RESULTATER
den 5.okt 2018 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.00  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.6m/s
1 8.43 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
2 8.93 Laura-Jo Buchard -2005Amager Atletik Club  
3 8.99 Selin Ruzhdi -2006Amager Atletik Club  
4 10.09 Estha Færch -2007Amager Atletik Club  
5 10.55 Anna-Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: -0.1m/s
1 9.31 Isabella Kehler Krabbe -2006Amager Atletik Club  
2 10.26 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
3 10.66 Marie Køncke Kofod -2007Køge Atletik  
  DNS Line Svare -2008Amager Atletik Club  
  DNS Liv Strauss -2004Amager Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.45  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.6m/s
1 13.56 Sara Olsson -2002Greve Atletik  
2 13.79 Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club  
3 14.41 Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik  
4 14.44 Laura-Jo Buchard -2005Amager Atletik Club  
5 16.57 Birgit Svendsen -2005Glostrup IC  
6 17.20 Anna-Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club  
  DNS Liv Strauss -2004Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: -0.6m/s
1 14.51 Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club  
2 15.08 Elisa Lindhard -2004Køge Atletik  
3 15.22 Isabella Kehler Krabbe -2006Amager Atletik Club  
4 15.49 Karen Marie H Warnecke -2004Køge Atletik  
5 16.17 Alberte Raff -2004Køge Atletik  
6 16.21 Estha Færch -2007Amager Atletik Club  
7 17.97 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
 HEAT 3  w: -0.4m/s
1 14.51 Selin Ruzhdi -2006Amager Atletik Club  
2 14.70 Julia Taanum -2004Køge Atletik  
3 14.81 Johann Køncke Kofod -2004Køge Atletik  
4 15.62 Naja Rausoe -2004Køge Atletik  
5 15.68 Mathilde Winther -2002Blovstrød Løverne  
6 15.91 Josefine Obel -2006Køge Atletik  
  DNS Martha Due -2003Køge Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Line Svare -2008Amager Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.25  
NrResultat NavnKlub  
1 44.98 Filippa Zäll -2003Ängelholms IF  
2 49.16 Laura Bollerslev Andreass -2005Amager Atletik Club  
3 50.89 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
  DNS Elinor Aurell -2001Ängelholms IF  
  KVINDER SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 2.15.85 Elinor Aurell -2001Ängelholms IF  
2 2.31.14 Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club  
3 2.33.92 Olivia Kellberg -2003Ballerup AK  
4 2.34.07 Ida Mørch -2003Holte Atletik  
 HEAT 2
1 2.42.22 Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club  
2 2.42.68 Kathrine Dahl Larsen -1979FIF  
3 2.48.85 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
4 3.08.86 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
  KVINDER SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.15  
NrResultat NavnKlub  
1 5.03.78 Asta Lunde Larsen -2003Holte Atletik  
2 5.55.45 Birgit Svendsen -2005Glostrup IC  
  DNS Elinor Aurell -2001Ängelholms IF  
  KVINDER SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.45  
NrResultat NavnKlub  
1 10.34.98 Caroline Rødgaard-Jessen -2002Ballerup AK  
2 11.52.26 Mathilde Grønlund Rasmuss -2003Ballerup AK  
  DNS Asta Lunde Larsen -2003Holte Atletik  
  MÆND SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: -0.3m/s
1 7.35 Toke Gotthardsen -1994Bagsværd AC  
2 7.69 Troels Kaas -1995Bagsværd AC  
3 8.83 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
4 9.47 Birk Kryger -2008Herlufsholm ATM  
5 9.49 Daniel Nielsen -2009Glostrup IC  
6 10.69 Hussein Ali -2004Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: -0.2m/s
1 7.89 Nikolai Andersen -2004Amager Atletik Club  
2 8.19 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
3 10.47 Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik  
4 10.85 Tobias Krog B Kjelstrup -2007Køge Atletik  
  MÆND SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.55  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.0m/s
1 11.34 Toke Gotthardsen -1994Bagsværd AC  
2 12.20 Troels Kaas -1995Bagsværd AC  
3 12.30 Nikolai Andersen -2004Amager Atletik Club  
4 12.43 Magnus Ravn Herche -2003Amager Atletik Club  
5 12.48 Viktor B Petersen -2003Amager Atletik Club  
6 13.51 Jonas B Andersen -2003Amager Atletik Club  
7 13.83 Henrik Berg -1963Bagsværd AC  
  DNS Hugo Rasmussen -2003Hellas Roskilde  
 HEAT 2  w: +0.3m/s
1 13.93 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
2 14.53 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
3 14.83 Janus Stepping Christense -2005Amager Atletik Club  
4 14.95 Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
5 15.26 Birk Kryger -2008Herlufsholm ATM  
6 16.24 Rasmus Suhr -2005Amager Atletik Club  
7 17.55 Hussein Ali -2004Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 38.05 Jakob Zäll -2001Ängelholms IF  
2 38.71 Nikolai Andersen -2004Amager Atletik Club  
3 40.77 Magnus Ravn Herche -2003Amager Atletik Club  
4 45.26 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
  DNS Hugo Rasmussen -2003Hellas Roskilde  
 HEAT 2
1 47.42 David Beyer Reigstad -2005Køge Atletik  
2 47.96 Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC  
3 51.60 Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
4 52.70 Rasmus Suhr -2005Amager Atletik Club  
5 57.43 Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik  
 HEAT 3
1 41.22 Viktor B Petersen -2003Amager Atletik Club  
2 41.52 Villum Nobelius -2004Køge Atletik  
3 50.55 Gustav Gørtz -2006Glostrup IC  
4 51.43 Emil Andersen -2006Glostrup IC  
  MÆND SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.20  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 1.56.29 Yusuf Alin -1995Amager Atletik Club  
2 1.57.97 Theis Læssøe -1993Amager Atletik Club  
3 2.12.36 Tobias Feldborg Nielsen -2003Hellas Roskilde  
4 2.12.76 Jonas Albertsen -2003Ballerup AK  
5 2.12.82 Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club  
6 2.13.73 Noah Borgen Morell -2004IK Olympia Maribo  
7 2.28.54 Kasper Birk -2006Hvidovre AM  
8 2.30.75 Stefan Ursea -2005Hvidovre AM  
 HEAT 2
1 2.36.97 Kasper Mørch -2006Holte Atletik  
2 2.50.07 Stig Fog -1967Herlev Atletik  
3 2.51.85 Lucas Spuur -2005Hvidovre AM  
4 3.01.62 Erik lange Dons -2006Hvidovre AM  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Henrik Gregersen -1980Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.15  
NrResultat NavnKlub  
1 4.46.46 Sebastian Bergman -2001Hvidovre AM  
2 4.47.08 Simon Worsøe Clausen -2005Hvidovre AM  
3 4.57.60 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
4 5.18.18 Mikkel Feldborg Nielsen -2007Hellas Roskilde  
5 5.50.56 Daniel Lund -2006Amager Atletik Club  
  MÆND SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.45  
NrResultat NavnKlub  
1 8.50.67 Martin Egebjerg Olesen -1995Heckmann Mikkeller Racing  
2 8.51.92 Axel Vang Christensen -2004FIF Hillerød  
3 9.39.39 Noah Borgen Morell -2004IK Olympia Maribo  
4 9.40.14 Kristian Brammer Carstens -2001Ballerup AK  
5 9.48.49 Nikolaj Dons -2002Hvidovre AM  
6 9.49.08 Carl Emil Hjort -2004FIF  
7 10.28.90 Bo Antvorskov -1961Amager Atletik Club  
8 10.29.85 Theis Læssøe -1993Amager Atletik Club  
9 10.34.64 Jan Grønlund Rasmussen -1969Ballerup AK  
10 10.47.60 Daniel Rømer Mathiesen -1999Hvidovre AM  
11 11.14.99 William Kragholm -2007Helsingør Atletik  


Genereret af MARS version 2.0.0.405 lørdag den 6. oktober 2018 klokken 9:36