberg IF  
16 5.38 Sine Demirhan -2005Herlev  
17 5.34 Kirsa Wirth -2006Herlev  
18 5.31 Karoline Kruse -2006Slagelse Atletik DELTA  
19 5.22 Nikoline Graa -2005Trongårdens IF  
20 5.18 Harshal Choudhary -2005Bagsværd AC  
21 5.11 Ida Mørck -2006Bagsværd AC  
22 4.99 Caroline Ringhofer -2006Hvidovre AM  
23 4.83 Huda Elmhassani -2006K.I.F.  
24 4.76 Mathilde Ugleholt Hansen -2006Hvidovre AM  
25 4.58 Mille Zentner Svenson -2006Bagsværd AC  
26 4.45 Mikaela Medina Sørensen -2006K.I.F.  
27 4.39 Victoria Jensen -2006Amager Atletik Club  
28 3.60 Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
  DNS Stine Baandrup Tindbæk -2005Herlev  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Wilma Nilsson9.458.799.259.329.049.61
Iben Dahl8.098.258.05x7.04x
Emilie B. Voigt7.627.677.868.107.977.67
Emilia Johansson7.677.326.376.497.737.63
Luna Frid Hanberg6.706.717.086.747.357.38
Ella Engman6.356.65x
Karla Bundgaard Langvik6.076.516.55
Frida Froberg6.476.406.40
Thea Lei Hansgaardx6.43x
Zara Unal6.355.676.26
Elisabeth Elsner5.746.296.19
Mellanie Neudinger Nellme5.575.156.18
Pil Nedergaard5.895.245.51
Nicoline Skovsted4.125.754.88
Ellen Vering Therkelsen4.915.585.70
Sine Demirhan4.925.38x
Kirsa Wirth5.345.174.73
Karoline Kruse4.535.314.54
Nikoline Graa4.454.265.22
Harshal Choudhary5.035.185.16
Ida Mørck5.114.384.82
Caroline Ringhofer4.924.994.80
Huda Elmhassani4.184.464.83
Mathilde Ugleholt Hansen0.444.504.76
Mille Zentner Svenson4.354.584.52
Mikaela Medina Sørensen4.454.084.31
Victoria Jensen4.393.892.57
Julia Waldenlind3.60x3.38
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 39.15 Iben Dahl -2005Stoholm Atletik  
2 33.98 Luna Frid Hanberg -2006Bagsværd AC  
3 33.34 Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
4 33.08 Mikkeline Timmermann -2005Hvidovre AM  
5 29.94 Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM  
6 29.13 Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club  
7 28.28 Emilia Johansson -2005Ängelholm IF  
8 26.73 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta  
9 26.51 Caroline G Jensen -2005Bagsværd AC  
10 24.69 Celina Hagihara -2006K.I.F.  
11 24.52 Mie Sühler -2006Olympia Maribo  
12 24.46 Amélie Vejlgaard -2005Sparta  
13 22.97 Ida Mørck -2006Bagsværd AC  
14 21.20 Johanne C. B. Jessen -2005Frederiksberg IF  
15 19.71 Anna E B Pedersen -2005Sparta  
16 17.80 Mellanie Neudinger Nellme -2005IF Lennéa Friidrott  
17 17.79 Ida Hult -2006IF Rigor  
18 16.72 Mathilde Meedom Kløv -2006Frederiksberg IF  
19 16.11 Victoria Jensen -2006Amager Atletik Club  
20 15.09 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
21 9.89 Julia Waldenlind -2006IF Lennéa Friidrott  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Iben Dahl35.6936.5839.15xx37.01
Luna Frid Hanberg30.5227.0428.1028.3133.9824.51
Wilma Nilssonx31.0032.1933.3431.6731.56
Mikkeline Timmermann24.1028.8733.0832.4924.9229.54
Nicoline Skovsted24.5928.2629.9427.2325.8027.60
Caroline Jørgensen28.4627.8227.2427.1029.1328.30
Emilia Johansson28.2828.0624.63
Kaisa Duedam Ventrup25.5526.7319.54
Caroline G Jensen26.5122.0421.47
Celina Hagihara24.6923.42x
Mie Sühler24.5224.1817.22
Amélie Vejlgaard18.0122.0724.46
Ida Mørck22.7422.9720.76
Johanne C. B. Jessen17.1015.1121.20
Anna E B Pedersen11.2519.7116.81
Mellanie Neudinger Nellmex17.3717.80
Ida Hult17.79x16.09
Mathilde Meedom Kløvx16.72x
Victoria Jensen16.1115.2415.15
Signe Juhl Laursenx13.3515.09
Julia Waldenlind9.898.23x
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.40  
  Til semifinale: 12 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.2m/s
1 11.74sIngeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
2 12.00 Malva Röse Sporre -2003IF Lennéa Friidrott  
3 12.05 Emilie Kirst -2004Sparta  
4 12.41 Olivia Helleskov Batko -2003Sparta  
5 12.52 Vera Dalsgaard -2004K.I.F.  
6 12.84 Julia Östman -2004IFK Helsingborg  
 HEAT 2  w: -1.4m/s
1 11.41sElsa Hjelm -2004Åhus FIK  
2 11.70sRegitze Steenberg -2003Sparta  
3 12.19 Rebekka Schaldemose -2003Sparta  
4 12.53 Julie Yun Mei Jensen -2003Holte Atletik  
5 12.72 Ella Sandwång -2004IFK Helsingborg  
6 13.47 Sanna Svensson -2004IFK Helsingborg  
 HEAT 3  w: -0.4m/s
1 11.55sOlivia Dittlau -2003IFK Helsingborg  
2 11.63sJasmin Henriksen -2003Greve Atletik  
3 11.66sSaga Hermundstad -2004IF Lennéa Friidrott  
4 12.39 Julie Svare -2003Amager Atletik Club  
5 12.42 Silla Jørgensen -2004Amager Atletik Club  
6 13.15 Sofia R Olesen -2004Bagsværd AC  
 HEAT 4  w: -1.6m/s
1 11.23sJosephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
2 12.51 Ines Lindberg -2003IF Lennéa Friidrott  
3 12.70 Bianca Willis -2004K.I.F.  
4 12.85 Helene Sonne Ekner -2004Amager Atletik Club  
5 13.14 Lise Damsø -2004Brøndby Atletik  
6 13.25 Izabela Djekic -2004K.I.F.  
 HEAT 5  w: -1.0m/s
1 11.58sHumla Drott -2003IFK Helsingborg  
2 11.79 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
3 12.00 Marie Kaare Nordskov -2003Herlev  
4 12.06 Erna Krett Hansen -2003Bragdid  
5 12.56 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
6 12.59 Josephine Houlbjerg Hanse -2004Sparta  
 HEAT 6  w: -1.9m/s
1 11.22sCecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK  
2 11.69sTilda Lilja -2003IFK Helsingborg  
3 13.19 Sheila Juel Petersen -2003Fredensborg AK  
4 13.68 Mathilde Aguilar -2003Frederiksberg IF  
  DNS Mathilde Carstensen -2003Brøndby Atletik  
  DNS Frida Petersen -2003FIF Hillerød  
 HEAT 7  w: -2.0m/s
1 11.45sTitti Ewertz -2003IFK Helsingborg  
2 11.79 Louise Høkilde-Wassmann -2003Greve Atletik  
= 11.79 Annika Haldbo -2003Sparta  
4 11.95 Sára Iversen -2003Bragdid  
5 12.60 Sara Flindt Grønning -2003Sparta  
6 12.64 Isabel Møller -2003Amager Atletik Club  
 HEAT 8  w: -1.4m/s
1 11.60sBára J. Glerfoss -2003Bragdid  
2 12.19 Bjørg Jensen -2003Bragdid  
3 12.22 Juni Palm -2004IFK Helsingborg  
4 12.51 Nanna Marie Schaldemose -2004Sparta  
5 12.61 Elvira Helleskov Batko -2004Sparta  
6 13.27 Emma Sandberg -2004IFK Helsingborg  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Augusta Bendsen -2003Olympia Maribo  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - SEMIFINALELØR KL. 15.35  
  Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -2.0m/s
1 10.94fJosephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
2 11.43fElsa Hjelm -2004Åhus FIK  
3 11.56fBára J. Glerfoss -2003Bragdid  
4 11.71 Tilda Lilja -2003IFK Helsingborg  
5 11.73 Humla Drott -2003IFK Helsingborg  
6 11.95 Regitze Steenberg -2003Sparta  
 HEAT 2  w: -1.1m/s
1 11.19fCecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK  
2 11.40fTitti Ewertz -2003IFK Helsingborg  
3 11.51fOlivia Dittlau -2003IFK Helsingborg  
4 11.65 Ingeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
5 11.66 Jasmin Henriksen -2003Greve Atletik  
6 11.77 Saga Hermundstad -2004IF Lennéa Friidrott  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - FINALELØR KL. 16.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.2m/s
1 11.03 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
2 11.23 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK  
3 11.40 Titti Ewertz -2003IFK Helsingborg  
4 11.51 Bára J. Glerfoss -2003Bragdid  
5 11.77 Olivia Dittlau -2003IFK Helsingborg  
6 11.81 Elsa Hjelm -2004Åhus FIK  
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.05  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -0.7m/s  2h: -1.7m/s  3h: +0.0m/s  4h: -0.2m/s  5h: -0.2m/s  6h: -0.6m/s  7h: +0.0m/s
1 27.277h Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
2 27.637h Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
3 28.107h Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK  
4 28.837h Elsa Hjelm -2004Åhus FIK  
5 28.861h Tilda Lilja -2003IFK Helsingborg  
6 29.096h Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
7 29.382h Louise Høkilde-Wassmann -2003Greve Atletik  
8 29.406h Annika Haldbo -2003Sparta  
9 29.602h Titti Ewertz -2003IFK Helsingborg  
10 29.687h Ingeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
11 29.742h Humla Drott -2003IFK Helsingborg  
12 30.026h Bára J. Glerfoss -2003Bragdid  
13 30.505h Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta  
14 30.562h Malva Röse Sporre -2003IF Lennéa Friidrott  
15 30.571h Nanna Kristiansen -2003HG ATM  
16 30.636h Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
17 31.096h Erna Krett Hansen -2003Bragdid  
18 31.163h Josephine Houlbjerg Hanse -2004Sparta  
19 31.204h Marie Kaare Nordskov -2003Herlev  
20 31.306h Karoline Bygwraa -2003K.I.F.  
21 31.425h Alberte Ulrik -2003K.I.F.  
22 31.534h Sheila Juel Petersen -2003Fredensborg AK  
23 31.585h Bjørg Jensen -2003Bragdid  
24 31.604h Julie Svare -2003Amager Atletik Club  
25 31.655h Ingrid Bach Bang -2003Bagsværd AC  
26 31.933h Isabel Møller -2003Amager Atletik Club  
27 32.043h Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik  
28 32.194h Helene Sonne Ekner -2004Amager Atletik Club  
29 32.203h Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
30 32.214h Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta  
31 32.533h Elvira Helleskov Batko -2004Sparta  
32 32.974h Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta  
33 33.321h Julia Östman -2004IFK Helsingborg  
34 33.391h Ella Sandwång -2004IFK Helsingborg  
35 34.402h Sanna Svensson -2004IFK Helsingborg  
36 35.111h Sofia R Olesen -2004Bagsværd AC  
  DNS7h Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
  DNS1h Saga Hermundstad -2004IF Lennéa Friidrott  
  DNS2h Juni Palm -2004IFK Helsingborg  
  DNS5h Søs Sühler -2004Olympia Maribo  
  DNS5h Sára Iversen -2003Bragdid  
  DNS  Nikoline Treumer Ammitzbø -2003Frederiksberg IF  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 17.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.41.062h Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
2 1.41.972h Ellen Nørding Christensen -2003Frederiksberg IF  
3DUR1.42.171h Emma Kiplagat Kondrup -2004Kolding KFUM  
4 1.45.072h Filippa Zäll -2003Ängelholm IF  
5 1.47.672h Louise Høkilde-Wassmann -2003Greve Atletik  
6 1.48.122h Alma Søttrup -2003Ballerup AK  
7 1.50.092h Maria Brorsen -2003K.I.F.  
8 1.52.702h Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta  
9 1.54.081h Amalie Boeck -2003Frederiksberg IF  
10 1.54.932h Rebekka Schaldemose -2003Sparta  
11 1.55.122h Rie Oreskov -2003Frederiksberg IF  
12 1.56.642h Regitze Steenberg -2003Sparta  
13 1.58.251h Lia Palmberg Nordhald -2003Bagsværd AC  
14 2.01.581h Elvira Helleskov Batko -2004Sparta  
15 2.01.791h Helene Sonne Ekner -2004Amager Atletik Club  
16 2.02.411h Bjørg Jensen -2003Bragdid  
17 2.09.181h Kajsa Sophie Grønberg Chr -2004FIF Hillerød  
18 2.29.421h Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC  
  DNS1h Humla Drott -2003IFK Helsingborg  
  DNS1h Mathilde Carstensen -2003Brøndby Atletik  
  DNS2h Majken Lützen -2003Ballerup AK  
  DNS2h Elsa Hjelm -2004Åhus FIK  
  DNS1h Malva Röse Sporre -2003IF Lennéa Friidrott  
  PIGER 12-13 ÅR - 1500 METERSØN KL. 17.50  
NrResultat NavnKlub  
1 4.57.07 Marie Falkebo Jensen -2003Sparta  
2 5.14.25 Alma Søttrup -2003Ballerup AK  
3 5.26.66 Ulrikke Juul Søeborg -2003Helsingør Atletik  
4 5.32.44 Elsa Hjelm -2004Åhus FIK  
5 5.35.36 Amalie Boeck -2003Frederiksberg IF  
6 5.41.84 Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta  
7 5.44.63 Regitze Steenberg -2003Sparta  
8 5.45.25 Frida Schou Kristensen -2004Bagsværd AC  
9 5.45.38 Nanna Elmer -2003K.I.F.  
10 5.53.13 Matilde Andersen -2004Greve Atletik  
11 7.00.36 Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC  
  DNS Majken Lützen -2003Ballerup AK  
  DNS Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik  
  DNS Mina Taj -2004Sparta  
  DNS Astrid Holm Petersen -2004Bagsværd AC  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 12.25  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.7m/s
1 9.96fKarla Schärfe -2003Sparta  
2 12.23 Nanna Marie Schaldemose -2004Sparta  
3 12.93 Bianca Willis -2004K.I.F.  
4 13.90 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
5 14.26 Nikoline Treumer Ammitzbø -2003Frederiksberg IF  
  DNS Bára J. Glerfoss -2003Bragdid  
 HEAT 2  w: -1.9m/s
1 10.33fJosephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
2 10.38fJosefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
3 11.57fStine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM  
4 12.55 Matilde Andersen -2004Greve Atletik  
5 13.03 Amalie Boeck -2003Frederiksberg IF  
6 15.80 Lise Damsø -2004Brøndby Atletik  
 HEAT 3  w: -3.1m/s
1 10.01fIda Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
2 10.63fTilda Lilja -2003IFK Helsingborg  
3 11.22fJasmin Henriksen -2003Greve Atletik  
4 11.52fLaura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
5 12.39 Humla Drott -2003IFK Helsingborg  
6 13.96 Izabela Djekic -2004K.I.F.  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.25  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.2m/s
1 9.70 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
2 9.91 Karla Schärfe -2003Sparta  
3 10.18 Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
4 10.29 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
5 10.38 Tilda Lilja -2003IFK Helsingborg  
6 10.91 Jasmin Henriksen -2003Greve Atletik  
7 11.41 Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
8 11.46 Stine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 11.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.60 Karla Schärfe -2003Sparta  
2 1.49 Olivia Dittlau -2003IFK Helsingborg  
3 1.43 Lia Palmberg Nordhald -2003Bagsværd AC  
4 1.40 Bára J. Glerfoss -2003Bragdid  
5 1.37 Ingrid Bach Bang -2003Bagsværd AC  
6 1.37 Saga Hermundstad -2004IF Lennéa Friidrott  
7 1.37 Josephine Houlbjerg Hanse -2004Sparta  
8 1.34 Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
= 1.34 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK  
10 1.31 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
11 1.31 Stine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM  
12 1.31 Rie Oreskov -2003Frederiksberg IF  
13 1.31 Ines Lindberg -2003IF Lennéa Friidrott  
14 1.28 Nanna Kristiansen -2003HG ATM  
= 1.28 Erna Krett Hansen -2003Bragdid  
16 1.25 Elsa Hjelm -2004Åhus FIK  
17 1.25 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
18 1.20 Julie Svare -2003Amager Atletik Club  
= 1.20 Helene Sonne Ekner -2004Amager Atletik Club  
20 1.20 Amalie Boeck -2003Frederiksberg IF  
21 1.20 Karoline Bygwraa -2003K.I.F.  
22 1.20 Nikoline Treumer Ammitzbø -2003Frederiksberg IF  
23 1.20 Olivia Helleskov Batko -2003Sparta  
24 1.20 Smilla Duedam Ventrup -2003Sparta  
25 1.15 Mathilde Aguilar -2003Frederiksberg IF  
= 1.15 Nanna Marie Schaldemose -2004Sparta  
27 1.10 Juni Palm -2004IFK Helsingborg  
  DNS Louise Barrett -2004Stoholm Atletik  
  DNS Emma Sandberg -2004IFK Helsingborg  
  DNS Augusta Bendsen -2003Olympia Maribo  
 1.001.051.101.151.201.251.281.311.341.371.401.431.461.491.521.551.581.601.63 
Karla Schärfe         ooooxoooxxoxxoxxx
Olivia Dittlau    ooo oooxxoxooxxx    
Lia Palmberg Nordhald    ooooxxoxxoxoxoxxx      
Bára J. Glerfoss      oxooooxxx       
Ingrid Bach Bang       xoooxxx        
Saga Hermundstad   oooooxxoxxoxxx        
Josephine Houlbjerg Hanse  ooooxooxxoxxoxxx        
Laura Juul Pallesen    oooxoxoxxx         
Cecilie Gedsø Færge     ooxoxoxxx         
Caroline Vammen    ooooxxx          
Stine Engberg Mikkelsen   oooxooxxx          
Rie Oreskov  oooooxoxxx          
Ines Lindberg oooooxxoxoxxx          
Nanna Kristiansenoooooooxxx           
Erna Krett Hansen    oooxxx           
Elsa Hjelm   oxoxoxxx            
Kathrine Rogers ooooxxoxxx            
Julie Svare   ooxxx             
Helene Sonne Ekner  oooxxx             
Amalie Boeck xooooxxx             
Karoline Bygwraa  oxxooxxx             
Nikoline Treumer Ammitzbø  ooxoxxx             
Olivia Helleskov Batko  oxoxoxxx             
Smilla Duedam Ventrup   xxoxxox             
Mathilde Aguilarooooxxx              
Nanna Marie Schaldemoseooooxxx              
Juni Palm  o                
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.27+1.7 Josefine Skifter Andersen -2003Slagelse Atletik DELTA  
2 5.05+1.3 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
3 4.95+0.3 Saga Hermundstad -2004IF Lennéa Friidrott  
4 4.86+0.8 Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK  
5 4.76+0.0 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
6 w4.72+2.1 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
  4.71+0.5     
7 4.67+1.5 Bára J. Glerfoss -2003Bragdid  
8 w4.55+3.2 Josephine Houlbjerg Hanse -2004Sparta  
  4.47+1.7     
9 4.55+1.8 Titti Ewertz -2003IFK Helsingborg  
10 w4.51+2.7 Sára Iversen -2003Bragdid  
  4.32+0.9     
11 4.49+0.0 Ingeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
12 4.48+0.9 Tilda Lilja -2003IFK Helsingborg  
13 4.43+1.5 Olivia Dittlau -2003IFK Helsingborg  
14 w4.42+2.8 Alma Søttrup -2003Ballerup AK  
  3.53+1.3     
15 4.40+1.0 Erna Krett Hansen -2003Bragdid  
16 4.37+1.7 Lia Palmberg Nordhald -2003Bagsværd AC  
17 4.36+0.2 Stine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM  
18 4.32+0.7 Emilie Kirst -2004Sparta  
19 4.27+1.0 Ines Lindberg -2003IF Lennéa Friidrott  
20 w4.27+3.1 Julie Yun Mei Jensen -2003Holte Atletik  
  3.91+0.1     
21 w4.22+2.6 Louise Høkilde-Wassmann -2003Greve Atletik  
  4.08+0.0     
22 4.20+1.7 Jasmin Henriksen -2003Greve Atletik  
23 4.19+0.6 Ingrid Bach Bang -2003Bagsværd AC  
24 w4.18+2.7 Malva Röse Sporre -2003IF Lennéa Friidrott  
  4.15+1.2     
25 w4.18+2.4 Nanna Marie Schaldemose -2004Sparta  
  3.98+0.0     
26 4.03+1.7 Rie Oreskov -2003Frederiksberg IF  
27 4.01+1.5 Bjørg Jensen -2003Bragdid  
28 3.99+0.0 Bianca Willis -2004K.I.F.  
29 3.97+0.0 Rebekka Schaldemose -2003Sparta  
30 3.96+0.9 Olivia Helleskov Batko -2003Sparta  
31 w3.95+3.9 Matilde Andersen -2004Greve Atletik  
  3.75+1.1     
32 3.91+1.2 Juni Palm -2004IFK Helsingborg  
33 3.88+0.0 Vera Dalsgaard -2004K.I.F.  
34 3.87+0.0 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
35 3.85+0.3 Julia Östman -2004IFK Helsingborg  
36 w3.84+2.1 Lise Damsø -2004Brøndby Atletik  
  3.79+0.0     
37 3.80+0.9 Julie Svare -2003Amager Atletik Club  
38 w3.78+2.4 Izabela Djekic -2004K.I.F.  
  3.58+1.9     
39 3.76-0.1 Emma Sandberg -2004IFK Helsingborg  
40 w3.70+2.1 Ella Sandwång -2004IFK Helsingborg  
  3.66+1.4     
41 3.68+0.3 Elvira Helleskov Batko -2004Sparta  
42 3.59+0.3 Nikoline Treumer Ammitzbø -2003Frederiksberg IF  
43 3.58+1.6 Marie Kaare Nordskov -2003Herlev  
44 3.47+0.4 Katrine Schultz Hansen -2003ORI A&M  
45 3.39+1.7 Sheila Juel Petersen -2003Fredensborg AK  
46 3.36+0.6 Sofia R Olesen -2004Bagsværd AC  
47 3.34+0.7 Sanna Svensson -2004IFK Helsingborg  
48 3.02-0.9 Mathilde Aguilar -2003Frederiksberg IF  
49 2.80+1.3 Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC  
  DNS1h Frida Petersen -2003FIF Hillerød  
  DNS1h Ellen Nørding Christensen -2003Frederiksberg IF  
  DNS2h Augusta Bendsen -2003Olympia Maribo  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Josefine Skifter Andersen5.04+1.65.08+0.04.99+0.44.93+0.05.27+1.75.18+0.4
Josephine Koch Jacobsen4.90+0.44.66+0.04.76+1.15.05+1.35.01+1.04.94+1.4
Saga Hermundstad4.57+3.74.57+0.74.73+1.24.53+0.14.66+1.14.95+0.3
Cecilie Gedsø Færge4.83+1.94.72+2.04.86+0.84.78+1.64.68+0.3x 
Ida Boe Rasmussen4.73+0.74.59+1.74.39+0.50.04+6.44.76+0.04.17+0.6
Caroline Vammen4.60-0.74.72+2.14.71+0.5x 4.57+0.0x 
Bára J. Glerfoss3.16+2.24.39+0.94.67+1.5
Josephine Houlbjerg Hanse4.55+3.24.47+1.70.04+4.2
Titti Ewertz4.55+1.84.35+1.54.37+1.6
Sára Iversen4.51+2.74.03+1.04.32+0.9
Ingeborg Falck4.44+1.74.49+0.03.79+0.0
Tilda Lilja4.29+1.34.48+0.9x 
Olivia Dittlaux 4.31+2.34.43+1.5
Alma Søttrup3.53+1.34.17+3.34.42+2.8
Erna Krett Hansenx 4.40+1.0x 
Lia Palmberg Nordhald4.15+1.14.17-0.74.37+1.7
Stine Engberg Mikkelsen4.36+0.24.35+1.24.16+0.0
Emilie Kirst4.29+1.74.20+1.64.32+0.7
Ines Lindberg4.27+1.04.11+0.24.03+0.0
Julie Yun Mei Jensen3.90+1.04.27+3.13.91+0.1
Louise Høkilde-Wassmann4.22+2.63.96+2.34.08+0.0
Jasmin Henriksen4.14+2.84.04+0.04.20+1.7
Ingrid Bach Bang4.00+1.84.19+0.64.15+1.5
Malva Röse Sporre4.15+1.23.95+0.04.18+2.7
Nanna Marie Schaldemose3.98+0.04.18+2.4x 
Rie Oreskov3.78+1.44.03+1.73.70-0.2
Bjørg Jensen3.45+2.93.31+2.14.01+1.5
Bianca Willis3.99+0.03.85+1.1x 
Rebekka Schaldemose3.95+3.0x 3.97+0.0
Olivia Helleskov Batko3.82+1.9x 3.96+0.9
Matilde Andersen3.75+1.13.56+1.83.95+3.9
Juni Palm3.91+1.2x 3.74+0.0
Vera Dalsgaard3.70+0.43.88+0.03.75+0.7
Kathrine Rogers3.84+0.13.71+0.03.87+0.0
Julia Östman3.85+0.33.70+2.73.59+3.1
Lise Damsø3.79+0.03.84+2.13.78+2.4
Julie Svare3.80+0.93.72+0.32.42+0.0
Izabela Djekic3.58+1.93.78+2.4x 
Emma Sandberg3.76-0.13.73+1.93.70+1.2
Ella Sandwång3.61+1.63.66+1.43.70+2.1
Elvira Helleskov Batko3.68+0.33.67+0.63.38+1.1
Nikoline Treumer Ammitzbøx 3.59+0.33.58+2.9
Marie Kaare Nordskov3.46+1.93.31+0.03.58+1.6
Katrine Schultz Hansen3.47+0.43.17+2.13.05+0.6
Sheila Juel Petersen3.23+1.33.27+1.33.39+1.7
Sofia R Olesen3.36+0.63.18+2.23.17+1.3
Sanna Svensson3.32+0.03.34+0.73.23+0.3
Mathilde Aguilar3.02-0.93.00+1.02.88+1.6
Astrid Koch Hollingbery2.61+1.42.80+1.3x 
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.91 Klara Thers-Sonne -2004Sparta  
2 10.22 Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev  
3 10.06 Søs Sühler -2004Olympia Maribo  
4 9.95 Lea Strand Mortensen -2003Køge Atletik  
5 9.80 Emilie Kirst -2004Sparta  
6 9.57 Ines Lindberg -2003IF Lennéa Friidrott  
7 8.99 Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta  
8 8.38 Louise Høkilde-Wassmann -2003Greve Atletik  
9 8.32 Ingeborg Falck -2004Frederiksberg IF  
10 8.32 Bjørg Jensen -2003Bragdid  
11 8.26 Karoline Bygwraa -2003K.I.F.  
12 8.10 Smilla Duedam Ventrup -2003Sparta  
13 8.05 Olivia Dittlau -2003IFK Helsingborg  
14 7.98 Sheila Juel Petersen -2003Fredensborg AK  
15 7.85 Sara Flindt Grønning -2003Sparta  
16 7.51 Stine Engberg Mikkelsen -2004Hvidovre AM  
17 7.50 Nikoline Treumer Ammitzbø -2003Frederiksberg IF  
18 7.24 Nanna Marie Schaldemose -2004Sparta  
19 7.16 Emilie Mossin Nørregaard -2003Sparta  
20 7.14 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta  
21 7.00 Anna Erika Grønbek Hambor -2004Køge Atletik  
22 6.98 Betty Marie Ramsgaard Jen -2004Sparta  
23 6.66 Mathilde Aguilar -2003Frederiksberg IF  
24 6.22 Matilde Andersen -2004Greve Atletik  
25 5.45 Isabel Møller -2003Amager Atletik Club  
26 5.25 Marie Kaare Nordskov -2003Herlev  
27 5.24 Kathrine Rogers -2003Frederiksberg IF  
28 4.79 Sofia R Olesen -2004Bagsværd AC  
29 4.79 Astrid Koch Hollingbery -2004Bagsværd AC  
  X Annemarie Østergaard -2003Bagsværd AC  
  DNS Louise Barrett -2004Stoholm Atletik  
  DNS Isabella Manzenski Hansen -2004Hellas Roskilde  
  DNS Karla Schärfe -2003Sparta  
  DNS Sára Iversen -2003Bragdid  
  DNS Augusta Bendsen -2003Olympia Maribo  
  DNS Mina Taj -2004Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Klara Thers-Sonne9.9610.329.8410.8710.9110.56
Josephine Koch Jacobsen10.159.649.7610.229.6710.16
Søs Sühler8.9910.06x8.039.029.37
Lea Strand Mortensen9.469.959.63x8.047.29
Emilie Kirst9.688.928.299.609.769.80
Ines Lindberg9.009.048.988.189.539.57
Rebecca Dahl Kokkegård7.718.998.88
Louise Høkilde-Wassmann8.388.008.05
Ingeborg Falck7.968.188.32
Bjørg Jensen7.328.327.72
Karoline Bygwraa7.797.038.26
Smilla Duedam Ventrup7.357.088.10
Olivia Dittlau6.956.968.05
Sheila Juel Petersen7.927.737.98
Sara Flindt Grønning7.857.827.04
Stine Engberg Mikkelsen6.997.357.51
Nikoline Treumer Ammitzbø6.987.047.50
Nanna Marie Schaldemose4.706.347.24
Emilie Mossin Nørregaard7.097.166.90
Asta Ellermann-Kingombex7.147.03
Anna Erika Grønbek Hambor6.657.00x
Betty Marie Ramsgaard Jen6.356.726.98
Mathilde Aguilar6.316.666.39
Matilde Andersen6.225.926.15
Isabel Møller5.455.244.90
Marie Kaare Nordskov4.954.015.25
Kathrine Rogers5.245.055.13
Sofia R Olesen4.404.164.79
Astrid Koch Hollingbery4.794.114.40
Annemarie Østergaardxxx
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 23.32 Elsa Hjelm -2004Åhus FIK  
2 18.20 Helene Sonne Ekner -2004Amager Atletik Club  
3 18.19 Ines Lindberg -2003IF Lennéa Friidrott  
4 17.16 Emilie Kirst -2004Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Elsa Hjelmxx17.21x18.3823.32
Helene Sonne Ekner15.2815.6418.2012.20x18.07
Ines Lindbergxx16.4014.9218.1418.19
Emilie Kirst13.41x17.04x17.1614.56
  PIGER 12-13 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 13.45  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 30.70 Søs Sühler -2004Olympia Maribo  
2 29.31 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
3 25.08 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
4 24.77 Ines Lindberg -2003IF Lennéa Friidrott  
5 23.64 Karla Schärfe -2003Sparta  
6 22.86 Sara Flindt Grønning -2003Sparta  
7 22.25 Wilma Nilsson -2005Ängelholm IF  
8 20.79 Rie Oreskov -2003Frederiksberg IF  
9 20.50 Annemarie Østergaard -2003Bagsværd AC  
10 19.20 Klara Thers-Sonne -2004Sparta  
11 18.36 Emilie Kirst -2004Sparta  
12 17.72 Rebecca Dahl Kokkegård -2003Sparta  
13 17.34 Josephine Houlbjerg Hanse -2004Sparta  
14 17.32 Sára Iversen -2003Bragdid  
15 17.20 Olivia Helleskov Batko -2003Sparta  
16 16.51 Asta Ellermann-Kingombe -2004Sparta  
17 15.35 Emilie Mossin Nørregaard -2003Sparta  
18 12.63 Nanna Elmer -2003K.I.F.  
19 12.61 Alberte Ulrik -2003K.I.F.  
20 10.89 Mathilde Aguilar -2003Frederiksberg IF  
  X Nikoline Treumer Ammitzbø -2003Frederiksberg IF  
  DNS Isabella Manzenski Hansen -2004Hellas Roskilde  
  DNS Erna Krett Hansen -2003Bragdid  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Søs Sühler25.5421.3423.1626.4628.8530.70
Ida Boe Rasmussen29.3125.8823.6925.2928.0228.44
Caroline Vammen19.7623.9722.81x25.0824.17
Ines Lindberg23.8224.7719.38x20.7619.31
Karla Schärfe23.6422.8019.9122.1221.8421.50
Sara Flindt Grønning22.8619.1817.5121.461.7222.44
Wilma Nilsson22.2512.35x
Rie Oreskov18.9517.9420.79
Annemarie Østergaard20.5020.3920.02
Klara Thers-Sonnexx19.20
Emilie Kirst18.3616.1417.48
Rebecca Dahl Kokkegårdx17.7117.72
Josephine Houlbjerg Hanse16.8516.4817.34
Sára Iversen17.3212.5616.22
Olivia Helleskov Batko15.1117.2015.42
Asta Ellermann-Kingombe13.8616.51x
Emilie Mossin Nørregaard15.35xx
Nanna Elmerxx12.63
Alberte Ulrik12.6111.5312.18
Mathilde Aguilar10.899.97x
Nikoline Treumer Ammitzbøxxx
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.00  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.0m/s
1 13.52fViktoria Dommer -2001Sparta  
2 14.45 Esther Arce -2002Amager Atletik Club  
3 14.79 Urd Reginsdóttir á Lofti -2001Bragdid  
4 15.39 Manar Ashraf -2002Gullfoss  
5 15.77 Sandra Sönnergaard -2002IF Lennéa Friidrott  
  DNS Alice Gustavsson -2002IFK Helsingborg  
 HEAT 2  w: -2.4m/s
1 13.71fLouise B Moore -2001K.I.F.  
2 14.12 Annika Eppers -2002Sparta  
3 14.41 Teresa F. Bláhamar -2001Bragdid  
4 14.47 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
  DNS Alva Bengtsson -2001IFK Helsingborg  
  DNS Luka Kristiansen -2000Bagsværd AC  
 HEAT 3  w: -0.6m/s
1 13.26fKlara Loessl -2002Ballerup AK  
2 13.26fAnna Lundmark -2001IF Lennéa Friidrott  
3 13.78 Marie Dahi -2001Greve Atletik  
4 14.04 Liv Nedergaard -2002Sparta  
5 14.47 Signe Larsen -2002FIF Hillerød  
6 16.26 Sarah Bardrum -2002Gullfoss  
 HEAT 4  w: -1.7m/s
1 13.66fVictoria Lendal -2002Sparta  
2 13.74fElisabeth H. Simonsen -2001Bragdid  
3 14.72 Tamalie Jonson -2002IF Lennéa Friidrott  
4 15.71 Mille Majkjær Mikkelsen -2002Amager Atletik Club  
5 15.84 Josefine Helmer Jørgensen -2002Amager Atletik Club  
  DNS Hanna Persson -2002IFK Helsingborg  
 HEAT 5  w: -1.5m/s
1 13.59fFreja Koertsz Madsen -2002Herlev  
2 14.53 Rau Petersen -2002FIF Hillerød  
3 15.14 Unna Ró Jacobsen -2002Bragdid  
  DNS Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA  
  DNS Anarikke Larsen -2001Brøndby Atletik  
  DNS Anna Lukic -2002IFK Helsingborg  
 HEAT 6  w: -0.2m/s
1 13.23fMathilde Yttesen -2001Amager Atletik Club  
2 13.78 Lili Kökeny -2001Sparta  
3 14.14 Maja Antvortskov -2002Frederiksberg IF  
4 15.06 Andrea Kirstina Møller -2002Bragdid  
  DNS Sofia Ovesson -2002IFK Helsingborg  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 16.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -2.8m/s
1 13.22 Mathilde Yttesen -2001Amager Atletik Club  
2 13.33 Freja Koertsz Madsen -2002Herlev  
3 13.34 Klara Loessl -2002Ballerup AK  
4 13.38 Anna Lundmark -2001IF Lennéa Friidrott  
5 13.50 Viktoria Dommer -2001Sparta  
6 13.75 Elisabeth H. Simonsen -2001Bragdid  
7 13.76 Victoria Lendal -2002Sparta  
8 14.02 Louise B Moore -2001K.I.F.  
  PIGER 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 15.40  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -1.3m/s  2h: -1.1m/s  3h: -0.7m/s  4h: -0.3m/s  5h: -1.5m/s
1 26.645h Mathilde Yttesen -2001Amager Atletik Club  
2 27.875h Elisabeth H. Simonsen -2001Bragdid  
3 27.885h Louise B Moore -2001K.I.F.  
4 28.024h Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
5 28.074h Maja Felby -2002Køge Atletik  
6 28.335h Victoria Lendal -2002Sparta  
7 28.365h Lili Kökeny -2001Sparta  
8 28.564h Liv Nedergaard -2002Sparta  
9 28.853h Luka Kristiansen -2000Bagsværd AC  
10 29.173h Teresa F. Bláhamar -2001Bragdid  
11 29.204h Annika Eppers -2002Sparta  
12 29.991h Alva Bengtsson -2001IFK Helsingborg  
13 30.112h Urd Reginsdóttir á Lofti -2001Bragdid  
14 30.233h Unna Ró Jacobsen -2002Bragdid  
15 30.371h Sofia Ovesson -2002IFK Helsingborg  
16 30.423h Andrea Kirstina Møller -2002Bragdid  
17 30.503h Josefine Sørensen -2002Sparta  
18 30.564h Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK  
19 30.722h Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
20 31.061h Astrid Lykke -2001Bagsværd AC  
21 31.712h Wilma Winther Bothe -2001FIF Hillerød  
  DNS2h Sofie Guldborg Krogsgaard -2002Aabenraa IG  
  DNS5h Kristine Kruse -2002Slagelse Atletik DELTA  
  DNS1h Sandra Sönnergaard -2002IF Lennéa Friidrott  
  DNS1h Tamalie Jonson -2002IF Lennéa Friidrott  
  DNS2h Frederikke Høgberg -2002Amager Atletik Club  
  DNS3h Selma Nattestad -2002Amager Atletik Club  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 18.15  
NrResultat NavnKlub  
1 2.22.432h Elena Grøndahl Johansen -2001Helsingør Atletik  
2 2.22.942h Ellinor Aurell -2001Ängelholm IF  
3 2.25.322h Cecilie Møller-Jensen -2001Bagsværd AC  
4 2.27.122h Emilie Bøg Ekholm -2002Hellas Roskilde  
5 2.27.792h Cecilie Boedal -2001Sparta  
6 2.32.102h Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
7 2.32.751h Freja Koertsz Madsen -2002Herlev  
8 2.32.971h Frida Schjønning Uhrskov -2001Helsingør Atletik  
9 2.33.741h Sofie Froberg -2002Aarhus 1900  
10 2.37.212h Mathilde Winther -2002Blovstrødløverne  
11 2.37.951h Unna Ró Jacobsen -2002Bragdid  
12 2.39.591h Laura Rothschild -2002K.I.F.  
13 2.47.151h Urd Reginsdóttir á Lofti -2001Bragdid  
14 2.56.401h Annika Isaksen -2002Bragdid  
  PIGER 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 18.10  
NrResultat NavnKlub  
1 4.49.28 Emma Kiplagat Kondrup -2004Kolding KFUM  
2 4.50.05 Nikoline Høegh Ørum Niels -2002Sparta  
3 5.15.92 Elena Grøndahl Johansen -2001Helsingør Atletik  
4 5.18.40 Emilie Bøg Ekholm -2002Hellas Roskilde  
5 5.33.58 Unna Ró Jacobsen -2002Bragdid  
6 5.56.07 Laura Weichmann -2002K.I.F.  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 12.45  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.3m/s
1 13.32fLili Kökeny -2001Sparta  
2 13.59fFreja Koertsz Madsen -2002Herlev  
3 13.92fAlberthe Wiedemann Simons -2002Sparta  
4 17.78 Astrid Falkencrone -2002Amager Atletik Club  
5 18.06 Mille Majkjær Mikkelsen -2002Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: -0.3m/s
1 12.47fKatarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC  
2 12.76fKlara Loessl -2002Ballerup AK  
3 13.29fEllinor Aurell -2001Ängelholm IF  
4 15.37 Esther Arce -2002Amager Atletik Club  
5 15.83 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik  
6 15.96 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.45  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.4m/s
1 12.43 Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC  
2 12.58 Klara Loessl -2002Ballerup AK  
3 13.04 Lili Kökeny -2001Sparta  
4 13.49 Ellinor Aurell -2001Ängelholm IF  
5 13.96 Alberthe Wiedemann Simons -2002Sparta  
6 17.09 Freja Koertsz Madsen -2002Herlev  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.20  
NrResultat NavnKlub  
1 1.56 Alice Kirk Damsgaard -2001Sparta  
2 1.41 Maja Antvortskov -2002Frederiksberg IF  
3 1.38 Wilma Winther Bothe -2001FIF Hillerød  
4 1.35 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
= 1.35 Sofia Ovesson -2002IFK Helsingborg  
6 1.30 Sofie Guldborg Krogsgaard -2002Aabenraa IG  
7 1.30 Urd Reginsdóttir á Lofti -2001Bragdid  
8 1.20 Freja Koertsz Madsen -2002Herlev  
  DNS Alice Gustavsson -2002IFK Helsingborg  
 1.101.151.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.561.59 
Alice Kirk Damsgaard         xooxooxxx
Maja Antvortskov    ooooxxx     
Wilma Winther Bothe  oooxxoxoxxx      
Anne Gundelach Lorenzen  ooooxxx       
Sofia Ovesson  ooooxxx       
Sofie Guldborg Krogsgaard   ooxxx        
Urd Reginsdóttir á Loftiooooxoxxx        
Freja Koertsz Madsen ooxxx          
  PIGER 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.20 Nicola Malling -2001Sparta  
2 2.90 Klara Loessl -2002Ballerup AK  
3 2.70 Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK  
 2.202.302.402.502.602.702.802.903.003.103.203.30 
Nicola Malling    ooo xoxooxxx
Klara Loessl  ooooooxxx   
Rebecca Spiegelhauerooxooxoxxoxxx     
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.20  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.14+1.1 Victoria Lendal -2002Sparta  
2 5.13+0.0 Marie Dahi -2001Greve Atletik  
3 5.03+0.1 Anna Lundmark -2001IF Lennéa Friidrott  
4 4.92+1.4 Katarina Hessner Hansen -2001Bagsværd AC  
5 w4.74+2.1 Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
  4.72+0.2     
6 4.72+1.9 Josefine Sørensen -2002Sparta  
7 4.66+1.2 Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
8 4.62+0.9 Annika Eppers -2002Sparta  
9 4.53+0.0 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
10 4.53+1.5 Signe Larsen -2002FIF Hillerød  
11 4.51+0.0 Hanna Persson -2002IFK Helsingborg  
12 4.47+1.1 Alberthe Wiedemann Simons -2002Sparta  
13 4.44+0.0 Lili Kökeny -2001Sparta  
14 4.41+0.3 Elisabeth H. Simonsen -2001Bragdid  
15 4.34+1.0 Emilia Münchmeyer -2002IFK Helsingborg  
16 4.32+0.0 Tamalie Jonson -2002IF Lennéa Friidrott  
17 4.32+0.0 Anna Lukic -2002IFK Helsingborg  
18 4.14+1.1 Unna Ró Jacobsen -2002Bragdid  
19 4.14+0.8 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
20 4.06+1.8 Sofie Guldborg Krogsgaard -2002Aabenraa IG  
21 4.04+0.8 Selma Nattestad -2002Amager Atletik Club  
22 4.02+0.0 Teresa F. Bláhamar -2001Bragdid  
23 w4.01+2.2 Sandra Sönnergaard -2002IF Lennéa Friidrott  
24 3.68+0.4 Sarah Bardrum -2002Gullfoss  
25 3.49+1.0 Astrid Lykke -2001Bagsværd AC  
26 3.45+0.0 Manar Ashraf -2002Gullfoss  
  DNS  Andrea Kirstina Møller -2002Bragdid  
  DNS  Frederikke Høgberg -2002Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Victoria Lendal4.82+1.25.10+1.05.01+0.04.84+0.03.67+0.05.14+1.1
Marie Dahi4.65+1.14.79+0.35.12+2.64.95+0.05.13+0.0x 
Anna Lundmark3.51+0.25.01+0.04.82+0.14.87+1.04.91+0.45.03+0.1
Katarina Hessner Hansen4.76+1.14.76+0.04.64+0.54.66+1.24.64+0.24.92+1.4
Ida Beiter Bommex 4.53+0.04.72+0.24.58+0.24.74+2.14.51+1.1
Josefine Sørensen4.49+1.14.72+1.94.66+1.94.37+0.04.59+1.64.49+0.0
Helena Ring4.52+0.04.63+1.64.66+1.2
Annika Eppers4.51+0.44.39+0.04.62+0.9
Sara Olsson4.53+0.04.24+0.04.46+0.0
Signe Larsen4.30+0.04.36+0.04.53+1.5
Hanna Persson4.51+0.0x 4.11+1.1
Alberthe Wiedemann Simons4.39+0.04.27+0.14.47+1.1
Lili Kökeny4.30+0.94.44+0.04.28+2.6
Elisabeth H. Simonsen4.36+1.44.23+1.34.41+0.3
Emilia Münchmeyerx 4.33+1.34.34+1.0
Tamalie Jonson4.29+0.24.32+0.04.22+1.2
Anna Lukic4.29+0.54.32+0.04.04+0.8
Unna Ró Jacobsen4.07+0.03.97+2.14.14+1.1
Anne Gundelach Lorenzen3.95+1.23.61+0.04.14+0.8
Sofie Guldborg Krogsgaard3.98-0.33.99+0.04.06+1.8
Selma Nattestad3.64+1.44.04+0.8x 
Teresa F. Bláhamar3.91+0.03.88+0.04.02+0.0
Sandra Sönnergaardx x 4.01+2.2
Sarah Bardrum3.54+1.13.51+0.03.68+0.4
Astrid Lykkex x 3.49+1.0
Manar Ashrafx x 3.45+0.0
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.45  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.71 Helle H Hvidsten -2001Modum FIK (NO)  
2 11.40 Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
3 9.63 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik  
4 9.48 Sofia Lange -2002Sparta  
5 8.98 Sofie Guldborg Krogsgaard -2002Aabenraa IG  
6 8.92 Liv Nedergaard -2002Sparta  
7 8.60 Josephine Manzenski Hanse -2001Hellas Roskilde  
8 8.37 Emilia Münchmeyer -2002IFK Helsingborg  
9 8.03 Sofia Ovesson -2002IFK Helsingborg  
10 7.83 Emilie Bank -2002Sparta  
11 7.72 Annika Isaksen -2002Bragdid  
12 7.44 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
13 7.40 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF  
14 7.38 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
15 7.00 Wilma Winther Bothe -2001FIF Hillerød  
16 5.69 Astrid Falkencrone -2002Amager Atletik Club  
  DNS Oda Marie Myklebust -2001Bergens TF  
  DNS Tamalie Jonson -2002IF Lennéa Friidrott  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Helle H Hvidsten11.3011.2611.2111.46x11.71
Ida Beiter Bomme9.289.7810.4411.0610.7111.40
Laura Zilstorff9.188.559.609.639.179.53
Sofia Lange8.658.669.489.249.259.25
Sofie Guldborg Krogsgaard8.688.98x7.73x8.01
Liv Nedergaard8.46x8.618.928.327.77
Josephine Manzenski Hanse8.60xx
Emilia Münchmeyer7.548.028.37
Sofia Ovesson6.618.037.70
Emilie Bank7.577.837.81
Annika Isaksen7.217.217.72
Anne Gundelach Lorenzen7.207.446.65
Marie E. Molander Pederse6.566.357.40
Regitze Friisx6.917.38
Wilma Winther Bothe7.006.235.91
Astrid Falkencrone5.635.695.68
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 38.99 Oda Marie Myklebust -2001Bergens TF  
2 37.05 Enny Björk -2001IFK Växjö  
3 34.22 Helle H Hvidsten -2001Modum FIK (NO)  
4 32.82 Emilia Münchmeyer -2002IFK Helsingborg  
5 31.56 Helena Ring -2002Amager Atletik Club  
6 26.81 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik  
7 21.99 Sofia Lange -2002Sparta  
8 20.73 Sofie Froberg -2002Aarhus 1900  
9 19.21 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
10 18.07 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
11 16.17 Sofie Guldborg Krogsgaard -2002Aabenraa IG  
  X Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Oda Marie Myklebust38.6038.1537.5338.9937.4735.21
Enny Björk37.0534.85x35.5535.5533.85
Helle H Hvidsten31.0231.4834.2233.35xx
Emilia Münchmeyer32.2927.92xx26.2232.82
Helena Ring28.3231.5627.3327.9522.1326.99
Laura Zilstorffxx25.6026.0824.3726.81
Sofia Lange21.99xx
Sofie Frobergx20.7320.55
Regitze Friisx17.1119.21
Anne Gundelach Lorenzen16.0916.8918.07
Sofie Guldborg Krogsgaard16.1116.1715.69
Marie E. Molander Pedersexxx
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.84 Helle H Hvidsten -2001Modum FIK (NO)  
2 50.32 Oda Marie Myklebust -2001Bergens TF  
3 43.28 Liv Nedergaard -2002Sparta  
4 33.33 Emilie Bank -2002Sparta  
5 30.35 Enny Björk -2001IFK Växjö  
6 20.48 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik  
7 18.08 Marie E. Molander Pederse -2001Frederiksberg IF  
8 16.92 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
  DNS Rebecca Spiegelhauer -2002Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Helle H Hvidsten51.84xxxxx
Oda Marie Myklebust48.3450.3249.6347.4549.1548.73
Liv Nedergaard42.6238.2141.8443.28x41.78
Emilie Bankx26.4630.7632.0133.3331.18
Enny Björk30.2228.7928.2630.1429.7530.35
Laura Zilstorff20.0720.0819.8920.4819.4120.00
Marie E. Molander Pederse18.0817.90x
Anne Gundelach Lorenzen16.6616.9216.92
  PIGER 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 15.10  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 35.91 Helle H Hvidsten -2001Modum FIK (NO)  
2 31.64 Sofia Lange -2002Sparta  
3 28.70 Anne Gundelach Lorenzen -2002Hvidovre AM  
4 26.46 Sofia Ovesson -2002IFK Helsingborg  
5 25.12 Sofie Froberg -2002Aarhus 1900  
6 24.16 Laura Zilstorff -2002Greve Atletik  
7 22.93 Unna Ró Jacobsen -2002Bragdid  
8 21.32 Elisabeth H. Simonsen -2001Bragdid  
9 19.95 Annika Isaksen -2002Bragdid  
10 18.27 Rau Petersen -2002FIF Hillerød  
11 17.62 Freja Koertsz Madsen -2002Herlev  
12 15.23 Astrid Falkencrone -2002Amager Atletik Club  
13 8.69 Josefine Helmer Jørgensen -2002Amager Atletik Club  
  DNS Ida Beiter Bomme -2001Sparta  
  DNS Emilia Münchmeyer -2002IFK Helsingborg  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Helle H Hvidsten34.7931.2731.3833.9335.1235.91
Sofia Lange31.1329.4031.09x28.3131.64
Anne Gundelach Lorenzen25.0326.4926.2123.9925.6828.70
Sofia Ovesson25.43x26.4625.0623.3022.98
Sofie Froberg23.27x19.2123.1524.9525.12
Laura Zilstorff19.9223.6823.7617.9424.1623.98
Unna Ró Jacobsen17.7121.5722.93
Elisabeth H. Simonsen18.7218.1921.32
Annika Isaksen19.95x18.50
Rau Petersen15.2614.4318.27
Freja Koertsz Madsen17.62
Astrid Falkencrone13.0212.8215.23
Josefine Helmer Jørgensen8.69x6.29
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.15  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.9m/s
1 12.61fKamille Busch Hansen -2000Frederiksberg IF  
2 13.04fOlivia Tuokila -2000Sparta  
3 13.17fOlivia Thorsgaard -2000Sparta  
4 13.73fIsabella Sørensen -2000Brøndby Atletik  
5 13.83fMargit W. Fríðmundsdóttir -1999Bragdid  
6 15.72 Ya-Kaday Kamara -2000K.I.F.  
 HEAT 2  w: -0.6m/s
1 12.69fMathilde Prietzel Nielsen -2000Aalborg AM  
2 12.82fAmalie Brammer Kristianse -1999Skive AM  
3 13.88fSofie Rasmussen -2000K.I.F.  
4 13.99 Simone Hjort -1999Sparta  
5 15.21 Ya-Chernoh Kamara -2000K.I.F.  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Sophia Valentina Kmitt Mi -1999Frederiksberg IF  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -2.0m/s
1 12.71 Mathilde Prietzel Nielsen -2000Aalborg AM  
2 12.79 Kamille Busch Hansen -2000Frederiksberg IF  
3 13.02 Amalie Brammer Kristianse -1999Skive AM  
4 13.35 Olivia Tuokila -2000Sparta  
5 13.49 Olivia Thorsgaard -2000Sparta  
6 13.76 Margit W. Fríðmundsdóttir -1999Bragdid  
7 13.91 Isabella Sørensen -2000Brøndby Atletik  
8 14.24 Sofie Rasmussen -2000K.I.F.  
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 16.15  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -0.9m/s  2h: -1.2m/s  3h: +0.0m/s
1 25.943h Kamille Busch Hansen -2000Frederiksberg IF  
2 26.331h Anna Øbakke Lange -1999Greve Atletik  
3 26.343h Olivia Tuokila -2000Sparta  
4 26.423h Katrine Koch Jacobsen -1999Sparta  
5 26.951h Lovisa Karlsson -2000Högby IF  
6 27.513h Josefine Bundgaard-Hansen -2000SAK 77  
7 27.652h Betty-Marie Njor Boisen -2000Sparta  
8 27.683h Margit W. Fríðmundsdóttir -1999Bragdid  
9 27.842h Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
10 27.982h Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd AC  
11 28.072h Ida Jespersen -2000Ballerup AK  
12 29.012h Simone Hjort -1999Sparta  
13 29.312h Maria Kjeldsen -2000Greve Atletik  
14 29.641h Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC  
15 32.921h Ya-Chernoh Kamara -2000K.I.F.  
16 34.221h Ya-Kaday Kamara -2000K.I.F.  
  DNS3h Mathilde Prietzel Nielsen -2000Aalborg AM  
  DNS  Mathilde Søndergaard Jeps -1999Sparta  
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.29.04 Matilde Willer -2000Sparta  
2 2.33.26 Therese Helk Olesen -1999Skive AM  
3 2.35.46 Augusta Maria Grønborg Ch -2000Blovstrødløverne  
4 2.39.46 Isabella Sørensen -2000Brøndby Atletik  
  DNS Mathilde Riis -1999Ballerup AK  
  PIGER 16-17 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 9.47.30 Anna Mark Helwigh -2000Sparta  
2 9.48.09 Sophie Søefeldt -2000Sparta  
3 10.02.60 Clara Kall -1999Sparta  
4 10.34.52 Amanda Amaloo -2000Sparta  
5 11.05.33 Amani Salman Ismael -2000M.A.I  
6 11.11.01 Kamilla Kajbæk -1999Ballerup AK  
7 11.12.09 Sarah Bruun Nielsen -1999Blovstrødløverne  
  DNS Natasha Clausen -1999Ballerup AK  
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER HÆKLØR KL. 13.15  
  ( 76.2 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.2m/s
1 14.44 Katrine Koch Jacobsen -1999Sparta  
2 14.78 Lovisa Karlsson -2000Högby IF  
3 15.23 Anna Øbakke Lange -1999Greve Atletik  
4 17.76 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
5 18.24 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.64 Lovisa Karlsson -2000Högby IF  
2 1.55 Anna Øbakke Lange -1999Greve Atletik  
3 1.45 Caroline T Hansen -2000Sparta  
4 1.40 Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC  
 1.401.451.501.551.581.611.641.67 
Lovisa Karlsson    ooxoxxx
Anna Øbakke Langeoooxxoxxx   
Caroline T Hansenoxoxxx     
Josefine Bach Jensen Bangxoxxx      
  PIGER 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.30 Ida Jespersen -2000Ballerup AK  
2 2.60 Maria Kjeldsen -2000Greve Atletik  
 2.602.802.903.003.103.203.303.40 
Ida Jespersen oxooxooxxx
Maria Kjeldsenxxoxxx      
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.20  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.06+0.4 Lovisa Karlsson -2000Högby IF  
2 5.55+0.9 Hannah Illum Petersen -2000Sparta  
3 5.42+0.2 Ellen Geckler Friborg -2000Bagsværd AC  
4 5.37+1.9 Sofie Rasmussen -2000K.I.F.  
5 5.06-0.2 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
6 5.03+0.2 Simone Hjort -1999Sparta  
7 4.96+0.0 Sarah W. Jensen -1999Skive AM  
8 4.56+0.0 Josefine Bach Jensen Bang -2000Bagsværd AC  
9 4.54+0.0 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
10 4.44+0.2 Josefine Bundgaard-Hansen -2000SAK 77  
11 4.26+0.0 Margit W. Fríðmundsdóttir -1999Bragdid  
12 3.58+1.3 Ya-Chernoh Kamara -2000K.I.F.  
  X  Ya-Kaday Kamara -2000K.I.F.  
  DNS  Sophia Valentina Kmitt Mi -1999Frederiksberg IF  
  DNS  Mathilde Søndergaard Jeps -1999Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Lovisa Karlssonx x 5.65+0.05.86+0.85.90+0.96.06+0.4
Hannah Illum Petersenx x 5.01+0.05.19+2.75.55+0.95.20+0.3
Ellen Geckler Friborg5.25+1.75.27+1.15.04+0.0x 5.42+0.25.19+0.0
Sofie Rasmussen4.98+0.9x 5.22+0.45.24+1.85.37+1.95.34+1.5
Amalie Molander Pedersen4.74+0.04.51+0.45.06-0.24.42+1.5x x 
Simone Hjortx 4.88+0.04.98+1.44.95+2.15.03+0.24.97+1.4
Sarah W. Jensenx 4.96+0.04.63+0.0
Josefine Bach Jensen Bang4.50+0.04.51-0.54.56+0.0
Jasmin Boe Rasmussen4.46+0.44.54+0.0x 
Josefine Bundgaard-Hansenx 4.44+0.24.38+0.7
Margit W. Fríðmundsdóttirx 4.19+0.24.26+0.0
Ya-Chernoh Kamarax 3.58+1.33.27+0.5
Ya-Kaday Kamarax x x 
  PIGER 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 14.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1DUR16.08 Thea Jensen -1999Hvidovre AM  
2 12.66 Lovisa Karlsson -2000Högby IF  
3 12.33 Nicole Ridegård -1999IFK Helsingborg  
4 11.28 Maria Thorndal Thomsen -2000Aalborg AM  
5 11.21 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
6 8.79 Cæcilie Højer Mcclur Thom -2000Frederiksberg IF  
7 7.18 Ya-Kaday Kamara -2000K.I.F.  
  DNS Sarah Bahat -1999Aarhus 1900  
  DNS Vicki Dahl -2000Stoholm Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensen14.2115.1514.4815.3615.6316.08
Lovisa Karlsson12.0812.6612.5612.5312.2912.58
Nicole Ridegård11.2911.9511.8812.0812.3311.16
Maria Thorndal Thomsen10.4111.2810.9410.1811.0310.82
Amalie Molander Pedersen11.1810.6110.5010.6310.9111.21
Cæcilie Højer Mcclur Thom8.797.977.537.766.656.30
Ya-Kaday Kamara6.765.967.18
  PIGER 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 38.96 Thea Jensen -1999Hvidovre AM  
2 37.42 Cathrine Trodsøe -1999Køge Atletik  
3 35.41 Ane Riber -1999Køge Atletik  
4 34.14 Ida Wählstrand -2000IFK Växjö  
5 33.62 Annesofie Nielsen -2000Hvidovre AM  
6 32.69 Oda Marie Myklebust -2001Bergens TF  
7 32.12 Nicole Ridegård -1999IFK Helsingborg  
8 32.07 Hanna Grönwall -1999Øresund FK  
9 31.45 Evalina Eklund -1999IK Hinden  
10 30.78 Cecila Larsson -1999IFK Växjö  
11 28.42 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
12 28.04 Maria Thorndal Thomsen -2000Aalborg AM  
13 20.78 Christine Tilling -1999Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensen31.5434.10xxx38.96
Cathrine Trodsøe37.2335.82xx36.4537.42
Ane Riber32.6934.62x35.41xx
Ida Wählstrand32.7532.6334.1431.6334.1332.06
Annesofie Nielsen29.45x33.3032.10x33.62
Oda Marie Myklebust28.5132.6929.01x28.26x
Nicole Ridegård32.1229.6528.93
Hanna Grönwall32.0729.2530.52
Evalina Eklund31.3931.4529.74
Cecila Larsson30.5929.3830.78
Amalie Molander Pedersenx24.7328.42
Maria Thorndal Thomsenx25.6228.04
Christine Tilling20.78x19.91
  PIGER 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 11.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 56.39 Cecila Larsson -1999IFK Växjö  
2 53.29 Thea Jensen -1999Hvidovre AM  
3 49.31 Jennifer Quick -2000IFK Lund  
4 44.41 Evalina Eklund -1999IK Hinden  
5 43.26 Ida Wählstrand -2000IFK Växjö  
6 37.88 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
7 35.62 Cæcilie Højer Mcclur Thom -2000Frederiksberg IF  
8 30.56 Rikke Neubert -2000Bagsværd AC  
  X Vicki Dahl -2000Stoholm Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Cecila Larsson52.1954.02x52.8154.2556.39
Thea Jensen49.5546.8748.86x52.3253.29
Jennifer Quick47.68xx49.31x48.60
Evalina Eklund38.9444.41xxxx
Ida Wählstrandx41.2141.92x42.0143.26
Amalie Molander Pedersen34.2737.88x33.6836.3731.01
Cæcilie Højer Mcclur Thom35.62xx
Rikke Neubert30.56x28.22
Vicki Dahlxxx
  PIGER 16-17 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 13.00  
  ( 500 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 42.09 Liv Cantby -1999Korsør AM  
2 34.98 Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
3 34.45 Maria Thorndal Thomsen -2000Aalborg AM  
4 29.48 Lovisa Karlsson -2000Högby IF  
5 27.93 Caroline T Hansen -2000Sparta  
6 26.81 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
7 23.74 Rikke Neubert -2000Bagsværd AC  
  DNS Sarah Bahat -1999Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Liv Cantbyx41.38x42.0940.8938.81
Amalie Molander Pedersen23.0334.9828.07x26.3827.75
Maria Thorndal Thomsen30.6326.3829.9834.4534.4031.08
Lovisa Karlsson29.48xxxxx
Caroline T Hansen27.27x27.93xx26.32
Jasmin Boe Rasmussenx26.81x26.40xx
Rikke Neubert17.9023.74xxxx
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METERLØR KL. 16.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: -2.4m/s
1 13.43 Sofie Binou Nielsen -1997Korsør AM  
2 13.59 Tina Bischoff Gellin -1998Holte Atletik  
3 13.98 Hildur Poulsen -1997Bragdid  
4 14.10 Silje Kristensen -1997Fremad Holbæk  
  DNS Sára Debesardóttir -1998Bragdid  
  PIGER 18-19 ÅR - 200 METERSØN KL. 16.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 27.53 Sofie Binou Nielsen -1997Korsør AM  
2 28.61 Hildur Poulsen -1997Bragdid  
  DNS Emilie Pedersen -1998SAK 77  
  DNS Sára Debesardóttir -1998Bragdid  
  PIGER 18-19 ÅR - 800 METERLØR KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10.81 Helene Holm Gottlieb -1998Holte Atletik  
  PIGER 18-19 ÅR - 3000 METERSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 10.58.92 Augusta Korsgaard -1997Sparta  
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.70 Rikke Andersen -1998Sparta  
2 1.70 Tina Bischoff Gellin -1998Holte Atletik  
 1.551.611.641.671.701.73 
Rikke Andersen ooooxxx
Tina Bischoff Gellinooxooxxoxxx
  PIGER 18-19 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.50 Kate Ladefoged -1998Amager Atletik Club  
 2.402.502.60 
Kate Ladefogedoxoxxx
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.20  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.53+0.1 Emilie Pedersen -1998SAK 77  
2 5.15+0.0 Simone Lautrup -1998Hellas Roskilde  
3 4.30+0.0 Sára Debesardóttir -1998Bragdid  
  DNS  Amalie Taageby -1998Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Emilie Pedersen5.42+1.15.53+0.1- 
Simone Lautrup4.93+1.1x 4.90+1.84.94+0.55.15+0.05.02+0.7
Sára Debesardóttir4.30+0.04.00+0.04.09+1.1
  PIGER 18-19 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.83 Ayoe Røbel -1998Sparta  
2 9.37 Simone Lautrup -1998Hellas Roskilde  
UK3,05.29 Frida Jersøe (F55) -1997Parasport Frederiksberg  
  DNS Amalie Taageby -1998Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ayoe Røbel11.1711.83x10.0511.2411.18
Simone Lautrupx0.79xx9.37x
Frida Jersøe (F55)5.004.925.065.295.095.26
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 14.50  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 35.72 Sofie Dahl -1997Aarhus 1900  
UK 15.56 Frida Jersøe (F55) -1997Parasport Frederiksberg  
  DNS Ayoe Røbel -1998Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sofie Dahl33.6634.26xx35.3635.72
Frida Jersøe (F55)15.2915.5612.6915.4215.1615.16
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 11.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 50.06 Sofie Dahl -1997Aarhus 1900  
2 42.68 Amanda Rasmussen -1997Sparta  
3 42.62 Oda Marie Myklebust -2001Bergens TF  
4 40.60 Helle H Hvidsten -2001Modum FIK (NO)  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sofie Dahlxxxxx50.06
Amanda Rasmussen42.1741.9742.6842.38xx
Oda Marie Myklebust40.69x40.07xx42.62
Helle H Hvidsten28.5940.2939.84x40.60x
  PIGER 18-19 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 13.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 26.31 Amalie Taageby -1998Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Amalie Taageby26.31xx23.9225.4325.88
  KVINDER SENIOR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.50  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.3m/s
1 12.46fAnne Sofie Kirkegaard -1998Sparta  
2 12.49fMartha Traore -1995Sparta  
3 12.82fMonika Benserud -1996Aalborg AM  
4 12.95fCaroline Elkjær -1995Aalborg AM  
5 13.18 Mette Brynjolf Jepsen -1970Hvidovre AM  
6 14.25 Anne Sofie Nexø -1989Sparta  
 HEAT 2  w: -0.4m/s
1 11.98fErica Jarder -1986Sparta  
2 12.59fCamilla F. R. Nissen -1990K.I.F.  
3 12.84fSandra Arense Böll -1994Sparta  
4 13.16fAnne Porsholdt -1995Sparta  
5 13.37 Signe Boelsmand -1991K.I.F.  
6 13.46 Anne Sofie Vermund -1993Sparta  
  DNS Thea Sofie Haahr -1991Sparta  
  KVINDER SENIOR - 100 METER - FINALELØR KL. 16.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.9m/s
1 12.02 Erica Jarder -1986Sparta  
2 12.42 Martha Traore -1995Sparta  
3 12.54 Anne Sofie Kirkegaard -1998Sparta  
4 12.70 Camilla F. R. Nissen -1990K.I.F.  
5 12.80 Monika Benserud -1996Aalborg AM  
6 12.83 Caroline Elkjær -1995Aalborg AM  
7 12.99 Sandra Arense Böll -1994Sparta  
8 13.22 Anne Porsholdt -1995Sparta  
  KVINDER SENIOR - 300 METERSØN KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1DR38.553h Anne Sofie Kirkegaard -1998Sparta  
2 41.193h Sandra Arense Böll -1994Sparta  
3 41.253h Nathalie Richter Mikkelse -2000Aalborg AM  
4 41.491h Annemarie Nissen -1994K.I.F.  
5 41.571h Camilla F. R. Nissen -1990K.I.F.  
6 42.093h Olivia Thorsgaard -2000Sparta  
7 42.112h Katrine Holten Kristensen -1989K.I.F.  
8 42.202h Stephanie Saavedra -1990Sparta  
9 43.543h Viktoria Dommer -2001Sparta  
10 43.832h Cecilie Næsby -2000Sparta  
11 45.112h Ellinor Aurell -2001Ängelholm IF  
12 45.261h Cecilie Biltoft-Jensen -1994Frederiksberg IF  
13 46.402h Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
14 47.091h Kjerstin Tetzlaf -1991Sparta  
15 47.481h Katrine Dahl -1979Frederiksberg IF  
  DNS2h Mette Brynjolf Jepsen -1970Hvidovre AM  
  DNS3h Anna Sommer Hauge -1998Køge Atletik  
  KVINDER SENIOR - 800 METERLØR KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
1 2.10.55 Mia Mørck -1999Bagsværd AC  
2 2.12.02 Nathalie Richter Mikkelse -2000Aalborg AM  
3 2.12.86 Louise Jørgensen -1991K.I.F.  
4 2.12.91 Josefine Rytter -1994Bagsværd AC  
5 2.14.38 Dagmar Fæster Olsen -1994Sparta  
6 3.04.30 Henriette Skavin -1989Sparta  
  DNS Hilda Heller -1996Sparta  
  KVINDER SENIOR - 3000 METERSØN KL. 13.45  
NrResultat NavnKlub  
1 9.59.38 Louise Rode -1997Blovstrødløverne  
2 10.11.22 Pernille Bak Larsen -1991Aarhus 1900  
3 11.03.62 Nanna Leegaard Kruse -1987Sparta  
4 11.05.04 Mia Kolmos -1988AK 73  
  DNS Josephine Thestrup -1996Sparta  
  KVINDER SENIOR - 100 METER HÆKLØR KL. 13.30  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 14.88 Karoline Mathilde Mangor -1998Sparta  
2 15.26 Thea Sofie Haahr -1991Sparta  
3 15.28 Annemarie Nissen -1994K.I.F.  
4 17.61 Marie Louise Levy -1979Hvidovre AM  
  DNS Anne Sofie Nexø -1989Sparta  
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.73 Sandra B Christensen -1995Amager Atletik Club  
2 1.67 Sandra Arense Böll -1994Sparta  
 1.551.581.611.641.671.701.731.76 
Sandra B Christensen  ooooxxoxxx
Sandra Arense Böllooxoxxoxxoxxx  
  KVINDER SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
1 4.00 Catrine Larsåsen -1986Sparta  
2 4.00 Line R Jensen -1992Sparta  
3 4.00 Caroline Bonde Holm -1990Sparta  
4 3.50 Anne Sofie Hyldtoft Olsen -1994K.I.F.  
5 3.30 Megan Berg Nobeus -2000M.A.I  
= 3.30 Caroline Ranners -1995Ballerup AK  
7 3.30 Freyja Anderberg -1993Amager Atletik Club  
8 3.10 Maja Torsteenson -2000M.A.I  
9 2.40 Emma Vitale -1993Sparta  
  DNS Mira Guldbrandsen -1998Sparta  
 2.202.302.402.502.702.802.903.003.103.203.303.403.503.603.703.803.904.004.104.20 
Catrine Larsåsen               o o xxx
Line R Jensen              oxoxooxxx 
Caroline Bonde Holm             o xooxoxxx 
Anne Sofie Hyldtoft Olsen         xoooxxoxxx      
Megan Berg Nobeus        oooxxx        
Caroline Ranners         ooxxx        
Freyja Anderberg     oxoxooooxxx        
Maja Torsteenson    oxxooxoxoxxx          
Emma Vitalexxoooxxx                
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.20  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.58+1.3 Monika Benserud -1996Aalborg AM  
2 5.18+0.7 Anne Porsholdt -1995Sparta  
3 4.27+1.2 Sofie Skovgaard -1993Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Monika Benserud4.01+0.05.58+1.35.44+1.65.53+0.0- - 
Anne Porsholdt4.85+0.04.89+0.05.14+1.95.09+1.5x 5.18+0.7
Sofie Skovgaard3.99+0.04.10+0.04.22+0.04.27+1.2- - 
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDSØN KL. 15.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.72 Marie Aagaard -1996Aalborg AM  
2 12.21 Fawzie Otour -1996Aabenraa IG  
3 11.94 Sandra Arense Böll -1994Sparta  
4 11.69 Karoline Mathilde Mangor -1998Sparta  
5 11.35 Lisa Brix -1996Amager Atletik Club  
6 7.70 Sofie Skovgaard -1993Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Marie Aagaard12.5413.1113.5713.1513.3013.72
Fawzie Otour12.0610.7411.6311.79x12.21
Sandra Arense Böll11.3211.9411.8511.760.3410.94
Karoline Mathilde Mangor11.3111.6911.2810.8311.5211.56
Lisa Brix11.3410.4110.8711.10x11.35
Sofie Skovgaard7.707.557.327.007.264.87
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 15.20  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 50.30 Kathrine Bebe -1991Sparta  
2 47.94 Lisa Brix -1996Amager Atletik Club  
3 46.54 Mathilde RoeIL Fri (Norge)  
4 43.29 Marie Aagaard -1996Aalborg AM  
5 42.92 Tenna Riber -1995Køge Atletik  
6 32.96 Evalina Eklund -1999IK Hinden  
7 32.54 Ida Wählstrand -2000IFK Växjö  
8 31.61 Hanna Grönwall -1999Øresund FK  
9 29.83 Enny Björk -2001IFK Växjö  
10 29.75 Sara Lundkvist -1995IFK Växjö  
11 27.67 Inge Faldager -1948Hvidovre AM  
12 27.55 Kristel Høj Walther -1987Aarhus 1900  
  DNS Cecila Larsson -1999IFK Växjö  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kathrine Bebex49.0149.3648.61x50.30
Lisa Brix47.3747.9443.27x46.2347.02
Mathilde Roe45.6514.2745.2744.6546.54x
Marie Aagaard41.2642.4643.0642.7043.29x
Tenna Riber36.9442.9239.4839.7140.7939.74
Evalina Eklund30.2432.9632.4030.5730.8930.92
Ida Wählstrand32.3832.5431.38
Hanna Grönwall30.01x31.61
Enny Björk29.7629.3529.83
Sara Lundkvist29.7529.57x
Inge Faldager27.0427.1627.67
Kristel Høj Walther27.5525.5226.29
  KVINDER SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 12.10  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1DR62.52 Celina Julin -1994Sparta  
2 55.40 Rebecka Kvist -1983Alvesta Friidrott  
3 54.41 Louise Odgaard -1993Sparta  
4 48.19 Sofie Dahl -1997Aarhus 1900  
5 45.79 Cecila Larsson -1999IFK Växjö  
6 43.21 Amanda Rasmussen -1997Sparta  
  X Sandra Säther -1996IFK Helsingborg  
UK3,039.71 Inge Faldager -1948Hvidovre AM  
  DNS Sara Lundkvist -1995IFK Växjö  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Celina Julinx62.52xx62.03x
Rebecka Kvist50.5655.4054.18x52.01x
Louise Odgaard49.1154.1354.0053.6554.4151.91
Sofie Dahl47.94xx48.19xx
Cecila Larsson44.5943.5045.79x43.90x
Amanda Rasmussen41.3941.9043.21xxx
Sandra Sätherxxx
Inge Faldager36.7739.7138.53x38.3536.91
  KVINDER SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 13.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 43.17 Fawzie Otour -1996Aabenraa IG  
2 36.35 Karoline Mathilde Mangor -1998Sparta  
3 32.73 Sandra Arense Böll -1994Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Fawzie Otour43.1738.0840.3041.7138.9840.60
Karoline Mathilde Mangor36.3236.35x33.8234.1434.18
Sandra Arense Böll32.7330.1431.2430.3726.7830.24
  DRENGE 4-5 ÅR - 40 METERSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.2m/s
1 10.89 Ebbe Hult -2011IF Rigor  
  DRENGE 4-5 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 1.61+0.0 Ebbe Hult -2011IF Rigor  
 1.runde2.runde3.runde 
Ebbe Hult1.56-0.21.61+0.01.52+1.8
  DRENGE 4-5 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 11.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 10.27 Ebbe Hult -2011IF Rigor  
 1.runde2.runde3.runde 
Ebbe Hult10.276.335.96
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERSØN KL. 10.35  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -1.0m/s  2h: -0.4m/s  3h: -0.6m/s
1 7.582h Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
2 7.663h Daniel Thomsen -2009Bragdid  
3 7.923h Sofus Houman-Prassé -2009Sparta  
4 8.642h Hampus Simonsen -2009Sparta  
5 8.692h Gabriel F Trondheim -2009Amager Atletik Club  
6 8.813h Jacob Kjær-Christensen -2010Sparta  
7 8.981h Benjamin Nanoq Itzchaky -2009Sparta  
8 8.991h Benjamin Bordado Sköld -2009Sparta  
9 9.143h Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
10 9.203h Zakarias Zobel -2009Bagsværd AC  
11 9.271h William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club  
12 9.411h Lucas von Eyben -2010Amager Atletik Club  
13 9.432h Christian Linde -2009Sparta  
14 9.441h Otto Qvist -2010Amager Atletik Club  
15 9.483h Balder Tølbøll Sørensen -2009Amager Atletik Club  
16 9.593h Tobias Frimann Bergstrøm -2010Amager Atletik Club  
17 9.681h Noah Alexander Bejlegaard -2010Amager Atletik Club  
18 10.083h Simon Juhl Urup -2010Amager Atletik Club  
19 10.132h Emil Rendtorff -2010Amager Atletik Club  
20 10.912h Stellan Luth-Svan -2010Amager Atletik Club  
  DNS1h Nils Lindberg -2010IF Lennéa Friidrott  
  DNS  Álvaro Morales Csaplár -2010Sparta  
  DNS  Barnabas Manoa Reinseth -2009Sparta  
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.10+0.0 Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
2 2.94+0.0 Daniel Thomsen -2009Bragdid  
3 w2.70+2.3 Sofus Houman-Prassé -2009Sparta  
  2.26+0.0     
4 2.69+0.0 Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
5 2.36+0.0 Hampus Simonsen -2009Sparta  
6 2.35+0.0 Jacob Kjær-Christensen -2010Sparta  
7 2.35+1.2 Tobias Frimann Bergstrøm -2010Amager Atletik Club  
8 2.30+0.0 Benjamin Bordado Sköld -2009Sparta  
9 2.20+0.0 William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club  
10 2.20+1.9 Lucas von Eyben -2010Amager Atletik Club  
11 2.18+0.0 Zakarias Zobel -2009Bagsværd AC  
12 2.10+1.4 Balder Tølbøll Sørensen -2009Amager Atletik Club  
13 2.09+1.7 Benjamin Nanoq Itzchaky -2009Sparta  
14 2.06+0.0 Emil Rendtorff -2010Amager Atletik Club  
15 2.06+1.2 Simon Juhl Urup -2010Amager Atletik Club  
16 2.01+0.0 Christian Linde -2009Sparta  
17 1.98+0.6 Gabriel F Trondheim -2009Amager Atletik Club  
18 1.85+0.0 Stellan Luth-Svan -2010Amager Atletik Club  
19 1.76+0.0 Otto Qvist -2010Amager Atletik Club  
20 1.69+0.0 Noah Alexander Bejlegaard -2010Amager Atletik Club  
  DNS  Nils Lindberg -2010IF Lennéa Friidrott  
  DNS  Álvaro Morales Csaplár -2010Sparta  
  DNS  Barnabas Manoa Reinseth -2009Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Jonas Gretlund3.10+0.02.88+0.02.98+0.0
Daniel Thomsen2.88+0.02.02+1.52.94+0.0
Sofus Houman-Prassé2.70+2.32.26+0.02.25+1.7
Alfred Brekling Brushøj1.58+0.02.05+0.02.69+0.0
Hampus Simonsen2.33+0.02.36+0.02.27+0.0
Jacob Kjær-Christensen1.02+0.02.17+0.02.35+0.0
Tobias Frimann Bergstrøm2.35+1.22.14+0.02.15+0.3
Benjamin Bordado Sköld2.27+0.02.30+0.02.29+0.0
William Kühn Bjerre2.20+0.02.13+0.02.12+0.0
Lucas von Eyben2.20+1.92.09+0.02.07+0.1
Zakarias Zobel2.07+2.00.19+4.02.18+0.0
Balder Tølbøll Sørensen2.10+1.42.01+0.01.80+1.7
Benjamin Nanoq Itzchaky2.09+1.71.87+0.2x 
Emil Rendtorff2.06+0.01.53+0.02.02+0.0
Simon Juhl Urup1.57+0.02.00+0.02.06+1.2
Christian Linde2.01+0.01.95+0.01.97+0.0
Gabriel F Trondheim1.88+0.01.70+0.01.98+0.6
Stellan Luth-Svan1.75+1.81.71+0.01.85+0.0
Otto Qvist1.35+0.01.76+0.01.66+0.0
Noah Alexander Bejlegaard1.68+1.11.65+0.01.69+0.0
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 11.00  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 19.39 Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
2 17.41 Daniel Thomsen -2009Bragdid  
3 14.37 Simon Juhl Urup -2010Amager Atletik Club  
4 14.33 William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club  
5 13.59 Gabriel F Trondheim -2009Amager Atletik Club  
6 13.25 Sofus Houman-Prassé -2009Sparta  
7 11.84 Lucas von Eyben -2010Amager Atletik Club  
8 10.92 Otto Qvist -2010Amager Atletik Club  
9 9.96 Hampus Simonsen -2009Sparta  
10 9.52 Noah Alexander Bejlegaard -2010Amager Atletik Club  
11 8.95 Tobias Frimann Bergstrøm -2010Amager Atletik Club  
12 8.77 Christian Linde -2009Sparta  
13 8.41 Jacob Kjær-Christensen -2010Sparta  
14 8.12 Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
15 8.10 Emil Rendtorff -2010Amager Atletik Club  
16 7.91 Zakarias Zobel -2009Bagsværd AC  
17 7.78 Benjamin Nanoq Itzchaky -2009Sparta  
18 7.60 Benjamin Bordado Sköld -2009Sparta  
19 7.47 Stellan Luth-Svan -2010Amager Atletik Club  
20 7.40 Balder Tølbøll Sørensen -2009Amager Atletik Club  
  DNS Nils Lindberg -2010IF Lennéa Friidrott  
  DNS Álvaro Morales Csaplár -2010Sparta  
  DNS Barnabas Manoa Reinseth -2009Sparta  
 1.runde2.runde3.runde 
Jonas Gretlund18.5419.3913.11
Daniel Thomsen15.8417.4115.62
Simon Juhl Urup10.728.0914.37
William Kühn Bjerre10.1311.1614.33
Gabriel F Trondheim13.59x3.93
Sofus Houman-Prassé2.1613.2512.16
Lucas von Eyben4.6011.8410.41
Otto Qvist10.398.7110.92
Hampus Simonsen4.469.967.68
Noah Alexander Bejlegaard9.529.106.61
Tobias Frimann Bergstrøm8.678.957.40
Christian Linde8.698.308.77
Jacob Kjær-Christensenx8.41x
Alfred Brekling Brushøjx6.168.12
Emil Rendtorff3.886.418.10
Zakarias Zobel3.117.913.72
Benjamin Nanoq Itzchaky4.376.187.78
Benjamin Bordado Sköld7.607.085.55
Stellan Luth-Svan5.086.047.47
Balder Tølbøll Sørensen7.407.285.05
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.50  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 9.54fCarl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
264610.65 Elias Johansson -2008Ängelholm IF  
3 11.23 Óðin J. Glerfoss -2008Bragdid  
4 11.46 Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta  
5 11.59 Oliver Ejsenhardt-Anderse -2008Hellas Roskilde  
6 11.72 Magnus Svanhardt -2008Amager Atletik Club  
7 11.94 Bertram Rasmus Clausen -2008Sparta  
 HEAT 2  w: -1.5m/s
1 9.66fThor Knudsen -2007Bagsværd AC  
2 10.63fJohan Dahl Kokkegård -2008Sparta  
3 10.82 Magnus Høegh Ørum-Nielsen -2008Sparta  
4 11.39 Felix Amby Frederiksen -2007HG ATM  
5 11.49 Lucas Zwicki -2008Amager Atletik Club  
6 12.30 Albert Lysemose Nielsen -2008Hellas Roskilde  
  DNS Oscar Bo Herskind -2007Sparta  
 HEAT 3  w: -1.2m/s
1 10.42fAnders Silleborg -2007Sparta  
264310.65fChristoffer Banke Jørgens -2007HG ATM  
3 11.07 Vid Podobnikar -2007Bagsværd AC  
4 11.44 Simon Skafte Johansen -2008ORI A&M  
5 11.85 Magnus Wulff -2008Amager Atletik Club  
6 11.99 Carl-Frederik Kirst -2008Sparta  
7 28.12 Magnus Vielsø-Nielsen -2008HG ATM  
 HEAT 4  w: -1.4m/s
1 10.00fFelix Nilsson -2007Ängelholm IF  
2 10.12fAugust Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
3 10.44fOliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
4 10.75 Mads Varnike Schiff -2007Amager Atletik Club  
5 10.82 Victor Visan Bahn -2007Sparta  
6 10.99 Laurids Wang Boesen -2008Hellas Roskilde  
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 12.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 9.35 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC  
2 9.37 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
3 9.92 Felix Nilsson -2007Ängelholm IF  
4 10.08 Anders Silleborg -2007Sparta  
5 10.16 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
6 10.16 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
7 10.36 Christoffer Banke Jørgens -2007HG ATM  
8 10.54 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 13.05  
NrResultat NavnKlub  
1 1.11.492h Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
2 1.13.362h Felix Nilsson -2007Ängelholm IF  
3 1.15.682h Magnus Høegh Ørum-Nielsen -2008Sparta  
4 1.17.432h Mads Vincentsen -2007Sparta  
5 1.18.112h Anders Silleborg -2007Sparta  
6 1.18.442h Christoffer Banke Jørgens -2007HG ATM  
7 1.19.661h Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
8 1.20.322h Mads Varnike Schiff -2007Amager Atletik Club  
9 1.22.822h William Thøgersen -2008Sparta  
10 1.24.651h Óðin J. Glerfoss -2008Bragdid  
11 1.24.841h Mikkel Nielsen -2007Hellas Roskilde  
12 1.25.572h Elias Johansson -2008Ängelholm IF  
13 1.27.481h Aksel Rosentjørn -2008Roar Atletik  
14 1.28.712h Simon Skafte Johansen -2008ORI A&M  
15 1.31.561h Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta  
16 1.33.741h Lucas Zwicki -2008Amager Atletik Club  
17 1.35.601h Valdemar Willer Oldenborg -2008Sparta  
18 1.44.611h Frederik Sønderskov Niels -2008Hellas Roskilde  
19 1.49.621h Albert Lysemose Nielsen -2008Hellas Roskilde  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.15  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.31+0.0 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC  
2 3.97+0.5 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
3 3.70+1.3 Anders Silleborg -2007Sparta  
4 3.69+0.5 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
5 3.68+0.0 Felix Nilsson -2007Ängelholm IF  
6 3.50-0.4 Elias Johansson -2008Ängelholm IF  
7 3.38+0.0 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
8 3.34+0.5 Victor Visan Bahn -2007Sparta  
9 3.26+0.0 Mads Vincentsen -2007Sparta  
10 3.24+1.8 Mads Varnike Schiff -2007Amager Atletik Club  
11 3.17+0.3 Magnus Wulff -2008Amager Atletik Club  
12 3.05+1.6 Christoffer Banke Jørgens -2007HG ATM  
13 2.94+0.7 Vid Podobnikar -2007Bagsværd AC  
14 2.91+1.2 Mads Augustinus Rasmussen -2008Sparta  
15 2.87+0.0 Mikkel Nielsen -2007Hellas Roskilde  
16 2.87+1.9 Anton Thers-Sonne -2007Sparta  
17 2.85+0.0 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta  
18 2.79+0.0 Óðin J. Glerfoss -2008Bragdid  
19 2.79+0.9 Simon Skafte Johansen -2008ORI A&M  
20 2.73+1.3 Valdemar Willer Oldenborg -2008Sparta  
21 2.62+0.8 Carl-Frederik Kirst -2008Sparta  
22 2.62+0.2 Lucas Zwicki -2008Amager Atletik Club  
23 w2.58+2.1 Felix Amby Frederiksen -2007HG ATM  
  2.34+0.7     
24 2.40+0.0 Albert Lysemose Nielsen -2008Hellas Roskilde  
25 2.35+0.3 Bertram Rasmus Clausen -2008Sparta  
26 2.33+0.0 Magnus Svanhardt -2008Amager Atletik Club  
27 2.24+1.2 Laurids Wang Boesen -2008Hellas Roskilde  
28 2.22+0.3 Frederik Sønderskov Niels -2008Hellas Roskilde  
  DNS  Magnus Vielsø-Nielsen -2008HG ATM  
  DNS  Oscar Bo Herskind -2007Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Thor Knudsen4.11-2.43.90+0.0x x 4.31+0.04.23+1.5
Carl Bäckström Nielsen3.97+0.53.82+0.92.65+1.1x 1.89+1.63.92+0.9
Anders Silleborg3.55+0.03.52+0.03.35+0.03.70+1.33.69+0.03.44+0.1
August Skytte Christensen3.64+0.83.60+1.83.50+0.93.69+0.53.49+0.03.61+2.6
Felix Nilsson3.68+0.03.63-0.53.60+1.03.59+0.13.62+0.03.54+1.5
Elias Johansson3.50-0.42.99+0.03.23+0.73.29+0.03.19+0.03.29+1.2
Oliver Mikkelsen3.35+0.03.38+0.03.29+1.2
Victor Visan Bahn3.34+0.53.32+0.83.30+1.9
Mads Vincentsen3.14+0.83.26+0.03.13+0.0
Mads Varnike Schiff3.13+1.13.24+1.82.96+0.0
Magnus Wulff2.21+1.23.17+0.31.59+0.0
Christoffer Banke Jørgens2.96-0.33.05+1.62.76+1.9
Vid Podobnikar2.94+0.72.85+0.92.92+2.0
Mads Augustinus Rasmussen2.69+1.72.91+1.22.86+0.4
Mikkel Nielsen2.87+0.02.83+0.02.72+1.5
Anton Thers-Sonnex 2.77+1.02.87+1.9
Johan Dahl Kokkegård2.85+0.82.85+0.02.28+1.3
Óðin J. Glerfoss2.79+0.02.67+0.12.49+0.0
Simon Skafte Johansen2.61+1.32.64+1.32.79+0.9
Valdemar Willer Oldenborg2.59+1.22.73+1.32.70+0.0
Carl-Frederik Kirst2.62+0.82.47+1.02.32+0.7
Lucas Zwicki2.21+0.02.62+0.22.39+0.0
Felix Amby Frederiksen2.30-0.82.34+0.72.58+2.1
Albert Lysemose Nielsen2.40+0.02.12+0.22.20+0.0
Bertram Rasmus Clausen2.35+0.32.18+0.02.06+1.0
Magnus Svanhardt1.77+1.12.12+0.02.33+0.0
Laurids Wang Boesenx 2.24+1.22.13+0.4
Frederik Sønderskov Niels1.80+0.62.22+0.32.20+0.0
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.28 Felix Nilsson -2007Ängelholm IF  
2 6.86 Elias Johansson -2008Ängelholm IF  
3 6.64 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC  
4 6.24 Anton Thers-Sonne -2007Sparta  
5 5.72 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
6 5.40 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
7 4.48 Magnus Høegh Ørum-Nielsen -2008Sparta  
8 4.28 Valdemar Willer Oldenborg -2008Sparta  
9 3.91 William Thøgersen -2008Sparta  
10 3.85 Simon Skafte Johansen -2008ORI A&M  
11 3.40 Albert Lysemose Nielsen -2008Hellas Roskilde  
12 3.27 Lucas Zwicki -2008Amager Atletik Club  
13 2.84 Bertram Rasmus Clausen -2008Sparta  
  DNS Oscar Bo Herskind -2007Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Felix Nilssonx7.28x7.115.954.74
Elias Johansson6.68xx6.466.866.81
Thor Knudsen6.64x6.336.646.594.72
Anton Thers-Sonne5.515.265.955.78x6.24
Oliver Mikkelsen4.494.505.105.115.005.72
August Skytte Christensen4.404.765.405.23x5.40
Magnus Høegh Ørum-Nielsen3.964.484.32
Valdemar Willer Oldenborg4.014.174.28
William Thøgersenx3.913.82
Simon Skafte Johansen3.833.743.85
Albert Lysemose Nielsen2.743.402.82
Lucas Zwicki3.163.053.27
Bertram Rasmus Clausen2.132.352.84
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 12.20  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 34.54 Anton Thers-Sonne -2007Sparta  
2 31.81 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC  
3 31.63 Felix Nilsson -2007Ängelholm IF  
4 30.95 Elias Johansson -2008Ängelholm IF  
5 29.50 Christoffer Banke Jørgens -2007HG ATM  
6 28.08 Mads Vincentsen -2007Sparta  
7 26.99 Victor Visan Bahn -2007Sparta  
8 24.62 William Thøgersen -2008Sparta  
9 24.42 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
10 23.63 Aksel Rosentjørn -2008Roar Atletik  
11 22.27 Johan Dahl Kokkegård -2008Sparta  
12 21.20 Carl-Frederik Kirst -2008Sparta  
13 21.02 Óðin J. Glerfoss -2008Bragdid  
14 20.62 Oliver Ejsenhardt-Anderse -2008Hellas Roskilde  
15 19.21 Frederik Sønderskov Niels -2008Hellas Roskilde  
16 19.17 Lucas Zwicki -2008Amager Atletik Club  
17 19.10 Simon Skafte Johansen -2008ORI A&M  
18 17.42 Mikkel Nielsen -2007Hellas Roskilde  
19 16.65 Magnus Wulff -2008Amager Atletik Club  
20 16.49 Magnus Svanhardt -2008Amager Atletik Club  
21 15.18 Laurids Wang Boesen -2008Hellas Roskilde  
22 7.38 Albert Lysemose Nielsen -2008Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anton Thers-Sonne32.2032.0530.3232.4134.5429.28
Thor Knudsen28.1926.5628.2331.8128.8830.75
Felix Nilssonx29.2728.8931.6328.0429.73
Elias Johanssonx29.7029.9130.95x30.51
Christoffer Banke Jørgens28.8229.0525.9129.5025.7129.31
Mads Vincentsen25.0027.0428.0826.7527.9426.53
Victor Visan Bahnx26.9924.46
William Thøgersen20.8924.6223.29
Oliver Mikkelsen23.52x24.42
Aksel Rosentjørn23.6322.3521.31
Johan Dahl Kokkegård22.27xx
Carl-Frederik Kirst21.20xx
Óðin J. Glerfoss20.9221.0220.14
Oliver Ejsenhardt-Anderse14.9519.9120.62
Frederik Sønderskov Nielsx18.0019.21
Lucas Zwicki19.1718.6517.93
Simon Skafte Johansen16.1610.0319.10
Mikkel Nielsenx9.4117.42
Magnus Wulff16.6515.5914.98
Magnus Svanhardtx16.3616.49
Laurids Wang Boesen9.7015.1813.21
Albert Lysemose Nielsen7.257.383.02
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDELØR KL. 13.25  
  Til semifinale: 12 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.3m/s
1 9.45sEmil Hagbard Johansen -2005Hellas Roskilde  
2 9.74sOliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
3 9.95 Alex Gebuhr -2006Amager Atletik Club  
4 10.40 Niels Emil Videbæk -2005K.I.F.  
5 10.70 Valdemar Kopp -2006Trongårdens IF  
6 10.73 Isak Hjelm -2006Åhus FIK  
 HEAT 2  w: -1.0m/s
1 9.48sEli Riege -2006Sparta  
2 9.65sMalte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
3 9.79 Mads Vielsø-Nielsen -2005HG ATM  
4 10.63 Sebastian Fritsch -2006Trongårdens IF  
5 10.84 Aksel Aggernæs Øelund -2005Bagsværd AC  
6 11.37 William Schultz -2006K.I.F.  
 HEAT 3  w: -1.1m/s
1 9.47sEiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
2 9.67sLeon Hamann -2005K.I.F.  
3 10.25 Alfred Schultz Hansen -2006ORI A&M  
4 10.65 Jakob Schmidt Larsen -2005Trongårdens IF  
5 10.68 Julian Leivsgarð -2005Amager Atletik Club  
6 10.85 Thor Vincent Hansen -2006Amager Atletik Club  
 HEAT 4  w: -0.8m/s
1 9.34sTimoleon Rescan -2005Frederiksberg IF  
2 9.87 Asger Lange -2005Greve Atletik  
3 9.94 Hassan Abu-Daya -2005K.I.F.  
4 9.98 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
5 10.81 Holger Post -2006Trongårdens IF  
6 11.02 Sirius Kristian Warming -2006Køge Atletik  
 HEAT 5  w: -1.5m/s
1 9.22sJulius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
2 9.37sLance Christian Aabo -2006HG ATM  
3 9.87 Oswald Lindquist -2006Sparta  
4 10.79 William Hvass -2006Sparta  
5 12.16 Aksel Westergaard-Kabelma -2006K.I.F.  
  DNS Viktor Andersen -2005Trongårdens IF  
 HEAT 6  w: -1.8m/s
1 9.38sJónas Isaksen -2005Bragdid  
2 9.85 Thomas Massa -2005Sparta  
3 10.07 Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta  
4 10.38 Josef Lindberg -2005IF Lennéa Friidrott  
5 10.72 Elias Guldbæk Bjergegaard -2006Trongårdens IF  
6 11.59 Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
  DNS Gustav L. Fogtmann -2005Sparta  
 HEAT 7  w: -0.4m/s
1 8.97sHakeem Ali -2005Sparta  
2 9.70sJulius Christoffersen -2005Trongårdens IF  
3 10.17 Samson Tommerup -2005K.I.F.  
4 10.29 Oskar Westerlin -2006Bagsværd AC  
  DNS Thomas Oldenburg -2006K.I.F.  
  DNS Anders Rosenberg Jessen -2006Bagsværd AC  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - SEMIFINALELØR KL. 15.20  
  Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.0m/s
1 8.91fHakeem Ali -2005Sparta  
2 9.28fJónas Isaksen -2005Bragdid  
3 9.31fLance Christian Aabo -2006HG ATM  
4 9.73 Eli Riege -2006Sparta  
5 9.78 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
6 9.83 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +0.1m/s
1 9.26fJulius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
2 9.32fEiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
3 9.33fTimoleon Rescan -2005Frederiksberg IF  
4 9.56 Emil Hagbard Johansen -2005Hellas Roskilde  
5 9.57 Leon Hamann -2005K.I.F.  
6 9.85 Julius Christoffersen -2005Trongårdens IF  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALELØR KL. 16.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.7m/s
1 8.97 Hakeem Ali -2005Sparta  
2 9.27 Jónas Isaksen -2005Bragdid  
3 9.28 Julius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
4 9.42 Lance Christian Aabo -2006HG ATM  
5 9.44 Eiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
6 9.56 Timoleon Rescan -2005Frederiksberg IF  
  DRENGE 10-11 ÅR - 100 METER - INDLEDENDESØN KL. 11.50  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.6m/s
1 14.17fVitus Rosenkrands -2005Sparta  
2 14.90fLance Christian Aabo -2006HG ATM  
3 15.66fSophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta  
4 15.78 Alex Gebuhr -2006Amager Atletik Club  
5 16.57 David Rogge -2006Hvidovre AM  
6 17.13 Max Ferry Bekker Adler -2006Amager Atletik Club  
7 17.23 Valdemar Kopp -2006Trongårdens IF  
8 17.88 Sejer Kolding Bennedsen -2006Roar Atletik  
 HEAT 2  w: -1.2m/s
1 14.78fJónas Isaksen -2005Bragdid  
2 15.22fEmil Rosentjørn -2005Roar Atletik  
3 15.74 Mads Vielsø-Nielsen -2005HG ATM  
4 15.83 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
5 15.99 Elias Solvang -2005Hellas Roskilde  
6 18.00 Otto Brekling Brushøj -2005Amager Atletik Club  
  DNS Hassan Abu-Daya -2005K.I.F.  
 HEAT 3  w: -0.1m/s
1 14.40fHakeem Ali -2005Sparta  
2 15.18fEiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
3 15.24fMalte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
4 16.64 Elias Guldbæk Bjergegaard -2006Trongårdens IF  
5 17.06 Connor Joseph Mikkelsen -2006Sparta  
6 18.95 Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
  DNS Samson Tommerup -2005K.I.F.  
  DNS Josef Lindberg -2005IF Lennéa Friidrott  
  DRENGE 10-11 ÅR - 100 METER - FINALESØN KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.5m/s
1 14.44 Hakeem Ali -2005Sparta  
2 14.75 Jónas Isaksen -2005Bragdid  
3 14.95 Lance Christian Aabo -2006HG ATM  
4 15.19 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
5 15.21 Eiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
6 15.42 Emil Rosentjørn -2005Roar Atletik  
7 16.05 Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta  
  DNS Vitus Rosenkrands -2005Sparta  
  DRENGE 10-11 ÅR - 400 METERLØR KL. 17.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.04.602h Hakeem Ali -2005Sparta  
2 1.05.912h Jónas Isaksen -2005Bragdid  
3 1.11.452h Leon Hamann -2005K.I.F.  
4 1.12.272h Mads Vielsø-Nielsen -2005HG ATM  
5 1.13.671h Josef Lindberg -2005IF Lennéa Friidrott  
6 1.14.132h Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta  
7 1.14.531h Kasper Mørch -2006Holte Atletik  
8 1.15.492h Shady Mohamed -2006K.I.F.  
9 1.15.842h Oswald Lindquist -2006Sparta  
10 1.16.511h David Rogge -2006Hvidovre AM  
11 1.17.951h Julius Christoffersen -2005Trongårdens IF  
12 1.18.621h Thomas Massa -2005Sparta  
13 1.19.091h Elias Guldbæk Bjergegaard -2006Trongårdens IF  
14 1.19.102h Esben Madsen -2005Korsør AM  
15 1.19.162h Rolf Riisager -2006Amager Atletik Club  
16 1.19.242h Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
17 1.20.111h Thomas Malis -2006Bagsværd AC  
18 1.21.431h Carlos Ørn Tange Paldan -2005Frederiksberg IF  
19 1.21.712h Jakob Schmidt Larsen -2005Trongårdens IF  
20 1.21.972h Isak Hjelm -2006Åhus FIK  
21 1.22.861h Holger Post -2006Trongårdens IF  
22 1.23.181h Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF  
23 1.26.141h Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
24 1.26.621h Aksel Aggernæs Øelund -2005Bagsværd AC  
25 1.29.531h Erik Lange Dons -2006Hvidovre AM  
26 1.35.591h Alexander Dan Lundsby -2006Roar Atletik  
  DNS1h Troels Jøhnk -2006Bagsværd AC  
  DNS1h Gustav L. Fogtmann -2005Sparta  
  DNS2h Eiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
  DNS2h Viktor Andersen -2005Trongårdens IF  
  DNS2h Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.28.29 Jónas Isaksen -2005Bragdid  
2 2.34.09 Vitus Rosenkrands -2005Sparta  
3 2.44.69 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
4 2.49.19 Elias Solvang -2005Hellas Roskilde  
5 2.50.93 Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta  
6 2.50.94 Kasper Mørch -2006Holte Atletik  
7 2.51.09 Gustav Herold -2005Sparta  
8 2.53.76 Thomas Malis -2006Bagsværd AC  
9 2.54.48 Elias Guldbæk Bjergegaard -2006Trongårdens IF  
10 2.55.63 Daniel Røddik Lund -2006Amager Atletik Club  
11 2.59.15 Rolf Riisager -2006Amager Atletik Club  
12 2.59.55 Hassan Abu-Daya -2005K.I.F.  
13 3.01.55 Connor Joseph Mikkelsen -2006Sparta  
14 3.04.92 Isak Hjelm -2006Åhus FIK  
15 3.05.57 Otto Brekling Brushøj -2005Amager Atletik Club  
16 3.13.22 Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
17 3.16.54 Sejer Kolding Bennedsen -2006Roar Atletik  
18 3.19.93 Erik Lange Dons -2006Hvidovre AM  
19 3.29.17 Max Ferry Bekker Adler -2006Amager Atletik Club  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKLØR KL. 12.10  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.6m/s
1 11.63 Eiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
2 11.89 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
3 11.96 Timoleon Rescan -2005Frederiksberg IF  
4 12.27 Jónas Isaksen -2005Bragdid  
5 12.88 Esben Madsen -2005Korsør AM  
6 14.45 William Schultz -2006K.I.F.  
  DNS Thomas Oldenburg -2006K.I.F.  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
1 1.37 Emil Hagbard Johansen -2005Hellas Roskilde  
2 1.32 Julius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
3 1.29 Carl Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
4 1.23 Eiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
5 1.20 Josef Lindberg -2005IF Lennéa Friidrott  
6 1.10 Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF  
= 1.10 David Rogge -2006Hvidovre AM  
8 1.10 Julian Leivsgarð -2005Amager Atletik Club  
9 1.10 Sirius Kristian Warming -2006Køge Atletik  
10 1.05 Daniel Røddik Lund -2006Amager Atletik Club  
= 1.05 August Skytte Christensen -2007Hellas Roskilde  
12 1.05 Isak Hjelm -2006Åhus FIK  
13 0.95 Thor Vincent Hansen -2006Amager Atletik Club  
14 0.90 Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
  DNS Max Ferry Bekker Adler -2006Amager Atletik Club  
  DNS Samson Tommerup -2005K.I.F.  
  DNS Jónas Isaksen -2005Bragdid  
 0.090.800.850.900.951.001.051.101.151.201.231.261.291.321.351.371.39 
Emil Hagbard Johansen         oooooxxooxxx
Julius Haansbæk Mortensen       ooooxxoxoxoxxx  
Carl Haansbæk Mortensen       ooooxooxxx   
Eiri J. Glerfoss      oooooxxx     
Josef Lindberg     oxxoooxxoxxx      
Frederik Dahl Larseno   ooooxxx        
David Rogge    ooooxxx        
Julian Leivsgarð   oooxoxoxxx        
Sirius Kristian Warming   oxoxoxxoxoxxx        
Daniel Røddik Lund    oooxxx         
August Skytte Christensen    oooxxx         
Isak Hjelm   oooxoxxx         
Thor Vincent Hansen   ooxxx           
Storm Hornum xoxoxoxxx            
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.52+0.1 Lance Christian Aabo -2006HG ATM  
2 4.47+0.6 Julius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
3 4.43+1.9 Emil Hagbard Johansen -2005Hellas Roskilde  
4 4.25+1.3 Timoleon Rescan -2005Frederiksberg IF  
5 4.20+0.1 Jónas Isaksen -2005Bragdid  
6 4.08+1.5 Eli Riege -2006Sparta  
7 w3.99+3.0 Esben Madsen -2005Korsør AM  
  3.90+0.1     
8 3.97+0.3 Eiri J. Glerfoss -2005Bragdid  
9 3.95+0.9 Carl Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
10 3.86+0.1 Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM  
11 w3.84+2.1 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
  3.76+0.3     
12 3.80+0.7 Rolf Riisager -2006Amager Atletik Club  
13 3.79+0.0 Asger Lange -2005Greve Atletik  
14 3.74+0.8 Mads Vielsø-Nielsen -2005HG ATM  
15 3.64+0.4 Alfred Schultz Hansen -2006ORI A&M  
16 3.64+1.3 Aksel Westergaard-Kabelma -2006K.I.F.  
17 3.57+0.5 Erik Lange Dons -2006Hvidovre AM  
18 3.56+0.9 Shady Mohamed -2006K.I.F.  
19 3.55+1.8 Hassan Abu-Daya -2005K.I.F.  
20 3.54+2.0 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
21 3.54+0.0 Samson Tommerup -2005K.I.F.  
22 3.54+0.0 Josef Lindberg -2005IF Lennéa Friidrott  
23 3.54+1.4 Tais Palmberg Nordhald -2006Bagsværd AC  
24 3.51+0.6 Oswald Lindquist -2006Sparta  
25 3.47+1.5 Thomas Massa -2005Sparta  
26 3.46+1.5 Alex Gebuhr -2006Amager Atletik Club  
27 3.46+1.0 Thor Vincent Hansen -2006Amager Atletik Club  
28 3.40+1.7 Carlos Ørn Tange Paldan -2005Frederiksberg IF  
29 3.34+2.0 Thomas Malis -2006Bagsværd AC  
30 w3.30+2.7 Niels Emil Videbæk -2005K.I.F.  
  3.27+0.8     
31 3.28+1.9 Julian Leivsgarð -2005Amager Atletik Club  
32 3.21+0.0 Bjørn Vermund Gere -2005Helsingør Atletik  
33 3.20+0.2 Valdemar Kopp -2006Trongårdens IF  
34 3.17+0.0 Sebastian Fritsch -2006Trongårdens IF  
35 3.07+0.0 Holger Post -2006Trongårdens IF  
36 3.04+0.0 William Hvass -2006Sparta  
37 3.02+0.0 William Schultz -2006K.I.F.  
38 3.00+1.7 Alexander Dan Lundsby -2006Roar Atletik  
39 2.67+0.1 Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
  DNS1h Anders Rosenberg Jessen -2006Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Lance Christian Aabo4.52+0.64.52+0.14.45+0.94.24+1.84.36+1.44.29+1.3
Julius Haansbæk Mortensen4.11+2.44.47+0.64.33+0.24.17+1.74.22+1.03.98+0.3
Emil Hagbard Johansen4.09+1.14.33+1.84.43+1.94.21+1.54.16+0.33.68+0.3
Timoleon Rescan4.25+1.34.15+1.54.09+1.24.06+0.04.25+1.44.24+1.0
Jónas Isaksen3.92+1.23.99+0.24.00+0.04.20+0.14.14+0.0x 
Eli Riege2.94+2.14.01+1.04.08+1.52.78+1.3x x 
Esben Madsen3.46+0.33.90+0.13.99+3.0
Eiri J. Glerfoss3.97+0.33.95-0.73.95+0.0
Carl Haansbæk Mortensen3.82+0.03.79-0.23.95+0.9
Malte Wolfgang Sassersenx x 3.86+0.1
Oliver Larsen3.84+2.13.76+0.3x 
Rolf Riisager3.80+0.73.64+2.73.53+1.4
Asger Lange3.77+0.03.79+0.03.69+0.2
Mads Vielsø-Nielsen3.66+1.13.71+0.63.74+0.8
Alfred Schultz Hansen3.64+0.43.45+1.53.61+0.9
Aksel Westergaard-Kabelma3.64+1.32.57+0.72.78+1.5
Erik Lange Dons3.57+0.52.60+0.3x 
Shady Mohamed3.40+1.23.51+0.73.56+0.9
Hassan Abu-Daya3.19+1.6x 3.55+1.8
Christian Andersson3.48+2.03.54+2.03.50+1.6
Samson Tommerup3.44+0.53.54+0.03.14+0.1
Josef Lindberg3.54+0.03.39+2.43.41+2.4
Tais Palmberg Nordhaldx 3.54+1.43.40+1.5
Oswald Lindquist3.46+0.13.22+1.53.51+0.6
Thomas Massax 3.47+1.5x 
Alex Gebuhr3.46+1.53.32+1.03.44+2.1
Thor Vincent Hansen3.46+1.03.29+0.83.13+0.6
Carlos Ørn Tange Paldan3.40+1.73.37+0.03.24+1.2
Thomas Malis3.34+2.03.17+2.62.88+2.0
Niels Emil Videbæk3.30+2.73.27+0.8x 
Julian Leivsgarð3.11+1.5x 3.28+1.9
Bjørn Vermund Gere3.21+0.03.14+0.1x 
Valdemar Kopp3.18+0.33.02+0.73.20+0.2
Sebastian Fritsch2.93+1.73.17+0.03.02+1.4
Holger Post3.07+0.02.85+0.6x 
William Hvass2.98+0.53.04+0.03.04+0.0
William Schultz3.02+0.02.92+1.5x 
Alexander Dan Lundsby2.63+0.03.00+1.72.59+1.1
Storm Hornum2.44+1.22.67+0.12.30+0.3
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 16.20  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 9.93 Asger Lange -2005Greve Atletik  
2 7.70 Timoleon Rescan -2005Frederiksberg IF  
3 7.66 Carl Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
4 7.64 Hakeem Ali -2005Sparta  
5 7.58 Leon Hamann -2005K.I.F.  
6 7.20 Felix Nilsson -2007Ängelholm IF  
7 6.98 Alfred Schultz Hansen -2006ORI A&M  
8 6.86 Elias Johansson -2008Ängelholm IF  
9 6.72 Samson Tommerup -2005K.I.F.  
10 6.67 Rolf Riisager -2006Amager Atletik Club  
11 6.55 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
12 6.50 Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF  
13 6.41 Sirius Kristian Warming -2006Køge Atletik  
14 6.30 Isak Hjelm -2006Åhus FIK  
15 6.29 Elias Guldbæk Bjergegaard -2006Trongårdens IF  
16 6.24 Sophus Emil Ramsgaard Jen -2006Sparta  
17 5.86 Valdemar Kopp -2006Trongårdens IF  
18 5.64 Shady Mohamed -2006K.I.F.  
19 5.56 Carlos Ørn Tange Paldan -2005Frederiksberg IF  
20 5.14 Sebastian Fritsch -2006Trongårdens IF  
21 4.75 Niels Emil Videbæk -2005K.I.F.  
22 4.69 Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
23 4.60 Gustav Herold -2005Sparta  
  DNS Thomas Oldenburg -2006K.I.F.  
  DNS Jónas Isaksen -2005Bragdid  
  DNS Gustav L. Fogtmann -2005Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Asger Lange9.359.619.349.399.209.93
Timoleon Rescan7.047.706.987.117.127.21
Carl Haansbæk Mortensen7.186.777.416.977.66x
Hakeem Alixx7.396.787.087.64
Leon Hamannxx7.237.167.197.58
Felix Nilsson6.576.617.206.75x6.56
Alfred Schultz Hansenx6.986.62
Elias Johansson6.86x6.61
Samson Tommerup6.726.46x
Rolf Riisager6.236.356.67
Oliver Larsen6.556.515.79
Frederik Dahl Larsen6.505.306.25
Sirius Kristian Warming6.256.416.30
Isak Hjelm6.096.306.25
Elias Guldbæk Bjergegaard5.865.286.29
Sophus Emil Ramsgaard Jen6.135.686.24
Valdemar Kopp5.865.535.85
Shady Mohamed5.644.655.28
Carlos Ørn Tange Paldan5.475.565.40
Sebastian Fritsch5.14x4.61
Niels Emil Videbæk4.484.484.75
Storm Hornum4.69xx
Gustav Heroldxx4.60
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.50  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 44.14 Carl Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
2 40.24 Hakeem Ali -2005Sparta  
3 39.50 Sirius Kristian Warming -2006Køge Atletik  
4 38.79 Rolf Riisager -2006Amager Atletik Club  
5 36.93 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
6 31.38 Tais Palmberg Nordhald -2006Bagsværd AC  
7 30.57 Elias Guldbæk Bjergegaard -2006Trongårdens IF  
8 30.22 Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF  
9 30.20 Elias Solvang -2005Hellas Roskilde  
10 29.13 Valdemar Kopp -2006Trongårdens IF  
11 28.76 David Rogge -2006Hvidovre AM  
12 27.75 Emil Rosentjørn -2005Roar Atletik  
13 27.53 Connor Joseph Mikkelsen -2006Sparta  
14 26.47 Julian Leivsgarð -2005Amager Atletik Club  
15 26.24 Isak Hjelm -2006Åhus FIK  
16 22.70 Bjørn Vermund Gere -2005Helsingør Atletik  
17 21.86 Max Ferry Bekker Adler -2006Amager Atletik Club  
18 15.99 Storm Hornum -2006Parasport Frederiksberg  
19 14.89 Alexander Dan Lundsby -2006Roar Atletik  
20 14.88 Erik Lange Dons -2006Hvidovre AM  
  DNS Jónas Isaksen -2005Bragdid  
  DNS Samson Tommerup -2005K.I.F.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Carl Haansbæk Mortensen29.8441.9044.1437.9836.7636.21
Hakeem Ali40.2437.5539.2735.6737.9339.35
Sirius Kristian Warming36.2439.5032.7437.6635.7633.77
Rolf Riisager37.9636.8138.7935.57xx
Christian Andersson35.8528.6036.9331.3834.1634.76
Tais Palmberg Nordhald29.4731.3230.5530.5531.3827.94
Elias Guldbæk Bjergegaard26.0730.1230.57
Frederik Dahl Larsen30.2228.7228.78
Elias Solvang30.0330.2028.08
Valdemar Kopp28.4929.1322.91
David Rogge24.9027.2728.76
Emil Rosentjørn27.3527.7526.87
Connor Joseph Mikkelsen25.5726.9327.53
Julian Leivsgarðx26.4724.08
Isak Hjelmx25.3226.24
Bjørn Vermund Gerexx22.70
Max Ferry Bekker Adler20.5221.8616.77
Storm Hornum15.1915.99x
Alexander Dan Lundsby14.8911.7710.58
Erik Lange Dons14.8813.588.95
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.00  
  Til semifinale: 12 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.1m/s
1 11.07sMiso Buha -2003Bragdid  
2 11.27sMagnus Herche -2003Amager Atletik Club  
3 11.70 Carl Johan Zachariae -2004Sparta  
4 12.53 August Edvard Johansen -2004Frederiksberg IF  
5 13.47 Eskil Plamqvist -2004IFK Helsingborg  
  DNS Frederik Lee -2004AGF Atletik  
 HEAT 2  w: -1.2m/s
1 11.13sDhruv Mehrotra -2003Sparta  
2 11.48sWille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
3 12.07 Johan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
4 12.24 Benjamin Gulmann Kjelleru -2004Trongårdens IF  
5 12.60 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
6 13.61 Julius Klein -2004Bagsværd AC  
 HEAT 3  w: -1.9m/s
1 11.50sElias Dahl Lunøe -2003Sparta  
2 11.76 Vilhelm Kopp -2003Trongårdens IF  
3 11.99 Oliver Veselinovski -2003Sparta  
4 12.35 Oliver Baasch -2003Amager Atletik Club  
5 12.51 Viggo Vermund Gere -2003Helsingør Atletik  
6 13.41 Jonas Lyck -2004Fredensborg AK  
 HEAT 4  w: -1.5m/s
1 10.74sEdvin Assarsson -2004Eslövs AI  
249111.50sCarl Bruce Aabo -2004HG ATM  
349211.50 Mads Østerberg-Hansen -2003Amager Atletik Club  
4 11.92 Jógvan K. Gullfoss -2004Bragdid  
5 12.61 Assan Ashraf -2004Gullfoss  
6 12.76 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
 HEAT 5  w: -0.2m/s
1 11.01sNeloo Falck -2003K.I.F.  
2 11.68 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
3 11.68 Anton Seitzberg -2003Fremad Holbæk  
4 12.16 Ruben Lønborg Brandt -2004FIF Hillerød  
5 13.26 Lukas R. Lundhof -2004K.I.F.  
6 13.36 Mads Emil Svensson -2003K.I.F.  
 HEAT 6  w: -0.7m/s
1 10.80sMagnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
2 10.93sBenjamin Leth Rosenkilde -2004Holte Atletik  
3 11.19sHans Erland Thomsen -2003Bragdid  
4 11.35sVilhelm Krüger -2004Sparta  
5 12.57 Viktor Willingshøj Stæhr -2004Hellas Roskilde  
6 13.29 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Nikolai Steenberg -2003Ballerup AK  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - SEMIFINALELØR KL. 15.45  
  Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.1m/s
1 10.56fEdvin Assarsson -2004Eslövs AI  
2 10.99fMagnus Herche -2003Amager Atletik Club  
3 11.05fNeloo Falck -2003K.I.F.  
4 11.10fMiso Buha -2003Bragdid  
  DNS Vilhelm Krüger -2004Sparta  
  DNS Carl Bruce Aabo -2004HG ATM  
 HEAT 2  w: -1.4m/s
1 10.94fMagnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
2 11.12fBenjamin Leth Rosenkilde -2004Holte Atletik  
3 11.28 Hans Erland Thomsen -2003Bragdid  
4 11.36 Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
5 11.51 Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
6 11.54 Elias Dahl Lunøe -2003Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - FINALELØR KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -2.1m/s
1 10.52 Edvin Assarsson -2004Eslövs AI  
2 10.84 Magnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
3 10.92 Benjamin Leth Rosenkilde -2004Holte Atletik  
4 11.02 Magnus Herche -2003Amager Atletik Club  
5 11.15 Miso Buha -2003Bragdid  
  DNS Neloo Falck -2003K.I.F.  
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERSØN KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -0.4m/s  2h: -1.7m/s  3h: -1.7m/s  4h: -3.2m/s
1 26.594h Sofus Lassen -2003Sparta  
2 27.563h Miso Buha -2003Bragdid  
3 27.861h Benjamin Leth Rosenkilde -2004Holte Atletik  
4 27.933h Magnus Herche -2003Amager Atletik Club  
5 28.514h Hans Erland Thomsen -2003Bragdid  
6 28.592h Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
7 28.863h Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
8 29.001h Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
9 29.191h Oliver Fabricius Thomsen -2003Frederiksberg IF  
10 29.274h Oliver Veselinovski -2003Sparta  
11 29.543h Sofus vølund -2004Bagsværd AC  
12 29.583h Carl Johan Zachariae -2004Sparta  
13 29.594h Carl Bruce Aabo -2004HG ATM  
14 29.781h Anton Seitzberg -2003Fremad Holbæk  
15 30.502h Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
16 30.723h Johan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
17 31.112h Jógvan K. Gullfoss -2004Bragdid  
18 31.332h August Edvard Johansen -2004Frederiksberg IF  
19 32.562h Christian Veselinovski -2004Sparta  
20 33.511h Liam Andersson Hjälte -2004IFK Helsingborg  
21 35.062h Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta  
  DNS1h Frederik Lee -2004AGF Atletik  
  DNS4h Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
  DNS4h Lukas M. Sørensen -2003K.I.F.  
  DNS  Mads Krogsgaard Nielsen -2004Aabenraa IG  
  DNS  Oliver Baasch -2003Amager Atletik Club  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERLØR KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.44.281h Frederik Lee -2004AGF Atletik  
2 1.48.072h Hans Erland Thomsen -2003Bragdid  
3 1.48.702h Neloo Falck -2003K.I.F.  
4 1.49.162h William Elsner -2003K.I.F.  
5 1.50.832h Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
6 1.52.452h Elias Barré Pedersen -2003FIF Hillerød  
7 1.53.122h Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
8 1.53.151h Lauge Rasmussen -2003Trongårdens IF  
9 1.53.342h Axel Vang Christensen -2004FIF Hillerød  
10 1.53.551h Anton Seitzberg -2003Fremad Holbæk  
11 1.54.161h Rasmus Jæger -2004Hellas Roskilde  
12 1.57.761h Mads Østerberg-Hansen -2003Amager Atletik Club  
13 1.59.111h Noah Borgen Morell -2004Olympia Maribo  
14 1.59.172h Christian Veselinovski -2004Sparta  
15 2.01.941h Aksel Frimodt-Møller -2004Bagsværd AC  
16 2.08.461h Viktor Willingshøj Stæhr -2004Hellas Roskilde  
17 2.09.641h Jonas Lyck -2004Fredensborg AK  
  DNS2h Johan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
  DNS2h Albin Öberg -2004Eslövs AI  
  DNS1h Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
  DNS2h Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - 1500 METERSØN KL. 18.00  
NrResultat NavnKlub  
1 4.43.47 Frederik Lee -2004AGF Atletik  
2 4.56.51 Hans Erland Thomsen -2003Bragdid  
3 4.58.77 Axel Vang Christensen -2004FIF Hillerød  
4 4.59.68 Jeppe Haghfelt -2003Helsingør Atletik  
5 5.16.73 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
6 5.19.82 Lauge Rasmussen -2003Trongårdens IF  
7 5.24.39 Noah Borgen Morell -2004Olympia Maribo  
8 6.00.37 Oliver Fabricius Thomsen -2003Frederiksberg IF  
  DNS Albin Öberg -2004Eslövs AI  
  DNS Rasmus Jæger -2004Hellas Roskilde  
  DNS Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
  DNS Christian Veselinovski -2004Sparta  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 12.55  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.8m/s
1 13.71fDhruv Mehrotra -2003Sparta  
2 14.81 Mik Resen Lønborg -2003K.I.F.  
3 15.21 Magnus Emil Knudsen -2003Helsingør Atletik  
4 17.05 Benjamin Gulmann Kjelleru -2004Trongårdens IF  
  DNS Liam Andersson Hjälte -2004IFK Helsingborg  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 13.79fViktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
2 15.71 Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
3 17.31 Ruben Lønborg Brandt -2004FIF Hillerød  
4 25.34 David Sparrevohn -2004Bagsværd AC  
  DNS Emil Boesen -2003Ballerup AK  
 HEAT 3  w: +0.3m/s
1 13.58fEdvin Assarsson -2004Eslövs AI  
2 13.97fLukas M. Sørensen -2003K.I.F.  
3 15.82 Lukas Rask Baad Grønbæk -2003Olympia Maribo  
4 16.76 Lauge Rasmussen -2003Trongårdens IF  
  DNS Jógvan K. Gullfoss -2004Bragdid  
 HEAT 4  w: -1.8m/s
1 12.80fSofus Lassen -2003Sparta  
2 14.50fVilhelm Krüger -2004Sparta  
3 15.91 Vilhelm Kopp -2003Trongårdens IF  
4 19.09 Aksel Frimodt-Møller -2004Bagsværd AC  
  DNS Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 14.40  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.3m/s
1 12.57 Sofus Lassen -2003Sparta  
2 12.88 Edvin Assarsson -2004Eslövs AI  
3 13.39 Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
4 13.49 Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
5 15.34 Vilhelm Krüger -2004Sparta  
  DNS Lukas M. Sørensen -2003K.I.F.  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.05  
NrResultat NavnKlub  
1 1.56 Vilhelm Kopp -2003Trongårdens IF  
2 1.50 Magnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
3 1.50 Tobias Bjerre -2004K.I.F.  
4 1.41 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
5 1.38 Lukas M. Sørensen -2003K.I.F.  
6 1.30 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
7 1.30 Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
8 1.25 Oliver Fabricius Thomsen -2003Frederiksberg IF  
9 1.20 Anton Seitzberg -2003Fremad Holbæk  
10 1.20 August Edvard Johansen -2004Frederiksberg IF  
  X Jógvan K. Gullfoss -2004Bragdid  
  X Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
  DNS Mads Krogsgaard Nielsen -2004Aabenraa IG  
  DNS Carl Johan Zachariae -2004Sparta  
  DNS Rasmus Jæger -2004Hellas Roskilde  
 1.051.101.151.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.561.59 
Vilhelm Kopp   oooooooooxooxxx
Magnus Askov-Hansen     oooooooxxx  
Tobias Bjerre    ooooxooxooxxx  
Sebastian Monneret    ooxooxxoxxx     
Lukas M. Sørensen      xooxxx      
Jonas Strunge  ooooxxx        
Viktor Bech Petersen oxoo xoxxx        
Oliver Fabricius Thomsen ooooxxx         
Anton Seitzberg  ooxxx          
August Edvard Johansen xoooxxx          
Jógvan K. Gullfossxxx              
Villum Nobeliusxxx              
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 16.45  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.44+0.7 Sofus Lassen -2003Sparta  
2 5.13+0.9 Carl Johan Zachariae -2004Sparta  
3 5.12+0.5 Lukas M. Sørensen -2003K.I.F.  
4 5.10+1.4 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
5 w5.01+2.2 Magnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
  4.94+0.0     
6 4.91+1.4 Benjamin Leth Rosenkilde -2004Holte Atletik  
7 4.88+1.1 Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
8 4.74+1.6 Miso Buha -2003Bragdid  
9 4.72+0.6 Oliver Veselinovski -2003Sparta  
10 w4.70+2.1 Vilhelm Kopp -2003Trongårdens IF  
  4.63+2.0     
11 4.69+0.0 Vilhelm Krüger -2004Sparta  
12 4.68+0.3 Hans Erland Thomsen -2003Bragdid  
13 4.66+0.0 Carl Bruce Aabo -2004HG ATM  
14 4.62+2.0 Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
15 4.60+0.0 Johan Christian Holst -2003Amager Atletik Club  
16 4.35+1.2 Viktor Willingshøj Stæhr -2004Hellas Roskilde  
17 4.31+1.0 Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
18 4.26+0.2 Magnus Herche -2003Amager Atletik Club  
19 4.23+1.5 Hampus Stolz -2004IFK Helsingborg  
20 4.18+0.1 Viggo Vermund Gere -2003Helsingør Atletik  
21 4.13-1.0 Assan Ashraf -2004Gullfoss  
22 4.09+1.0 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
23 4.08+1.9 Elias Dahl Lunøe -2003Sparta  
24 3.96+1.0 Rasmus Jæger -2004Hellas Roskilde  
25 3.91+0.0 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
26 w3.89+2.5 Jógvan K. Gullfoss -2004Bragdid  
  3.60+0.0     
27 3.88+1.0 August Edvard Johansen -2004Frederiksberg IF  
28 3.82-0.3 Lukas Rask Baad Grønbæk -2003Olympia Maribo  
29 3.82+1.5 Mads Emil Svensson -2003K.I.F.  
30 3.80+1.9 Christian Veselinovski -2004Sparta  
31 3.80+1.4 Mads Krogsgaard Nielsen -2004Aabenraa IG  
32 3.65+1.6 Liam Andersson Hjälte -2004IFK Helsingborg  
33 w3.64+2.1 Eskil Plamqvist -2004IFK Helsingborg  
34 w3.49+2.1 Ruben Lønborg Brandt -2004FIF Hillerød  
  3.44+0.0     
35 3.44+1.9 Lukas R. Lundhof -2004K.I.F.  
36 w3.35+2.3 David Sparrevohn -2004Bagsværd AC  
  3.04+1.5     
37 3.35+0.5 Aksel Frimodt-Møller -2004Bagsværd AC  
38 3.18+0.8 Jonas Lyck -2004Fredensborg AK  
39 3.11+1.3 Julius Klein -2004Bagsværd AC  
40 w2.41+2.4 Hussein Ali -2003Amager Atletik Club  
  2.30+0.7     
  DNS1h Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
  DNS1h Emil Boesen -2003Ballerup AK  
  DNS2h Nikolai Steenberg -2003Ballerup AK  
  DNS1h Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
  DNS2h Nathan Andersson-Hjälte -2003IFK Helsingborg  
  DNS2h Oliver Baasch -2003Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Sofus Lassen5.12+0.55.31+0.8x 5.24+0.85.21+0.65.44+0.7
Carl Johan Zachariae4.98+1.34.94+1.44.93+0.54.90+0.45.10+0.05.13+0.9
Lukas M. Sørensen4.85+0.45.12+0.55.05+0.14.81+1.65.00+1.24.86+1.1
Sebastian Monneretx 4.94+0.14.96+2.14.91+0.04.85+1.25.10+1.4
Magnus Askov-Hansen4.94+0.0x 4.81+1.94.78+0.25.01+2.24.78-0.2
Benjamin Leth Rosenkilde4.68+2.34.91+1.44.49+0.04.31+0.2
Dhruv Mehrotra4.80+0.94.69+0.64.88+1.1
Miso Buha4.68+2.24.74+1.64.51+0.9
Oliver Veselinovski4.72+0.6x 4.65+2.0
Vilhelm Kopp4.56+1.74.70+2.14.63+2.0
Vilhelm Krüger3.23+1.94.69+0.74.69+0.0
Hans Erland Thomsen4.67+0.54.68+0.34.59+0.4
Carl Bruce Aabo4.54+0.84.60+0.94.66+0.0
Viktor Bech Petersen4.41+0.74.62+2.04.59+0.9
Johan Christian Holst4.55+0.04.54+0.94.60+0.0
Viktor Willingshøj Stæhrx 4.35+1.23.96+0.5
Wille Waldenlind4.09+1.64.31+1.04.24+0.3
Magnus Herche4.26+0.23.85+1.33.80+2.3
Hampus Stolzx x 4.23+1.5
Viggo Vermund Gere4.15+0.44.18+0.13.97+0.0
Assan Ashraf4.13-1.03.92+1.84.09+0.0
Villum Nobelius3.91+1.04.00+2.14.09+1.0
Elias Dahl Lunøex x 4.08+1.9
Rasmus Jæger3.93+1.93.93+1.13.96+1.0
Tobias Zornig3.88+0.03.81+0.03.91+0.0
Jógvan K. Gullfoss3.89+2.53.60+0.03.34+0.9
August Edvard Johansen3.59+0.7x 3.88+1.0
Lukas Rask Baad Grønbæk3.82+0.03.82-0.33.82-0.2
Mads Emil Svensson3.82+1.53.71+0.43.64+1.1
Christian Veselinovski3.80+1.93.62+1.23.47+0.3
Mads Krogsgaard Nielsenx 3.56+0.63.80+1.4
Liam Andersson Hjälte3.56+1.03.65+1.63.52+1.8
Eskil Plamqvist3.64+2.1x x 
Ruben Lønborg Brandt3.49+2.13.20+1.33.44+0.0
Lukas R. Lundhof3.44+1.93.26+0.73.43+2.4
David Sparrevohn3.30+2.83.04+1.53.35+2.3
Aksel Frimodt-Møller3.35+0.52.98+1.4x 
Jonas Lyck3.18+0.8x 3.05+1.3
Julius Klein3.11+1.32.89+0.03.03-0.1
Hussein Ali2.30+0.7x 2.41+2.4
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.30  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.62 Mads Rubek Vitoft -2003Sparta  
2 10.14 Vilhelm Kopp -2003Trongårdens IF  
3 9.59 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
4 9.45 Tobias Bjerre -2004K.I.F.  
5 8.89 Elias Dahl Lunøe -2003Sparta  
6 8.69 Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
7 8.44 Mik Resen Lønborg -2003K.I.F.  
8 8.35 Miso Buha -2003Bragdid  
9 8.30 Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
10 8.06 Oliver Fabricius Thomsen -2003Frederiksberg IF  
11 7.82 Mads Krogsgaard Nielsen -2004Aabenraa IG  
12 7.46 Sofus Vølund -2004Bagsværd AC  
13 7.26 Noah Borgen Morell -2004Olympia Maribo  
14 6.90 August Bøg Ekholm -2004Hellas Roskilde  
15 6.70 Eskil Plamqvist -2004IFK Helsingborg  
16 6.17 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
17 5.99 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
18 5.63 Liam Andersson Hjälte -2004IFK Helsingborg  
19 5.60 Tobias Zornig -2004Ballerup AK  
20 5.38 Sebastian Thulstrup -2004Sparta  
21 5.32 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
22 5.13 Nathan Andersson-Hjälte -2003IFK Helsingborg  
  DNS Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Rubek Vitoft11.5712.0312.2312.6012.4813.62
Vilhelm Kopp9.369.199.318.819.7010.14
Sebastian Monneret9.039.008.918.599.599.42
Tobias Bjerre9.028.969.088.899.458.70
Elias Dahl Lunøe8.188.068.858.898.358.74
Dhruv Mehrotra7.978.508.368.378.698.03
Mik Resen Lønborg7.438.348.44
Miso Buha8.358.167.94
Viktor Bech Petersen8.307.917.44
Oliver Fabricius Thomsen8.067.827.26
Mads Krogsgaard Nielsenx7.747.82
Sofus Vølund7.066.807.46
Noah Borgen Morell7.266.237.26
August Bøg Ekholmx6.876.90
Eskil Plamqvist6.706.355.02
Villum Nobelius6.156.175.93
Jonas Strunge5.995.984.64
Liam Andersson Hjälte5.635.374.27
Tobias Zornig5.545.585.60
Sebastian Thulstrup4.885.385.07
Gustav Bjaaland Andersenx5.325.17
Nathan Andersson-Hjälte5.125.135.02
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 12.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 34.06 Mads Rubek Vitoft -2003Sparta  
2 28.43 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
3 22.90 Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
4 20.19 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
5 19.82 Mads Krogsgaard Nielsen -2004Aabenraa IG  
6 19.60 Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
7 18.04 Elias Dahl Lunøe -2003Sparta  
8 17.62 Noah Borgen Morell -2004Olympia Maribo  
9 17.00 William Elsner -2003K.I.F.  
10 16.44 Julius Klein -2004Bagsværd AC  
11 16.41 Mik Resen Lønborg -2003K.I.F.  
12 16.36 Oliver Veselinovski -2003Sparta  
13 13.42 Jógvan K. Gullfoss -2004Bragdid  
14 12.97 Liam Andersson Hjälte -2004IFK Helsingborg  
  X Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
  DNS Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
  DNS August Bøg Ekholm -2004Hellas Roskilde  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Rubek Vitoft28.9234.0631.0531.7929.9232.45
Sebastian Monneret24.0525.6327.24x25.1828.43
Viktor Bech Petersen22.9019.26x19.1721.2321.82
Jonas Strunge17.2018.3820.0120.0520.1915.16
Mads Krogsgaard Nielsen18.9218.71xx19.82x
Malte Bank-Mikkelsen19.60xxx17.0218.14
Elias Dahl Lunøexx18.04
Noah Borgen Morell17.62x12.32
William Elsner16.4416.1917.00
Julius Klein16.44x15.80
Mik Resen Lønborg16.41x16.33
Oliver Veselinovski16.3615.5815.18
Jógvan K. Gullfossx13.4211.72
Liam Andersson Hjälte11.5412.9712.17
Wille Waldenlindxxx
  DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKASTSØN KL. 15.05  
  ( 400 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 35.63 Mads Rubek Vitoft -2003Sparta  
2 35.49 Sofus Lassen -2003Sparta  
3 34.11 Mik Resen Lønborg -2003K.I.F.  
4 32.15 Elias Dahl Lunøe -2003Sparta  
5 31.50 Tobias Bjerre -2004K.I.F.  
6 30.39 Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club  
7 28.13 Viggo Vermund Gere -2003Helsingør Atletik  
8 26.48 Mads Krogsgaard Nielsen -2004Aabenraa IG  
9 25.58 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
10 24.85 Dhruv Mehrotra -2003Sparta  
11 24.11 Noah Borgen Morell -2004Olympia Maribo  
12 23.22 Magnus Askov-Hansen -2003Frederiksberg IF  
13 23.00 Carl Johan Zachariae -2004Sparta  
14 22.51 Oliver Veselinovski -2003Sparta  
15 22.42 Malte Bank-Mikkelsen -2003Sparta  
16 20.99 Sofus vølund -2004Bagsværd AC  
17 19.40 Christian Veselinovski -2004Sparta  
18 18.90 Vilhelm Kopp -2003Trongårdens IF  
19 17.47 Jonas Strunge -2004Hvidovre AM  
20 16.86 Sebastian Thulstrup -2004Sparta  
21 16.15 Liam Andersson Hjälte -2004IFK Helsingborg  
22 7.82 Peter Grevy Ejstrup -2004Sparta  
  DNS Wille Waldenlind -2004IF Lennéa Friidrott  
  DNS Jógvan K. Gullfoss -2004Bragdid  
  DNS Eskil Plamqvist -2004IFK Helsingborg  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Rubek Vitoft31.5129.7231.9435.63xx
Sofus Lassen29.3734.1630.4928.2134.0835.49
Mik Resen Lønborg34.1129.4832.6030.3227.6828.64
Elias Dahl Lunøe32.1529.08x27.4032.1230.22
Tobias Bjerre27.6228.6824.5031.5026.9925.10
Viktor Bech Petersen26.0630.3930.2327.5029.0528.85
Viggo Vermund Gere28.1324.1225.65
Mads Krogsgaard Nielsen25.0826.4825.54
Sebastian Monneret23.6222.8025.58
Dhruv Mehrotra22.7622.7924.85
Noah Borgen Morell18.0222.9324.11
Magnus Askov-Hansen23.2222.6620.18
Carl Johan Zachariae16.7317.2323.00
Oliver Veselinovskix19.5822.51
Malte Bank-Mikkelsen22.42x21.40
Sofus vølund14.1113.5320.99
Christian Veselinovski19.4018.3618.68
Vilhelm Kopp17.32x18.90
Jonas Strunge16.8517.4717.13
Sebastian Thulstrup16.7016.86x
Liam Andersson Hjälte16.1513.7816.13
Peter Grevy Ejstrupx7.82x
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.30  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -2.2m/s
1 11.99fBimo Soenarso -2001M.A.I  
2 12.91 Cami Esfandiari -2002Holte Atletik  
3 15.22 Lucas Kolvig -2002K.I.F.  
4 15.75 Tobias Lyck -2002Fredensborg AK  
  DNS Luke Basiliadis -2002Gullfoss  
 HEAT 2  w: -4.1m/s
1 12.73fTobias Andersson -2002Greve Atletik  
2 12.83fMagnus Elsted -2001Ballerup AK  
3 13.22 Isac Engman -2002IFK Trelleborg  
4 13.74 Dren Meri -2002Olympia Maribo  
  DNS Adam Landen -2002IFK Helsingborg  
 HEAT 3  w: -1.0m/s
1 11.99fCaleb Conable -2001M.A.I  
2 12.59fAndrias B. Antoft -2002Bragdid  
3 12.87fAnders Hørby Madsen -2001Sparta  
4 13.80 Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF  
  DNS Emil Engdahl -2002IFK Helsingborg  
 HEAT 4  w: -1.2m/s
1 11.74fVincent Plas -2001Sparta  
2 12.84fThomas Moraes Bengtsson -2001Sparta  
3 13.04 Adam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
4 13.06 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
5 13.63 Aske Hippe Brun -2002Gentofte IK  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Asbjørn Birkelund -2002K.I.F.  
  DNS Janus Rask Baad Grønbæk -2002Olympia Maribo  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 16.25  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.3m/s
1 11.71 Bimo Soenarso -2001M.A.I  
2 11.76 Vincent Plas -2001Sparta  
3 12.04 Caleb Conable -2001M.A.I  
4 12.61 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
5 12.64 Anders Hørby Madsen -2001Sparta  
6 12.69 Andrias B. Antoft -2002Bragdid  
7 12.77 Magnus Elsted -2001Ballerup AK  
8 12.98 Thomas Moraes Bengtsson -2001Sparta  
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERSØN KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -0.1m/s  2h: -2.2m/s  3h: -0.2m/s
1 25.273h Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
2 26.112h Adam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
3 26.151h Adam Landen -2002IFK Helsingborg  
4 26.373h Andrias B. Antoft -2002Bragdid  
5 26.552h Cami Esfandiari -2002Holte Atletik  
6 26.703h Isac Engman -2002IFK Trelleborg  
7 26.752h Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
8 27.483h Aske Hippe Brun -2002Gentofte IK  
9 28.931h Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF  
10 28.971h Emil Engdahl -2002IFK Helsingborg  
11 30.431h Lucas Kolvig -2002K.I.F.  
  DNS1h Hugin Jacobsen -2002Bragdid  
  DNS2h Christoffer Persson -2002K.I.F.  
  DNS2h Ketil V. Kanneworff -2002K.I.F.  
  DNS3h Dren Meri -2002Olympia Maribo  
  DNS  Janus Rask Baad Grønbæk -2002Olympia Maribo  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.07.542h Jeppe Risvig -2001Skive AM  
2 2.08.452h Elias Shifris -2002Viborg AM  
3 2.09.132h Conrad Lind -2001Sparta  
4 2.11.062h Linus Lindquist -2002Sparta  
5 2.12.452h Anders Bang -2002Sparta  
6 2.15.452h Nicolaj Richter Mikkelsen -2002Aalborg AM  
7 2.18.332h Noah Nouri -2002Sparta  
8 2.18.581h Mads Mørch -2001Holte Atletik  
9 2.19.881h Victor Kiplagat Kondrup -2002Kolding KFUM  
10 2.21.951h Bertil Steffensen -2001Vejle IF  
11 2.22.451h Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre AM  
12 2.24.962h Rasmus Baltzersen -2002Greve Atletik  
13 2.37.011h Hugin Jacobsen -2002Bragdid  
14 2.43.331h Reuben Hamann -2002K.I.F.  
15 2.56.951h Tobias Lyck -2002Fredensborg AK  
  DNS1h Erik Hasselgren -2002IFK Helsingborg  
  DRENGE 14-15 ÅR - 1500 METERSØN KL. 18.20  
NrResultat NavnKlub  
1 4.14.21 Jeppe Risvig -2001Skive AM  
2 4.14.67 Conrad Lind -2001Sparta  
3 4.25.10 Linus Lindquist -2002Sparta  
4 4.25.76 Elias Shifris -2002Viborg AM  
5 4.32.77 Christian Lindgreen -2002Sparta  
6 4.40.06 Victor Kiplagat Kondrup -2002Kolding KFUM  
7 4.41.00 Kristian Brammer Carstens -2001Ballerup AK  
8 4.43.31 Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre AM  
9 4.50.81 Rasmus Baltzersen -2002Greve Atletik  
  DNS Noah Nouri -2002Sparta  
  DNS Hugin Jacobsen -2002Bragdid  
  DNS Christoffer Persson -2002K.I.F.  
  DNS Erik Hasselgren -2002IFK Helsingborg  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 13.25  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 ) - Til finale: 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 15.97fAndreas Christoffersen -2001Sparta  
2 16.72fAdam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
3 17.73fAksel Øbakke Lange -2002Greve Atletik  
  DNS Mathias Dalsgaard -2002Hellas Roskilde  
 HEAT 2  w: -0.3m/s
1 15.83fNikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA  
2 16.75fAndrias B. Antoft -2002Bragdid  
3 19.00fAlfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF  
4 20.66 Reuben Hamann -2002K.I.F.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK - FINALELØR KL. 15.00  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 15.65 Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA  
2 15.75 Andreas Christoffersen -2001Sparta  
3 16.52 Adam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
4 17.39 Aksel Øbakke Lange -2002Greve Atletik  
5 18.52 Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF  
  DNS Andrias B. Antoft -2002Bragdid  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 14.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.64 Andrias B. Antoft -2002Bragdid  
2 1.61 Magnus Elsted -2001Ballerup AK  
3 1.45 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
4 1.45 Rasmus Baltzersen -2002Greve Atletik  
= 1.45 Adam Landen -2002IFK Helsingborg  
6 1.45 Sebastian R. Suurballe -2002Aarhus 1900  
7 1.30 Reuben Hamann -2002K.I.F.  
8 1.05 Tobias Lyck -2002Fredensborg AK  
  DNS Asbjørn Birkelund -2002K.I.F.  
  DNS Marius Hytholm Alex Peter -2001Holte Atletik  
  DNS Benjamin Klein -2002Bagsværd AC  
 1.051.101.201.251.301.351.401.451.501.551.581.611.641.67 
Andrias B. Antoft        ooooxxoxxx
Magnus Elsted       ooxoooxxx 
Rasmus Vestergaard     oooxxx     
Rasmus Baltzersen     oxxoxxx     
Adam Landen       xxoxxx     
Sebastian R. Suurballe     xoxoxxoxxx     
Reuben Hamann  ooxoxxx        
Tobias Lyckxxoxxx            
  DRENGE 14-15 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 3.40 Christian Munch Skylv -2001Sparta  
2 3.00 Aksel Øbakke Lange -2002Greve Atletik  
3 2.50 Jonathan Thulstrup -2001Sparta  
4 2.30 Julius Haansbæk Mortensen -2005Helsingør Atletik  
5 1.80 Magnus Emil Knudsen -2003Helsingør Atletik  
 1.801.902.002.102.202.302.402.502.602.702.802.903.003.103.203.303.403.50 
Christian Munch Skylv          o oxooxxooxxx
Aksel Øbakke Lange       xoooxxooxoxxx    
Jonathan Thulstrup    ooooxxx         
Julius Haansbæk Mortensen  ooooxxx           
Magnus Emil Knudsenoxxx                
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.20  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.03+0.5 Anders Hørby Madsen -2001Sparta  
2 5.51+1.0 Aksel Øbakke Lange -2002Greve Atletik  
3 5.39+1.0 Nikolai Lysholdt Petersen -2001Sparta  
4 5.32+0.2 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
5 5.04+0.6 Luke Basiliadis -2002Gullfoss  
6 5.04+1.9 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
7 4.63+0.0 Andreas Christoffersen -2001Sparta  
8 4.53+0.1 Sebastian R. Suurballe -2002Aarhus 1900  
9 3.97+0.0 Tore Haugan Engberg -2002Bagsværd AC  
10 3.95-0.4 Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre AM  
11 3.50+0.0 Lucas Kolvig -2002K.I.F.  
  DNS  Hugin Jacobsen -2002Bragdid  
  DNS  Janus Rask Baad Grønbæk -2002Olympia Maribo  
  DNS  Andrias B. Antoft -2002Bragdid  
  DNS  Emil Engdahl -2002IFK Helsingborg  
  DNS  Ketil V. Kanneworff -2002K.I.F.  
  DNS  Adam Landen -2002IFK Helsingborg  
  DNS  Arijus Kaziukaitis -2002K.I.F.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Anders Hørby Madsen6.03+0.55.76+2.05.59+0.35.98+1.75.81+2.25.45+0.2
Aksel Øbakke Lange4.91+1.7x x 4.75+0.04.85+1.15.51+1.0
Nikolai Lysholdt Petersenx 4.78+0.05.02+0.30.05+4.25.39+1.0x 
Tobias Anderssonx 5.32+1.65.22+0.25.32+0.2x x 
Luke Basiliadis4.89-0.3x 4.67+0.45.04+0.6x 4.96+0.0
Rasmus Vestergaard4.34+1.44.74+0.95.04+1.94.78+0.94.90+1.64.90+1.4
Andreas Christoffersen4.63+0.04.62+0.10.46+1.7
Sebastian R. Suurballe4.42+0.64.53+0.10.45+2.0
Tore Haugan Engbergx 3.97+0.03.88+0.0
Nikolaj Lange Donsx 3.95-0.43.85+1.2
Lucas Kolvigx 3.50+0.0x 
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.50  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.54 Dren Meri -2002Olympia Maribo  
2 11.63 Andreas Henriksson -2002IFK Lund  
3 10.29 Aske Hippe Brun -2002Gentofte IK  
4 10.12 Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF  
5 8.79 Isac Engman -2002IFK Trelleborg  
6 7.83 Tore Haugan Engberg -2002Bagsværd AC  
7 7.59 Adam Smitt Vanges -2002Frederiksberg IF  
8 7.51 Sebastian R. Suurballe -2002Aarhus 1900  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Dren Meri11.4912.5412.00x11.1911.21
Andreas Henriksson11.6311.6011.35xx11.21
Aske Hippe Brun9.44x10.0110.0310.2910.20
Alfred Dahl Larsen10.127.939.538.558.248.41
Isac Engman8.298.178.798.558.68
Tore Haugan Engberg7.457.547.647.837.797.54
Adam Smitt Vanges7.357.597.44
Sebastian R. Suurballe7.477.437.51
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 16.00  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 43.14 Andreas Espenhain-Hansen -2001Helsingør Atletik  
2 35.19 Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA  
3 29.82 Rasmus Vestergaard -2002Aarhus 1900  
4 26.32 Sebastian R. Suurballe -2002Aarhus 1900  
5 23.25 Dren Meri -2002Olympia Maribo  
6 22.34 Benjamin Klein -2002Bagsværd AC  
7 17.43 Lucas Kolvig -2002K.I.F.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Espenhain-Hansen40.9242.6543.1438.82x41.39
Nikolaj Grønbechx33.86x32.4931.2535.19
Rasmus Vestergaardxx29.82xx27.34
Sebastian R. Suurballe24.1022.1326.2926.32xx
Dren Merixx23.25xxx
Benjamin Klein17.7018.1221.4022.3022.3421.20
Lucas Kolvigx17.4315.78
  DRENGE 14-15 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 13.00  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 46.85 Andreas Henriksson -2002IFK Lund  
2 45.01 Dren Meri -2002Olympia Maribo  
3 37.82 Nikolaj Can Kurt -2001Herlev  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Henriksson42.2143.1746.85x43.1046.16
Dren Merix42.8043.95x45.01x
Nikolaj Can Kurt35.15x37.82x35.47x
  DRENGE 14-15 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 12.00  
  ( 600 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 47.65 Nikolaj Grønbech -2002Slagelse Atletik DELTA  
2 42.72 Dren Meri -2002Olympia Maribo  
3 42.19 Vitus Lei Hansgaard -2001Holte Atletik  
4 37.49 Tobias Andersson -2002Greve Atletik  
5 32.97 Aksel Øbakke Lange -2002Greve Atletik  
6 18.55 Hugin Jacobsen -2002Bragdid  
  DNS Benjamin Klein -2002Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nikolaj Grønbech45.7143.2342.1942.6842.7147.65
Dren Meri39.94x39.7640.9737.7142.72
Vitus Lei Hansgaard37.9539.3438.2741.4541.0442.19
Tobias Andersson36.0837.2230.8037.4933.54x
Aksel Øbakke Lange32.97x31.8125.7829.72x
Hugin Jacobsen18.2117.4217.3818.55xx
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.25  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -1.1m/s
1 11.15fTobias Gorgone Larsen -2000Holte Atletik  
2 11.39fJonathan Aquino -99Sparta  
3 11.62fEmil Ipsen -1999Ballerup AK  
4 11.83fMikkel Ramlow -2000Holte Atletik  
5 12.09fChristian Cornelius -2000Sparta  
6 12.43 Jacob Binou Nielsen -2000Korsør AM  
7 12.63 Mads Ferling Larsen -2000Bagsværd AC  
8 13.10 Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: -0.9m/s
1 11.81fFrankly Dadey -1999Greve Atletik  
2 11.89fRasmus Aalund -2000Fremad Holbæk  
3 12.07fMarc Hanselmann-Nielsen -1999Sparta  
4 12.53 Gabriel Lausten -2000Sparta  
5 13.14 Bjørn Van Overeem -2000Sparta  
6 13.60 Oskar Rømer -2000Ballerup AK  
  DNS Peter Andersson -1999Greve Atletik  
  DNS Uche Onwuneme -1999Amager Atletik Club  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Mathias Astrup -1999Greve Atletik  
  DNS Emil Eyrich -2000Trongårdens IF  
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 16.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: -2.0m/s
1 11.23 Tobias Gorgone Larsen -2000Holte Atletik  
2 11.45 Jonathan Aquino -99Sparta  
3 11.69 Frankly Dadey -1999Greve Atletik  
4 11.73 Mikkel Ramlow -2000Holte Atletik  
5 11.95 Rasmus Aalund -2000Fremad Holbæk  
  DNS Marc Hanselmann-Nielsen -1999Sparta  
  DNS Christian Cornelius -2000Sparta  
  DNS Emil Ipsen -1999Ballerup AK  
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERSØN KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -0.2m/s  2h: -1.7m/s  3h: -1.7m/s
1 22.843h Tobias Gorgone Larsen -2000Holte Atletik  
2 22.903h Jonathan Aquino -99Sparta  
3 23.512h Mikkel Ramlow -2000Holte Atletik  
4 23.703h Rasmus Thornbjerg Klausen -2000Fremad Holbæk  
5 23.863h Oliver Chabert -1999Greve Atletik  
6 24.152h Frankly Dadey -1999Greve Atletik  
7 25.111h Erik Ovesson -1999IFK Helsingborg  
8 25.462h Anton Olsson -99FIK Färjestaden  
9 26.272h Thomas Gregorio Sally -2000Sparta  
10 26.941h Kasper Mejlholm -2000Aalborg AM  
11 26.961h Oskar Rømer -2000Ballerup AK  
  DNS1h Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club  
  DNS1h Rasmus Wiese -1999Fremad Holbæk  
  DNS2h Gabriel Lausten -2000Sparta  
  DNS3h Marc Hanselmann-Nielsen -1999Sparta  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 18.45  
NrResultat NavnKlub  
1 2.00.54 Malthe Nielsen -1999Sparta  
2 2.02.90 Oliver Bjørslev -2000Aalborg AM  
3 2.05.06 Micki Borgen Morell -2000Olympia Maribo  
4 2.09.56 Mikkel Møller Stamp -2000Helsingør Atletik  
5 2.12.33 Jacob Weel Rosbo -2000Bagsværd AC  
6 2.13.63 Louis Herrrmann -1999Sparta  
7 2.20.20 Bjørn Sabroe Simonsen -2000HG ATM  
8 2.20.37 Kasper Mejlholm -2000Aalborg AM  
9 2.21.63 kasper Pontoppindan Jense -1997Hellas Roskilde  
10 2.25.35 Frederik Nordstedt -1999IFK Helsingborg  
  DNS Sigurd Zielinski Djurup -2000Bagsværd AC  
  DRENGE 16-17 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.05  
NrResultat NavnKlub  
1 9.06.55 Oliver Bjørslev -2000Aalborg AM  
2 9.10.91 Sebastian Stensvig -1999Skive AM  
3 9.13.70 Malthe Nielsen -1999Sparta  
4 9.35.80 Louis Cantby -2001Hvidovre AM  
5 9.42.57 Louis Herrrmann -1999Sparta  
6 9.47.34 Jacob Weel Rosbo -2000Bagsværd AC  
7 10.14.34 Morten Bach -2000Sparta  
  DNS Viktor Larsen -2001Sparta  
  DRENGE 16-17 ÅR - 110 METER HÆKLØR KL. 13.50  
  ( 91.4 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.7m/s
1 16.49 Anton Olsson -99FIK Färjestaden  
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.80 Anton Olsson -99FIK Färjestaden  
2 1.80 Anders Beier-Christiansen -1999HG ATM  
3 1.77 Christoffer Åndahl -2000K.I.F.  
4 1.68 Jonas Danker Linnemann -2000Hvidovre AM  
5 1.55 Johan Schade -2000Korsør AM  
  DNS Victor Ravyse Tornhoj -2000Helsingør Atletik  
 1.451.501.551.601.651.681.711.741.771.801.83 
Anton Olsson     ooxooxxoxxx
Anders Beier-Christiansen   oo xxoooxxoxxx
Christoffer Åndahl     ooxxooxxx 
Jonas Danker Linnemann oooxxooxxx    
Johan Schadeooxoxxx       
  DRENGE 16-17 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 4.60 Oliver Chabert -1999Greve Atletik  
2 3.80 Peter M. Adamsen -2000K.I.F.  
 3.403.603.703.803.904.004.104.204.304.404.504.604.70 
Oliver Chabert   xo oxxooooxxooxxx
Peter M. Adamsenooooxxx        
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.51+0.0 Peter Andersson -1999Greve Atletik  
2 6.12+0.3 Martin Lindebjerg -2000Fremad Holbæk  
3 6.05+0.7 Anton Olsson -99FIK Färjestaden  
4 5.92+1.9 Christian Cornelius -2000Sparta  
  DNS  Jacob Rasmussen -2000Amager Atletik Club  
  DNS  Gabriel Lausten -2000Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Peter Andersson5.98+1.06.02+0.3x 6.30+0.06.41+2.16.51+0.0
Martin Lindebjerg6.01+0.25.95+0.06.12+1.95.95+0.35.93+0.96.12+0.3
Anton Olsson6.05+0.75.94+0.05.95+0.05.96+0.0
Christian Corneliusx x 5.92+1.9x 5.78+0.05.41+0.0
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 16.35  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 15.94 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club  
2 13.99 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK  
3 13.90 Hans Barrett -1999Stoholm Atletik  
4 12.86 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK  
5 10.92 Bjørn Van Overeem -2000Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Casper Jørgensen15.6415.8415.9415.22x15.41
Stefan Lehnert13.9913.1713.6813.4913.4113.07
Hans Barrettxxx13.90xx
Rasmus Jensen12.3012.5912.8612.28xx
Bjørn Van Overeemxxx10.92xx
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 16.40  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 50.00 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club  
2 46.71 Hans Barrett -1999Stoholm Atletik  
3 38.10 Anton Olsson -99FIK Färjestaden  
4 36.40 Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK  
5 32.04 Emanuel Hammann -1999K.I.F.  
6 29.20 Christoffer Åndahl -2000K.I.F.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Casper Jørgensen44.59x50.0049.7749.5947.67
Hans Barrett46.6546.71xx42.1942.14
Anton Olsson35.02xx38.10x36.98
Mathias Kveiborg36.4032.7634.8034.1435.38x
Emanuel Hammann30.54x30.8231.8930.2432.04
Christoffer Åndahl25.2229.2029.0929.11xx
  DRENGE 16-17 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 13.00  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 61.27 Hans Barrett -1999Stoholm Atletik  
2 54.41 Rasmus Jensen -1999Ballerup AK  
3 53.98 Stefan Lehnert -1999Ballerup AK  
4 43.49 Mathias Kveiborg -2000Ballerup AK  
5 39.50 Emanuel Hammann -1999K.I.F.  
6 32.43 Bjørn Van Overeem -2000Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hans Barrettx58.7654.9758.59x61.27
Rasmus Jensenx54.41xx53.57x
Stefan Lehnertx53.9853.61x51.71x
Mathias Kveiborgx43.49xxx42.16
Emanuel Hammann39.50xxxxx
Bjørn Van Overeemxxxx29.6832.43
  DRENGE 16-17 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 14.15  
  ( 700 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 50.14 Jacob Binou Nielsen -2000Korsør AM  
2 48.85 Oliver Chabert -1999Greve Atletik  
3 48.42 Christian Cornelius -2000Sparta  
4 47.63 Hans Barrett -1999Stoholm Atletik  
5 39.10 Andre´ Skovshoved-Justese -1999Fremad Holbæk  
6 32.92 Emanuel Hammann -1999K.I.F.  
  DNS Arthur W Petersen -1999Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jacob Binou Nielsen46.6249.6047.4850.0250.1449.03
Oliver Chabertx48.8547.3645.6047.7444.55
Christian Corneliusx48.4245.1941.43xx
Hans Barrettx47.5043.4047.6347.1546.61
Andre´ Skovshoved-Justese38.6936.6933.2834.2625.7839.10
Emanuel Hammann32.9231.1031.86xxx
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.40  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.7m/s
1 11.36fKasper Andersson -1997Greve Atletik  
2 11.41fJakob H. Andersen -1997HG ATM  
3 12.01fIasonas Koniaris -1997Hvidovre AM  
4 12.02fAsbjørn Magnussen -1998Frederiksberg IF  
5 12.37 Emil Grovn -1998Frederiksberg IF  
  DNS Kristoffer Hari -1997Hvidovre AM  
 HEAT 2  w: -2.2m/s
1 11.27fElias Kopp -1998LC Kirchberg  
2 11.35fLukas Bredo -1997Ballerup AK  
3 11.63fJacob Chua Ziska -1997Frederiksberg IF  
4 11.66fSebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC  
5 12.06 Aske Petersen -1998Sparta  
6 12.22 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club  
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 16.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 11.04 Elias Kopp -1998LC Kirchberg  
2 11.28 Lukas Bredo -1997Ballerup AK  
3 11.35 Kasper Andersson -1997Greve Atletik  
4 11.40 Jakob H. Andersen -1997HG ATM  
5 11.45 Jacob Chua Ziska -1997Frederiksberg IF  
6 11.50 Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC  
7 12.07 Iasonas Koniaris -1997Hvidovre AM  
8 12.12 Asbjørn Magnussen -1998Frederiksberg IF  
  DRENGE 18-19 ÅR - 200 METERSØN KL. 16.50  
NrResultat NavnKlub  
 w:  1h: -0.4m/s  2h: -0.4m/s
1 23.172h Sebastian Valentin Buscha -1997Bagsværd AC  
2 23.172h Jakob H. Andersen -1997HG ATM  
3 23.402h Markus Gorgone Larsen -1997Holte Atletik  
4 23.561h Jacob Chua Ziska -1997Frederiksberg IF  
5 25.271h Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
6 41.111h Vinzent Slot -1998Parasport Frederiksberg  
  DNS1h Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club  
  DNS2h Kristoffer Hari -1997Hvidovre AM  
  DRENGE 18-19 ÅR - 3000 METERSØN KL. 14.05  
NrResultat NavnKlub  
1 9.30.43 Casper Giversen -1997Aarhus 1900  
2 9.58.96 Rógvi Kárason -1998Bragdid  
3 10.51.31 Yousef Bellouch -1998Frederiksberg IF  
  DRENGE 18-19 ÅR - 110 METER HÆKLØR KL. 13.50  
  ( 99.1 CM, 10 HÆKKE, 13.72 / 9.14 / 14.02 )
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.7m/s
1 17.04 Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
  DRENGE 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.77 Villads Clausen -1998Amager Atletik Club  
2 1.60 Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør Atletik  
 1.601.651.681.711.741.771.80 
Villads Clausenoooxoxxooxxx
Mikkel Eggert Strandoxxx     
  DRENGE 18-19 ÅR - STANGSPRINGSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 4.30 Oliver Durafour -1997Ballerup AK  
2 4.30 Aske Petersen -1998Sparta  
3 3.50 Mikkel Eggert Strand -1998Helsingør Atletik  
  DNS Asger Østerby -1997Greve Atletik  
 3.303.403.503.604.004.104.204.304.40 
Oliver Durafour    ooooxxx
Aske Petersen    oooxoxxx
Mikkel Eggert Strandoooxxx     
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.02+0.9 Peter Rasmussen -1998Amager Atletik Club  
2 2.65+1.2 Vinzent Slot -1998Parasport Frederiksberg  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Peter Rasmussen5.51+0.25.88+0.06.02+0.95.84+0.0x x 
Vinzent Slot2.65+1.21.88+0.01.88+1.9x x x 
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 16.35  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.93 Nicolaj Grue -1998Fremad Holbæk  
  DNS Asger Østerby -1997Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Nicolaj Gruex8.657.958.778.938.91
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 17.10  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 46.95 Casper Jørgensen -1999Amager Atletik Club  
2 43.85 Frederik Riber -1997Køge Atletik  
  DNS Elias Kopp -1998LC Kirchberg  
  DNS Matthias Hagen -1997Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Casper Jørgensen43.98x46.9544.4646.2046.67
Frederik Riber43.850.4343.33x41.63x
  DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKASTSØN KL. 13.45  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 51.88 August Hallberg -1998Sparta  
  DNS Matthias Hagen -1997Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
August Hallberg49.6549.7751.60x49.0351.88
  DRENGE 18-19 ÅR - SPYDKASTLØR KL. 18.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 52.50 Mads Christiansen -1997Sparta  
2 45.23 Waldemar Svejstrup -1997Holte Atletik  
3 38.75 Nicolaj Grue -1998Fremad Holbæk  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mads Christiansen52.5049.5548.6551.04x51.42
Waldemar Svejstrupx44.8745.1942.9845.2340.04
Nicolaj Gruex32.36xx38.7537.03
  MÆND SENIOR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 16.00  
  Til finale: 8 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.4m/s
1 11.26fMathias Skou -1986K.I.F.  
2 11.27fEmil Kaare Strøm -1993Sparta  
3 11.33fMathias Kirk -1996Vejle IF  
4 11.47fMikkel Klejnstrup -1986Sparta  
5 11.69 Christian Trajkovski -1965Sparta  
6 12.02 Massin Ait Bouziad -1995Sparta  
7 13.49 Olaf Damm -1986AGF Atletik  
 HEAT 2  w: -2.3m/s
1 11.44fJacob Wolfgang -1981Bagsværd AC  
2 11.91 Jesper Reiche -1985Frederiksberg IF  
3 12.05 Simon Hvelplund -1984Sparta  
4 12.27 Martin Panduro -1994K.I.F.  
5 12.93 Daniel W Jørgensen -1993Vejle IF  
  DNS Morten Dalgaard Madsen -1995Skive AM  
  DNS Rene Kåstrup -1975Skive AM  
 HEAT 3  w: +0.0m/s
1 11.10fKojo Musah -1996Vejle IF  
2 11.31fDennis Skødt -1994Skive AM  
3 11.65fMathias Olsen -1991Frederiksberg IF  
4 11.74 Christian Jepsen -1993Frederiksberg IF  
5 11.92 Kasper Filsø -1990Skive AM  
6 12.40 Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club  
7 13.32 Noa Bak-Pedersen -1996Frederiksberg IF  
  DNS Josef Abu-Eesa -1975Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Benjamin Lobo Vedel -1997Aalborg AM  
  MÆND SENIOR - 100 METER - FINALELØR KL. 17.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.4m/s
1 11.04 Kojo Musah -1996Vejle IF  
2 11.29 Dennis Skødt -1994Skive AM  
3 11.30 Emil Kaare Strøm -1993Sparta  
4 11.31 Mathias Skou -1986K.I.F.  
5 11.34 Jacob Wolfgang -1981Bagsværd AC  
6 11.36 Mathias Kirk -1996Vejle IF  
7 11.51 Mikkel Klejnstrup -1986Sparta  
8 11.62 Mathias Olsen -1991Frederiksberg IF  
  MÆND SENIOR - 300 METERSØN KL. 17.05  
NrResultat NavnKlub  
1 33.875h Benjamin Lobo Vedel -1997Aalborg AM  
2 34.205h Marquis Caldwell -1990Sparta  
3 34.485h Nicolai Hartling -1994Sparta  
4 35.145h Morten Dalgaard Madsen -1995Skive AM  
5 35.595h Emil Kaare Strøm -1993Sparta  
6 35.634h Mathias Kirk -1996Vejle IF  
7 35.695h Philip Braun -1990Sparta  
8 36.182h Kojo Musah -1996Vejle IF  
9 36.244h Mikkel Klejnstrup -1986Sparta  
10 36.594h Nicholas Schrøder -1995Amager Atletik Club  
11 36.753h Mathias Olsen -1991Frederiksberg IF  
= 36.754h Simon Hvelplund -1984Sparta  
13 37.014h Andreas Schau -1998Korsør AM  
14 37.191h Andreas Bruselius -1995Vejle IF  
15 37.202h Jacob Hvorup -99Sparta  
16 37.344h William Devantier -2000Sparta  
17 37.672h Samuel Marcus -99Sparta  
18 37.731h Iasonas Koniaris -1997Hvidovre AM  
19 38.313h Christian Trajkovski -1965Sparta  
20 38.403h Nicholai Zickert -1986Amager Atletik Club  
21 38.433h Martin Panduro -1994K.I.F.  
22 38.813h Luca Dellantonio -1990Sparta  
23 39.093h Søren Jøhnk -1997Bagsværd AC  
24 39.121h Klaus Præst Jaqué -1992Bagsværd AC  
25 39.351h Kasper Filsø -1990Skive AM  
26 41.992h Jesper Wiingaard -1970Greve Atletik  
27 42.142h Kim Vilborg -1972Greve Atletik  
28 46.572h Jannik B. Jessen -1963Frederiksberg IF  
  DNS1h Mathias Skou -1986K.I.F.  
  DNS  Mathias Astrup -1999Greve Atletik  
  DNS  Martin Johansen -1995Aalborg AM  
  MÆND SENIOR - 400 METER  
NrResultat NavnKlub  
1 63.01 Olaf Damm -1986AGF Atletik  
  MÆND SENIOR - 800 METERLØR KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.54.312h Christian Clausen -1996K.I.F.  
2 1.55.462h William Devantier -2000Sparta  
3 1.56.242h Søren Jøhnk -1997Bagsværd AC  
4 1.56.762h Andreas Bruselius -1995Vejle IF  
5 1.56.952h Christian Larsen -1993Aarhus 1900  
6 1.56.962h Jonathan Munk Adamsen -1995K.I.F.  
7 1.57.272h Rasmus Gregersen -1995Herning Løbeklub  
8 1.59.352h Thor Skifte -1997Amager Atletik Club  
9 2.01.222h Morten Fagerlund -1986Herning Løbeklub  
10 2.01.622h Jean Bosco Nshimiyimana -1995Hvidovre AM  
11 2.06.252h Oliver Thernøe -1996Korsør AM  
12 2.06.461h Søren Brasen -1984K.I.F.  
13 2.06.611h Mohamed Hersi -1994Parasport Frederiksberg  
14 2.09.001h Jonathan Mogensen -2000Amager Atletik Club  
15 2.10.561h Michael Pilegaard Hansen -1967Bagsværd AC  
16 2.13.341h Martin Højland Nielsen -1993K.I.F.  
17 2.14.191h Christoffer Vienberg -1994Blovstrødløverne  
18 2.15.021h Henrik Bierbun Bacher -1986Sparta  
19 2.30.491h Roberto Schmidt -1966Herlev  
  DNS1h Frederik T. Kapper -1995Herning Løbeklub  
  DNS1h Kim Lee -1976AGF Atletik  
  MÆND SENIOR - 3000 METERSØN KL. 14.25  
NrResultat NavnKlub  
1 8.44.71 Richard D Jensen -1985Sparta  
2 8.45.27 Magnus Nyman Hall -1999Aarhus 1900  
3 8.56.89 Alexander Siedler Nielsen -1999Hvidovre AM  
4 9.00.44 Jesper Pedersen -1975AK 73  
5 9.04.87 Rasmus Isager Hansen -1989Aarhus 1900  
6 9.07.90 Max Boderskov -1987Aarhus 1900  
7 9.09.56 Esben Krogh Rasmussen -1993Frederiksberg IF  
8 9.16.34 Mohamed Hersi -1994Parasport Frederiksberg  
9 9.17.54 Simon Holst -1998Amager Atletik Club  
10 9.19.49 Christoffer Vienberg -1994Blovstrødløverne  
11 9.37.74 Emil Skovhøj -1991Amager Atletik Club  
12 9.48.24 Martin Klausen -1972Fremad Holbæk  
13 10.03.82 Sonny Karlsson -1967Högby IF  
14 10.22.61 Bo Antvorskov -1961Amager Atletik Club  
15 10.48.80 Kim Lee -1976AGF Atletik  
16 12.51.25 Flemming Berthelsen -1966Parasport Frederiksberg  
17 14.26.72 Mark Sonne -1984Parasport Frederiksberg  
  DNS Jonathan Mogensen -2000Amager Atletik Club  
  DNS Martin Friis Bach -1984Bagsværd AC  
  DNS Stephan Jensen -1963Ballerup AK  
  DNS Mathias Kryspin Sørensen -1986AK 73  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.86 Massin Ait Bouziad -1995Sparta  
 1.771.801.831.861.90 
Massin Ait Bouziadooooxxx
  MÆND SENIOR - STANGSPRINGSØN KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 4.90 Mikkel Ringsted -1996K.I.F.  
  X Kristian Kolbye -1996Amager Atletik Club  
 3.604.404.604.704.804.905.00 
Mikkel Ringsted ooooxxoxxx
Kristian Kolbyexxx      
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 14.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 7.20+0.0 Sebastian Pedersen -1997Sparta  
2 6.99+1.5 Jannick Hansen -1992Sparta  
3 6.82+0.2 Emil Ipsen -1999Ballerup AK  
4 6.53+0.0 Daniel W Jørgensen -1993Vejle IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Sebastian Pedersen7.20+0.07.16+1.46.85+0.1x 7.10+0.26.03+1.3
Jannick Hansen4.95+1.25.04+0.06.84+0.86.53+1.1x 6.99+1.5
Emil Ipsen6.59+0.06.67+0.16.73+0.1x 6.67+0.66.82+0.2
Daniel W Jørgensen6.53+0.06.45+1.66.31+1.06.04+0.46.48+0.0x 
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDSØN KL. 16.35  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 18.61 Mantas Laurinavicius -1993Aarhus 1900  
2 16.17 Kristoffer Thomsen -1996Aarhus 1900  
3 15.72 Lasse Larsen -1990Sparta  
4 12.53 Jimmie Berk -1989Sparta  
  X Stefan Mortensen -1996Sparta  
UK6,012.67 Klaus Jacob Jensen -1961Holte Atletik  
UK4,010.56 Knud Høyer -1946Greve Atletik  
UK6,010.48 Thomas Brinch -1962Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mantas Laurinavicius17.3317.6617.8418.0418.0818.61
Kristoffer Thomsen15.17xx16.17x15.75
Lasse Larsen15.72xxxx14.83
Jimmie Berk12.53xx11.72xx
Stefan Mortensenxxxxxx
Klaus Jacob Jensen12.6711.4212.12xxx
Knud Høyer10.569.96x10.48x9.36
Thomas Brinch10.1210.28x10.3910.489.65
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 17.10  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 46.58 Andreas Jørgensen -1991Hvidovre AM  
2 44.78 Kristoffer Thomsen -1996Aarhus 1900  
3 36.59 Mikkel Jørgensen -1999Amager Atletik Club  
4 28.47 Michael Kure -1971Amager Atletik Club  
UK1,043.10 Ronni Jensen -1980Aarhus 1900  
UK1,041.69 Martin Iversen -1956Hvidovre AM  
UK1,036.38 Knud Høyer -1946Greve Atletik  
UK1,532.80 Thomas Brinch -1962Amager Atletik Club  
UK1,531.38 Bo Eske Nielsen -1962Sparta  
UK1,026.81 Ture Lund (F56) -1972Helsingør Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Andreas Jørgensen46.57x46.58x46.21x
Kristoffer Thomsenx44.6944.7842.60x44.74
Mikkel Jørgensen36.5935.7634.1435.72xx
Michael Kure27.90x28.47xxx
Ronni Jensen42.5041.9543.1041.2440.6540.69
Martin Iversenx34.2241.19x40.6441.69
Knud Høyer35.9935.60x36.3835.14x
Thomas Brinch32.8031.5828.53xxx
Bo Eske Nielsenxx31.38x27.7230.42
Ture Lund (F56)25.3526.8125.6726.6525.6425.85
  MÆND SENIOR - HAMMERKASTSØN KL. 13.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 55.39 Jonathan Groves -1993Sparta  
2 34.07 Knud Høyer -1946Greve Atletik  
  DNS Evert Kvist -1956Alvesta Friidrott  
  DNS Stefan Kvist -1987Alvesta Friidrott  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jonathan Groves54.0755.39x55.09xx
Knud Høyerxxxxx34.07
  MÆND SENIOR - SPYDKASTLØR KL. 18.00  
  ( 800 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 59.29 Lukas Björnvad -1995Roar Atletik  
2 40.63 Michael Kure -1971Amager Atletik Club  
3 35.23 Thomas Brinch -1962Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Lukas Björnvad59.2956.13x57.3058.14x
Michael Kurex36.24x37.2940.63x
Thomas Brinchxx35.2334.8033.2032.48


Genereret af MARS version 2.0.0.398 mandag den 9. maj 2016 klokken 20:19