RESULTATER
den 6.okt 2017 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.3m/s
1 8.45 Selma Bertram -2003Ballerup AK  
2 8.51 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
3 8.65 Ingeborg Falck -2004F.I.F.  
4 8.99 Freja Isabel Knudsen -2007Bagsværd AC  
5 9.02 Laura-Jo Buchard Hansen -2005Amager Atletik Club  
6 9.62 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
7 9.70 Vilma Tambour petersen -2005Amager Atletik Club  
8 10.92 Smilla Hvid Olavsgaard -2006Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.4m/s
1 8.48 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
2 8.86 Timoleon Rescan -2005F.I.F.  
3 9.08 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
4 9.11 Thor Knudsen -2007Bagsværd AC  
5 9.12 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
6 9.27 Mads Vielsøe-Nielsen -2005Herlufsholm ATM  
7 11.33 Abel Agner Hansen -2007Køge Atletik  
  KVINDER SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
1 2.36.52 Ida Mørch -2003Holte Atletik  
2 2.37.34 Ida Palbo -2003FIF Hillerød  
3 2.52.51 Elinor Markussen -2004FIF Hillerød  
4 3.10.99 Emilie Seeberg -2003FIF Hillerød  
  DNS Smilla Hvid Olavsgaard -2006Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 2.48.06 William Wellendorf -2005IK Hellas  
2 2.54.57 Alexander Bergman -2005Hvidovre AM  
3 2.58.85 Erik Lange Dons -2006Hvidovre AM  
  DNF Abel Agner Hansen -2007Køge Atletik  
 HEAT 2
1 2.00.10 Thor Skifte -1997Amager Atletik Club  
2 2.02.91 Anders Bang -2002Sparta  
3 2.04.16 Oliver Thernøe -1996Kørsør AM  
4 2.04.39 Joachim Rønsholt -1999Ballerup AK  
5 2.04.50 Rasmus Baltzersen -2002Ballerup AK  
6 2.05.46 Simon Holst -1998Amager Atletik Club  
7 2.13.87 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
8 2.17.78 Kristian Brammer Rasmusse -2003Ballerup AK  
9 2.20.66 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.40  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.3m/s
1 14.46 Mikaela Medina Sørensen -2006K.I.F.  
2 14.79 Laura-Jo Buchard Hansen -2005Amager Atletik Club  
3 15.14 Gretha Keisala -2006F.I.F.  
4 15.15 Laura Mølskov Hastrup -2002Blovstrødløverne  
5 15.46 Josefine Helmer Jørgensen -2002Amager Atletik Club  
6 15.85 Vilma Tambour petersen -2005Amager Atletik Club  
7 15.92 Sarah Bardrum -2002Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +0.3m/s
1 13.35 Caroline Wammen -2004Ballerup AK  
2 13.71 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
= 13.71 Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
4 13.78 Selma Bertram -2003Ballerup AK  
5 13.98 Ingeborg Falck -2004F.I.F.  
6 14.39 Regitze Friis -2002Amager Atletik Club  
7 14.57 Liva Maria Løvland Lindgr -2003Amager Atletik Club  
8 15.03 Isabel møller -2003Amager Atletik Club  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
  MÆND SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 12.39 Lukas Medina Sørensen -2003K.I.F.  
2 13.16 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
3 13.35 Viktor B Petersen -2003Amager Atletik Club  
4 14.41 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
5 14.67 Timoleon Rescan -2005F.I.F.  
  DNS Asbjørn Boye -2004Bagsværd AC  
  DNS Carl da Cunha Lassen -2005Hvidovre AM  
  DNS Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.10  
NrResultat NavnKlub  
1 4.48.29 Elllinor Aurell -2001Ängelholm IF  
2 4.56.52 Asta Lunde Larsen -2003Holte Atletik  
3 5.10.67 Frida Uhrskov -2001Helsingør IF  
4 5.14.79 Mathilde Caroline P Winth -2002Blovstrødløverne  
5 5.30.62 Filippa Zäll -2003Ängelholm IF  
6 5.35.29 Laura Stenderup -2002Holte Atletik  
7 5.37.17 Caroline Nørgaard -2001Holte Atletik  
8 5.38.77 Nina Halkier -2002Køge Atletik  
9 5.48.86 Gretha Keisala -2006F.I.F.  
10 6.04.96 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
  DNF Mille Juel Jensen -2002Køge Atletik  
  DNS Caroline Amalie jensen -2000Holte Atletik  
  DNS Louise Lou -1999Holte Atletik  
  MÆND SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.10  
NrResultat NavnKlub  
1 4.51.01 Jakob Fisher -2000Holte Atletik  
2 4.58.20 Christian Pilehave -2001Holte Atletik  
3 5.13.64 Michael Jeppesen -1988Hvidovre AM  
4 5.14.37 Simon Worsøe Clausen -2005Hvidovre AM  
5 5.24.74 Kasper Birk -2006Hvidovre AM  
6 5.32.10 William Wellendorf -2005IK Hellas  
  DNS Pelle Carlsen Mohr -2003Holte Atletik  
  KVINDER SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 50.12 Liva Maria Løvland Lindgr -2003Amager Atletik Club  
2 51.81 Mikaela Medina Sørensen -2006K.I.F.  
3 53.91 Isabel møller -2003Amager Atletik Club  
4 56.39 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
 HEAT 2
1 53.17 Olivia Kellberg -2003Ballerup AK  
2 53.20 Laura Mølskov Hastrup -2002Blovstrødløverne  
3 54.92 Maja Kramer Stær -2002Blovstrødløverne  
  DNS Sigrid Fog -2004Ballerup AK  
 HEAT 3
1 43.76 Louise Høkilde Wassmann -2003Greve Atletik  
2 44.20 Caroline Wammen -2004Ballerup AK  
3 44.48 Maja Felby -2002Køge Atletik  
4 45.64 Selma Bertram -2003Ballerup AK  
5 47.81 Julie Svare -2003Amager Atletik Club  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Emily Oron Lexner -1997Blovstrødløverne  
  DNS Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
  MÆND SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.40  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 38.77 Mads Mørch -2001Holte Atletik  
2 48.73 Mads Vielsøe-Nielsen -2005Herlufsholm ATM  
  DNS Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
  DNS Asbjørn Boye -2004Bagsværd AC  
 HEAT 2
1 40.14 Jakob Zäll -2001Ängelholm IF  
2 40.18 Mikkel Stamp -2000Helsingør IF  
3 42.97 Hugo Rasmussen -2003IK Hellas  
4 43.99 Viktor B Petersen -2003Amager Atletik Club  
5 45.06 Henrik Sørensen -1970Bagsværd AC  
  KVINDER SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.50  
NrResultat NavnKlub  
1 10.43.06 Caroline Rødgaard-jessen -2002Ballerup AK  
2 10.49.07 Alma Søttrup -2003Ballerup AK  
3 11.10.49 Cecilie H Christensen -1992Ballerup AK  
4 11.10.73 Mathilde Grønlund Rasmuss -2003Ballerup AK  
5 11.21.14 Kamilla Kajbæk -1999Ballerup AK  
6 12.02.73 Katja Müllerz -1990Ballerup AK  
  DNS Freja Lunde Larsen -2000Holte Atletik  
  MÆND SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.50  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 11.36.97 Mikkel Feldborg Nielsen -2007IK Hellas  
2 11.54.24 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
  DNF Per H Christensen -1996Ballerup AK  
  DNS Johnny Darling -1969Amager Atletik Club  
 HEAT 2
1 9.33.05 Paul Roome -1973Hechmann Mikkelser RC  
2 9.36.67 Michael Jeppesen -1988Hvidovre AM  
3 9.36.92 Nikolaj Lange Dons -2002Hvidovre AM  
4 9.38.75 Noah Borgen Morell -2004IK Olympia Maribo  
5 9.41.49 Sebastian Bergman -2001Hvidovre AM  
6 9.44.20 Aksel Vang Christensen -2004FIF Hillerød  
7 9.52.13 Emil Skovhøj -1991Amager Atletik Club  
8 10.03.50 Christian Lindgreen -2002Sparta  
9 10.03.74 Tobias Mørkeberg Poulsen -2002Køge Atletik  
10 10.06.61 marcus Rølling -2003Sparta  
11 10.16.13 David Romney Lauridsen -2001Ballerup AK  
12 10.16.24 Joachim Rønsholt -1999Ballerup AK  
13 10.52.81 Henrik Sørensen -1970Bagsværd AC  
  DNF Theis Læssøe -1993Amager Atletik Club  


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 7. oktober 2017 klokken 9:27