PROGRAM
den 7.okt 2016 på Tårnby Stadion
Arrangør: Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.00  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1398.58  Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK
2648.72  Ingeborg Falck -2004F.I.F.
3268.97  Regitze Friis -2002Amager Atletik Club
449.52  Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club
5179.80  Laura-Jo Buchard Hansen -2005Amager Atletik Club
619.84  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club
7119.87  Helene Ekner -2004Amager Atletik Club
8589.91  Mille Zentner svenson -2006Bagsværd AC
96010.14  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
108710.25  Sigrid Fog -2004Herlev Atletik
111510.42  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club
12210.73  Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club
132910.74  Victoria Jensen -2006Amager Atletik Club
1484   Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM
15102   Daniella Truberg Jensen -2005Køge Atletik
1662   Rebecca Sckotz Balestra -2003F.I.F.
175   Clara Juul Pallesen -2005Amager Atletik Club
1833   Luna Kristensen -2003Allerød AM
198   Eva Kirstein Jensen -2004Amager Atletik Club
2032   Karoline Vinther -2003Allerød AM
  MÆND SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.15  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1839.45  Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
2679.52  August Edvard Johansen -2004F.I.F.
3610.14  Daniel Lund -2006Amager Atletik Club
48210.41  Alexander Bergman -2005Hvidovre AM
57110.60  Anton Nielsen -2005FIF Hillerød
6103   Villum Mobelius -2004Køge Atletik
727   Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club
888   Eskild Fog -2006Herlev Atletik
936   Luis Maillet -2004Blovstrødløver
10101   Aland Ahmad -2003Køge Atletik
1123   Oscar Wæver -2006Amager Atletik Club
12104   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
13108   Valdemar Kopp -2006Trongården IF
  KVINDER SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1782.26.00  Tanja Ravnholt -1987Hvidovre AM
2312.27.64  Emily Oron Lexner -1997Allerød AM
3762.33.10  Louise Høkilde-Wassmann -2003Greve Atletik
4652.35.00  Kamille D Andersen -2003F.I.F.
5452.37.00  Mathilde Riis -1999Ballerup AK
6772.49.00  Mathilde Andersen -2004Greve Atletik
7282.53.81  Vera Schjerup Thomsen -2003Amager Atletik Club
823.06.80  Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club
918   Liv Berendt -2005Amager Atletik Club
1066   Rie Oreskov -2003F.I.F.
  MÆND SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1611.58.00  Klaus Jaqué -1992Bagsværd AC
272.03.05  Emil Skovhøj -1991Amager Atletik Club
3972.07.00  Mads Mørch -2001Holte Atletik
4432.21.00  Rasmus Baltzersen -2002Ballerup AK
5902.25.00  Tobias F Nielsen -2003Hellas Roskilde
61062.30.00  Lauge Rasmussen -2003Trongården IF
792.31.62  Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club
8982.48.00  Kasper Mørch -2006Holte Atletik
9892.52.00  Mikkel F Nielsen -2007Hellas Roskilde
1062.55.63  Daniel Lund -2006Amager Atletik Club
11253.05.57  Otto Brekling Brushøj -2005Amager Atletik Club
1280   Erik Lange Dons -2006Hvidovre AM
13103   Villum Mobelius -2004Køge Atletik
1482   Alexander Bergman -2005Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.45  
  Antal heats: 4
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
18513.00  Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev Atletik
27513.33  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
33913.73  Cecilie Gedsø Færge -2003Ballerup AK
47413.94  Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik
56413.96  Ingeborg Falck -2004F.I.F.
63414.14  Mille Topp Kemp -2001Allerød AM
76514.15  Kamille D Andersen -2003F.I.F.
82614.18  Regitze Friis -2002Amager Atletik Club
91614.52  Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club
104114.58  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
111414.74  Julie Svare -2003Amager Atletik Club
125715.07  Mille Zentner Svenson -2006Bagsværd AC
131315.10  Josefine Helmer Jørgensen -2002Amager Atletik Club
141115.12  Helene Ekner -2004Amager Atletik Club
152015.14  Mille Majkjær -2002Amager Atletik Club
161215.35  Isabel Møller -2003Amager Atletik Club
17415.65  Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club
183216.07  Karoline Vinther -2003Allerød AM
19816.18  Eva Kirstein Jensen -2004Amager Atletik Club
208716.54  Sigrid Fog -2004Herlev Atletik
216016.70  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
223516.7  Lin Bigom-Eriksen -2001Blovstrødløver
2328   Vera Schjerup Thomsen -2003Amager Atletik Club
24102   Daniella Truberg Jensen -2005Køge Atletik
2517   Laura-Jo Buchard Hansen -2005Amager Atletik Club
2633   Luna Kristensen -2003Allerød AM
2773   Elinor Markussen -2004FIF Hillerød
285   Clara Juul Pallesen -2005Amager Atletik Club
2984   Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM
3062   Rebecca Sckotz Balestra -2003F.I.F.
  MÆND SENIOR - 100 METERFRE KL. 20.00  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
16911.85  Mike Andersen -1994Korsør AM
22112.20  Oliver Birlie -1999Amager Atletik Club
310012.90  Lukas Sørensen -2003K.I.F.
45513.35  Henrik Berg -1963Bagsværd AC
54013.68  Nicklas Fjelbye -2001Ballerup AK
62713.89  Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club
73013.98  Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club
83614.0  Luis Maillet -2004Blovstrødløver
96714.83  August Edvard Johansen -2004F.I.F.
108314.96  Malte Wolfgang Sassersen -2005Hvidovre AM
113717.5  Christian Maillet -2006Blovstrødløver
1222   Oliver Baasch -2003Amager Atletik Club
13107   Wilhelm Kopp -2003Trongården IF
14104   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
1588   Eskild Fog -2006Herlev Atletik
16103   Villum Mobelius -2004Køge Atletik
17101   Aland Ahmad -2003Køge Atletik
189   Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club
1971   Anton Nielsen -2005FIF Hillerød
2019   Mads Østerberg-Hansen -2003Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1725.25.00  Ida Palbo -2003FIF Hillerød
2635.25.00  Amalie Boeck -2003F.I.F.
3865.51.14  Kirsa Wirth -2006Herlev Atletik
416.44.39  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club
596   Caroline Amalie Jensen -1999Holte Atletik
6109   Filippa Zäll -2003Ângelholm IF
  MÆND SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1814.35.00  Sebastian Bergman -2001Hvidovre AM
2474.51.00  Noah Leerbeck Van Wagenen -2001Ballerup AK
31065.05.00  Lauge Rasmussen -2003Trongården IF
  KVINDER SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.35  
  Antal heats: 4
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
18542.78  Josephine Koch Jacobsen -2003Herlev Atletik
27645.04  Louise Høkilde-Wassmann -2003Greve Atletik
31045.24  Helena Ring -2002Amager Atletik Club
47445.27  Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik
54245.46  Majken Lützen -2003Ballerup AK
67545.50  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
74146.00  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
81150.84  Helene Ekner -2004Amager Atletik Club
99351.00  Ida Marie Knuhtsen -2004Helsingør Atletik
109254.00  Regine Arendt -2003Helsingør Atletik
11355.16  Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club
121757.63  Laura-Jo Buchard Hansen -2005Amager Atletik Club
136062.42  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
1415   Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club
1516   Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club
1668   Silje Kristensen -1997Fremad Holbæk
1735   Lin Bigom-Eriksen -2001Blovstrødløver
1884   Nicoline Skovsted -2005Hvidovre AM
1973   Elinor Markussen -2004FIF Hillerød
2018   Liv Berendt -2005Amager Atletik Club
2114   Julie Svare -2003Amager Atletik Club
2287   Sigrid Fog -2004Herlev Atletik
2312   Isabel Møller -2003Amager Atletik Club
2463   Amalie Boeck -2003F.I.F.
  MÆND SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.55  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
110041.00  Lukas Sørensen -2003K.I.F.
23043.50  Viktor Bech Petersen -2003Amager Atletik Club
34045.53  Nicklas Fjelbye -2001Ballerup AK
41946.65  Mads Østerberg-Hansen -2003Amager Atletik Club
52248.00  Oliver Baasch -2003Amager Atletik Club
62455.47  Otto Brekling Brushøj -2005Amager Atletik Club
78260.32  Alexander Bergman -2005Hvidovre AM
8104   Gustav Emil Ibsen Jensen -2004Køge Atletik
936   Luis Maillet -2004Blovstrødløver
1088   Eskild Fog -2006Herlev Atletik
1137   Christian Maillet -2006Blovstrødløver
  KVINDER SENIOR - 3000 METERFRE KL. 21.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
14810.20.00  Mia Leerbeck Van Wagenen -1999Ballerup AK
24910.59.00  Kamilla Kajbæk -1999Ballerup AK
39511.00.00  Frida Uhrskov -2001Helsingør Atletik
49111.00.00  Ulrikke Juul Søeborg -2003Helsingør Atletik
55011.07.00  Mathilde Grønlund Rasmuss -2003Ballerup AK
65111.18.00  Alma Søttrup -2003Ballerup AK
73811.27.61  Mathilde Winther -2002Blovstrødløver
89411.30.00  Agnes Rold -2002Helsingør Atletik
95412.01.00  Caroline Rødgaard-Jessen -2002Ballerup AK
  MÆND SENIOR - 3000 METERFRE KL. 21.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1569.35.00  Michael Pilegaard Hansen -1967Bagsværd AC
2469.51.00  Kristian Brammer Carstens -2001Ballerup AK
35210.20.00  Per Hjort Christensen -1966Ballerup AK
47010.21.26  Axel Vang Christensen -2004FIF Hillerød
57910.24.86  Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre AM
65910.45.00  Philip Mux Grundt Hansen -2004Bagsværd AC
75310.59.00  Torben Riis -1969Ballerup AK
84411.11.00  David Romney Lauridsen -2001Ballerup AK
9105   Mathias Sikora -2000Slagelse Atletik Delta


Genereret af MARS version 2.0.0.398 onsdag den 5. oktober 2016 klokken 14:07