STARTLISTER
den 5.okt 2018 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
1618.51  Sara Olsson -2002Greve Atletik
2179.08  Laura-Jo Buchard -2005Amager Atletik Club
3249.09  Selin Ruzhdi -2006Amager Atletik Club
489.76  Estha Færch -2007Amager Atletik Club
5410.37  Anna-Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club
 HEAT 2
118 DNS Line Svare -2008Amager Atletik Club
219   Liv Strauss -2004Amager Atletik Club
32   Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club
443   Marie Køncke Kofod -2007Køge Atletik
512   Isabella Kehler Krabbe -2006Amager Atletik Club
  MÆND SENIOR - 60 METERFRE KL. 19.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
1797.14  Toke Gotthardsen -1994Bagsværd AC
268.68  Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club
3569.21  Birk Kryger -2008Herlufsholm ATM
4689.90  Daniel Nielsen -2009Glostrup IC
511   Hussein Ali -2004Amager Atletik Club
 HEAT 2
121   Nikolai Andersen -2004Amager Atletik Club
223   Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club
353   Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik
435   Tobias Krog B Kjelstrup -2007Køge Atletik
  KVINDER SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
5312.14.69  Elinor Aurell -2001Ängerholms IF
532.32.49  Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club
6692.35.00  Oliva Kellberg -2003Ballerup AK
6802.34.67  Ida Mørch -2003Holte Atletik
 HEAT 2
5253.17.82  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club
564   Kathrine Dahl Larsen -1979FIF
612.55.00  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club
62   Anna Bjaaland Andersen -2006Amager Atletik Club
  MÆND SENIOR - 800 METERFRE KL. 19.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
1281.57.90  Yusuf Alin -1995Amager Atletik Club
1262.07.00  Theis Læssøe -1993Amager Atletik Club
2592.07.30  Tobias Feldborg Nielsen -2003Hellas Roskilde
2322.10.68  Noah Borgen Morell -2004IK Olympia Maribo
3702.12.00  Jonas Albertsen -2003Ballerup AK
392.14.17  Gustav Bjaaland Andersen -2004Amager Atletik Club
4442.36.10  Kasper Birk -2006Hvidovre AM
4452.37.00  Stefan Ursea -2005Hvidovre AM
 HEAT 2
1472.59.00  Erik lange Dons -2006Hvidovre AM
2462.59.00  Lucas Spuur -2005Hvidovre AM
383   Kasper Mørch -2006Holte Atletik
454   Stig Fog -1967Herlev Atletik
 RETTELSER FØR SEEDNING
 10 DNS Henrik Gregersen -1980Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
11613.30  Laura Juul Pallesen -2003Amager Atletik Club
26113.42  Sara Olsson -2002Greve Atletik
36013.84  Jasmin Boe Rasmussen -2000Greve Atletik
41913.93  Liv Strauss -2004Amager Atletik Club
51714.58  Laura-Jo Buchard -2005Amager Atletik Club
66516.65  Birgit Svendsen -2005Glostrup IC
7417.56  Anna-Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club
 HEAT 2
12517.86  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club
239   Alberte Raff -2004Køge Atletik
38   Estha Færch -2007Amager Atletik Club
438   Elisa Lindhard -2004Køge Atletik
53   Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club
612   Isabella Kehler Krabbe -2006Amager Atletik Club
737   Karen Marie H Warnecke -2004Køge Atletik
 HEAT 3
136   Naja Rausoe -2004Køge Atletik
282   Martha Due -2003Køge Atletik
341   Julia Taanum -2004Køge Atletik
442   Josefine Obel -2006Køge Atletik
524   Selin Ruzhdi -2006Amager Atletik Club
640   Johann Køncke Kofod -2004Køge Atletik
777   Mathilde Winther -2002Blovstrød Løverne
 RETTELSER FØR SEEDNING
 18 DNS Line Svare -2008Amager Atletik Club
  MÆND SENIOR - 100 METERFRE KL. 19.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
17911.27  Toke Gotthardsen -1994Bagsværd AC
22112.13  Nikolai Andersen -2004Amager Atletik Club
32012.36  Magnus Ravn Herche -2003Amager Atletik Club
42712.48  Viktor B Petersen -2003Amager Atletik Club
55712.76  Hugo Rasmussen -2003Hellas Roskilde
67513.53  Henrik berg -1963Bagsværd AC
71413.67  Jonas B Andersen -2003Amager Atletik Club
 HEAT 2
1614.03  Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club
27614.71  Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC
31515.70  Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club
42215.84  Rasmus Suhr -2005Amager Atletik Club
513   Janus Stepping Christense -2005Amager Atletik Club
611   Hussein Ali -2004Amager Atletik Club
756   Birk Kryger -2008Herlufsholm ATM
  KVINDER SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1314.34.28  Elinor Aurell -2001Ängerholms IF
2524.56.53  Asta Lunde Larsen -2003Holte Atletik
365   Birgit Svendsen -2005Glostrup IC
  MÆND SENIOR - 1500 METERFRE KL. 20.15  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1514.29.00  Sebastian Bergman -2001Hvidovre AM
2484.49.00  Simon Worsøe Clausen -2005Hvidovre AM
3585.15.35  Mikkel Feldborg Nielsen -2007Hellas Roskilde
423   Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club
57   Daniel Lund -2006Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
22944.28  Filippa Zäll -2003Ängerholms IF
381   Laura Bollerslev Andreass -2005Amager Atletik Club
41   Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club
531   Elinor Aurell -2001Ängerholms IF
  MÆND SENIOR - 300 METERFRE KL. 20.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
 HEAT 1
22140.25  Nikolai Andersen -2004Amager Atletik Club
33040.14  Jakob Zäll -2001Ängerholms IF
45741.53  Hugo Rasmussen -2003Hellas Roskilde
52041.37  Magnus Ravn Herche -2003Amager Atletik Club
6646.24  Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club
 HEAT 2
234   David Beyer Reigstad -2005Køge Atletik
322   Rasmus Suhr -2005Amager Atletik Club
415   Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club
57650.15  Oliver Mikkelsen -2008Bagsværd AC
653   Markus Oliver Bang -2006Herlev Atletik
 HEAT 3
267   Emil Andersen -2006Glostrup IC
333   Villum Nobelius -2004Køge Atletik
427   Viktor B Petersen -2003Amager Atletik Club
566   Gustav Gørtz -2006Glostrup IC
  KVINDER SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
17210.30.00  Caroline Rødgaard-Jessen -2002Ballerup AK
25210.39.57  Asta Lunde Larsen -2003Holte Atletik
37111.30.00  Mathilde Grønlund rasmuss -2003Ballerup AK
  MÆND SENIOR - 3000 METERFRE KL. 20.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1789.00.00  Martin Egebjerg Olesen -1995Heckmann Mikkeller Racing
2629.00.00  Axel Vang Christensen -2004FIF Hillerød
3269.13.00  Theis Læssøe -1993Amager Atletik Club
4499.36.00  Nikolaj Dons -2002Hvidovre AM
5749.50.00  Kristian Brammer Carstens -2001Ballerup AK
6329.59.70  Noah Borgen Morell -2004IK Olympia Maribo
75010.00.00  Daniel Rømer Mathiesen -1999Hvidovre AM
86310.02.76  Carl Emil Hjort -2004FIF
97310.30.00  Jan Grønlund Rasmussen -1969Ballerup AK
10510.30.00  Bo Antvorskov -1961Amager Atletik Club
115512.00.00  William Kragholm -2007Helsingør Atletik


Genereret af MARS version 2.0.0.405 fredag den 5. oktober 2018 klokken 10:53