RESULTATER
den 11.jul 2020 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDE LØR KL. 10.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +1.5m/s
1   12.83 F Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club    
2   13.29 f Jamila Isman -2005 Fredrikstad IF    
3   14.27 f Clara Juul Pallesen -2006 Amager Atletik Club    
4   15.16 f Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC    
 HEAT 2  w: +2.0m/s
1   13.35 F Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta    
2   14.56 f Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club    
3   16.69   Helena Halberg -2006 Gentofte IK    
    DNS   Bolette Nimskov -2005 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Mathilde Mønsted Larsen -2005 Frederiksberg IF    
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 10.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.65   Isabel Josefina Farup -2005 Holte IF    
2   1.59   Laura Bollerslev Andrease -2005 Amager Atletik Club    
3   1.50   Lydia Kure Friis -2006 Frederiksberg IF    
4   1.50   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club    
5   1.50   Jamila Isman -2005 Fredrikstad IF    
6   1.44   Lærke E Larsen -2005 Ballerup AK    
7   1.44   Maja Tange Nordlien -2006 Holte IF    
8   1.41   Malika Bak Jensen -2006 K.I.F.    
9   1.38   Helena Halberg -2006 Gentofte IK    
10   1.35   Ida Strandos -2006 Frederiksberg IF    
11   1.30   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club    
  1.20 1.25 1.30 1.35 1.38 1.41 1.44 1.47 1.50 1.53 1.56 1.59 1.62 1.65 1.68  
Isabel Josefina Farup               o o o o xo xo xxo xxx
Laura Bollerslev Andrease             o   o o o xo xxx    
Lydia Kure Friis             xo xo o xxx          
Annabelle Viple         o o xo o xo xxx          
Jamila Isman               o xo xxx          
Lærke E Larsen       o o o o xxx              
Maja Tange Nordlien       o xo o xo xxx              
Malika Bak Jensen   o o xo xxo o xxx                
Helena Halberg   o xxo o xxo xxx                  
Ida Strandos   o o xo                      
Ada Nissen Thyrsted o o o xxx                      
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w6.36 +3.7   Mathias Højen -2005 Ballerup AK    
    6.08 +0.2          
2   6.00 +1.6   Anyel Weis -2006 Sparta    
3   w4.75 +2.1   Bertil WA Frederiksen -2006 Trongården IF    
    4.70 +1.3          
4   w3.50 +2.4   Lucas Spuur -2005 Hvidovre AM    
    3.33 +0.9          
    X     David Rørvig -2006 Hvidovre AM    
    DNS     Sebastian Glyb -2005 Holte IF    
    DNS     Eiri Jógvansson Glerfoss -2005 Bragdid, Færøerne    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Mathias Højen x   6.08 +0.2 x   x   6.36 +3.7 6.10 +2.4
Anyel Weis x   5.53 +0.5 5.98 +1.0 5.58 +1.8 6.00 +1.6 x  
Bertil WA Frederiksen 4.70 +1.3 4.55 +0.3 4.33 +1.8 4.43 +1.6 x   4.75 +2.1
Lucas Spuur 3.33 +0.9 2.96 +2.5 3.44 x 3.08 x 3.50 +2.4 2.78 +2.6
David Rørvig x   x   x   x   x   x  
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   11.12   Caroline Jørgensen -2005 Amager Atletik Club    
2   10.81   Luna Frid Hanberg -2006 Sparta    
3   10.40   Anne Juul Jensen -2006 Viking Atletik    
4   10.32   Ida Hørdum Nielsen -2005 Trongården IF    
5   9.32   Pil Nedergaard -2006 Sparta    
6   8.76   Esther Alice Ravn -2006 Frederiksberg IF    
7   8.68   Julie Rasmussen -2006 Holte IF    
8   8.21   Nynne Gaarde Høgsbro -2006 Frederiksberg IF    
9   7.64   Charmaine De Taza -2006 Herlev Atletik    
10   7.13   Jamilla Jensen -2006 Herlev Atletik    
11   6.96   Tsehaynesh Beblein Porsbø -2005 Holte IF    
12   6.88   Signe Kensø -2006 Herlev Atletik    
13   6.76   Amalie Nymann Thomsen -2005 Trongården IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Caroline Jørgensen 10.56 9.70 10.51 10.12 11.12 x
Luna Frid Hanberg 10.59 10.81 10.48 x 10.74 10.59
Anne Juul Jensen 10.33 10.18 10.25 10.01 10.40 10.26
Ida Hørdum Nielsen 10.32 9.97 9.28 9.82 9.45 9.98
Pil Nedergaard x 8.76 8.83 9.32 9.28 9.09
Esther Alice Ravn 8.76 8.40 7.71 8.34 7.82 8.46
Julie Rasmussen 8.35 8.68 8.44
Nynne Gaarde Høgsbro 8.15 8.21 8.02
Charmaine De Taza 7.60 7.41 7.64
Jamilla Jensen 7.13 6.58 6.58
Tsehaynesh Beblein Porsbø 6.96 6.68 6.76
Signe Kensø 6.55 6.88 x
Amalie Nymann Thomsen 6.21 6.47 6.76
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆK LØR KL. 10.15  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +3.8m/s
1   w13.53   Sebastian Glyb -2005 Holte IF    
2   w14.05   Gustav Stetkær Bohr -2005 Holte IF    
3   w16.12   Esben ø Madsen -2005 Korsør AM    
4   w18.69   Frederik Dahl Larsen -2006 Frederiksberg IF    
5   w18.73   Bertram Sundland -2005 K.I.F.    
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE LØR KL. 10.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +1.2m/s
1   12.75 F Nora Grønnegaard Fischer -2005 Holte IF    
2   13.36 f Filippa Roug -2005 Ballerup AK    
3   13.59 f Jamila Isman -2005 Fredrikstad IF    
4   13.74   Lydia Kure Friis -2006 Frederiksberg IF    
5   13.78   Malika Bak Jensen -2006 K.I.F.    
6   13.82   Anne E B Pedersen -2005 Sparta    
7   14.04   Charmaine De Taza -2006 Herlev Atletik    
8   14.27   Amalie Nymann Thomsen -2005 Trongården IF    
 HEAT 2  w: +1.0m/s
1   13.22 F Asta Exner Jensen -2005 Holte IF    
2   13.45 f Emilie Voigt -2005 Sparta    
3   14.20   Lærke E Larsen -2005 Ballerup AK    
4   14.21   Arina Ludvig Michelsen -2005 Bragdid, Færøerne    
5   14.24   Jamilla Jensen -2006 Herlev Atletik    
6   14.35   Katrine Amtoft -2005 Frederiksberg IF    
    DNS   Mathilde Mønsted Larsen -2005 Frederiksberg IF    
    DNS   Bolette Nimskov -2005 Sparta    
 HEAT 3  w: +1.5m/s
1   12.61 F Celina Hagihara -2006 K.I.F.    
2   12.90 f Sille Kurylak Hansen -2006 IK Hellas    
3   13.69 f Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club    
4   14.30   Nynne Gaarde Høgsbro -2006 Frederiksberg IF    
5   14.31   Signe Kensø -2006 Herlev Atletik    
6   14.34   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta    
7   14.61   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC    
    DNS   Cornelia Havsteen -2005 Holte IF    
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 10.40  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.81   Anyel Weis -2006 Sparta    
2   10.32   Mathias Riber Schmidt -2006 Køge Atletik    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anyel Weis x 9.76 10.61 10.81 10.33 10.66
Mathias Riber Schmidt 10.32 9.04 10.10 10.03 9.80 9.79
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDE LØR KL. 10.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +1.7m/s
1   11.48 F Gustav Stetkær Bohr -2005 Holte IF    
2   11.56 f Christian Andersson -2006 Greve Atletik    
3   11.74 f Eiri Jógvansson Glerfoss -2005 Bragdid, Færøerne    
4   11.93 f Anyel Weis -2006 Sparta    
5   12.63   Oliver Larsen -2005 Amager Atletik Club    
6   12.97   Bertil WA Frederiksen -2006 Trongården IF    
7   14.35   David Rørvig -2006 Hvidovre AM    
 HEAT 2  w: +2.2m/s
1   w11.46 F Sebastian Glyb -2005 Holte IF    
2   w11.55 f Mathias Højen -2005 Ballerup AK    
3   w11.60 f Ludvig Elmedal -2006 Fremad Holbæk    
4   w11.85 f Vitus Rosenkrands -2005 Sparta    
5   w13.58   Rasmus Eybye Petersen -2005 Ballerup AK    
6   w14.03   Bertram Sundland -2005 K.I.F.    
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.05 +1.1   Celina Hagihara -2006 K.I.F.    
2   5.02 -0.4   Emilie Voigt -2005 Sparta    
3   4.99 +1.4   Sille Kurylak Hansen -2006 IK Hellas    
4   4.84 +1.7   Filippa Roug -2005 Ballerup AK    
5   w4.81 +2.4   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta    
    4.80 +0.9          
6   4.72 +0.6   Signe Juhl Laursen -2005 Sparta    
7   4.54 +0.3   Arina Ludvig Michelsen -2005 Bragdid, Færøerne    
8   w4.46 +2.5   Anne E B Pedersen -2005 Sparta    
    4.33 +1.5          
9   4.38 +0.7   Thea Lei Hansgaard -2005 Trongården IF    
10   4.34 +1.6   Katrine Amtoft -2005 Frederiksberg IF    
11   4.05 +1.5   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC    
12   w3.86 +2.2   Ida Strandos -2006 Frederiksberg IF    
13   3.80 +0.5   Amalie Nymann Thomsen -2005 Trongården IF    
    DNS     Isabel Nissen -2006 Helsingør Atletik    
    DNS     Laura Bollerslev Andrease -2005 Amager Atletik Club    
    DNS     Bolette Nimskov -2005 Sparta    
    DNS     Frida Revall -2006 Greve Atletik    
    DNS     Jamila Isman -2005 Fredrikstad IF    
    DNS     Luna Frid Hanberg -2006 Sparta    
    DNS     Ida Hørdum Nielsen -2005 Trongården IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Celina Hagihara x   x   5.05 +1.1 4.68 +0.0 x   x  
Emilie Voigt 5.02 +3.4 5.02 -0.4 5.02 +2.1 x   4.89 +0.2 4.97 +1.6
Sille Kurylak Hansen 4.57 +3.2 4.90 +2.1 4.95 +1.4 4.77 +1.5 4.88 +0.5 4.99 +1.4
Filippa Roug 4.75 +3.0 x   4.63 +0.0 x   x   4.84 +1.7
Kaisa Duedam Ventrup 4.81 +2.4 4.48 +1.5 4.49 -0.1 4.80 +0.9
Signe Juhl Laursen 4.51 +2.7 4.12 +0.0 4.72 +0.6 4.32 +2.0 4.55 +1.7 x  
Arina Ludvig Michelsen 4.42 +2.1 4.54 +0.3 4.50 +2.5
Anne E B Pedersen 4.46 +2.5 4.33 +1.5 4.31 +1.3
Thea Lei Hansgaard 4.31 +1.6 x   4.38 +0.7
Katrine Amtoft 4.34 +1.6 4.02 +2.1 3.95 +0.6
Sophia Bosack 3.48 +2.5 4.05 +1.5 3.29 +1.4
Ida Strandos 3.86 +2.2 x  
Amalie Nymann Thomsen x   x   3.80 +0.5
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 11.00  
  ( 0.75 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   44.51   Anne Juul Jensen -2006 Viking Atletik    
2   31.37   Caroline Jørgensen -2005 Amager Atletik Club    
3   26.66   Katrine Amtoft -2005 Frederiksberg IF    
4   25.45   Ida Hørdum Nielsen -2005 Trongården IF    
5   17.42   Jamilla Jensen -2006 Herlev Atletik    
6   17.36   Anna Pape Liboriussen -2006 Sparta    
7   17.07   Charmaine De Taza -2006 Herlev Atletik    
8   13.75   Signe Kensø -2006 Herlev Atletik    
    X   Laura Bollerslev Andrease -2005 Amager Atletik Club    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Anne Juul Jensen 26.20 39.23 x 40.28 41.25 44.51
Caroline Jørgensen x 29.30 30.55 30.86 31.37 x
Katrine Amtoft x 24.15 24.84 x 20.71 26.66
Ida Hørdum Nielsen 25.45 x 19.38 x 20.83 x
Jamilla Jensen 15.01 17.42 x x 13.96 12.06
Anna Pape Liboriussen 17.36 16.14 x x 17.20
Charmaine De Taza x 16.70 17.07
Signe Kensø 13.63 11.91 13.75
Laura Bollerslev Andrease x x x
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - FINALE LØR KL. 11.10  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.6m/s
1   w12.72   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club    
2   w13.39   Kaisa Duedam Ventrup -2005 Sparta    
3   w13.52   Jamila Isman -2005 Fredrikstad IF    
4   w13.85   Clara Juul Pallesen -2006 Amager Atletik Club    
5   w14.74   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club    
6   w15.24   Sophia Bosack -2006 Bagsværd AC    
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 11.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.73   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta    
2   1.64   Mathias Højen -2005 Ballerup AK    
3   1.40   Daniel Lund -2006 Amager Atletik Club    
4   1.40   Rasmus Eybye Petersen -2005 Ballerup AK    
  1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61 1.64 1.67 1.73 1.76  
Asger Pape Liboriussen             o o o   xo o xxx
Mathias Højen           o o o xo o xxx    
Daniel Lund o o o xo xxx                
Rasmus Eybye Petersen     o xxo xxx                
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METER LØR KL. 11.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.39.48   Camilla Porsdal -2005 Bagsværd AC    
2   2.41.91   Anna Bjaaland andersen -2006 Amager Atletik Club    
3   2.42.28   Ida Strandos -2006 Frederiksberg IF    
4   2.46.77   Frida Revall -2006 Greve Atletik    
5   2.56.23   Ada Nissen Thyrsted -2006 Amager Atletik Club    
6   2.59.27   Emilie Jæger -2006 IK Hellas    
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METER LØR KL. 11.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.06.87   Jónas Isaksen -2005 Bragdid, Færøerne    
2   2.19.99   Storm Foged Sabroe -2006 Frederiksberg IF    
3   2.20.91   Andrei-Stefan Ursea -2005 Hvidovre AM    
4   2.28.72   Gustav Thomsen -2005 Fremad Holbæk    
5   2.31.84   Esben ø Madsen -2005 Korsør AM    
6   2.39.29   Nathan Philibert -2006 Holte IF    
7   2.46.41   Daniel Lund -2006 Amager Atletik Club    
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 11.40  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   33.57   Mathias Riber Schmidt -2006 Køge Atletik    
2   24.59   Janus Christensen -2005 Amager Atletik Club    
    DNS   Asger Pape Liboriussen -2005 Sparta    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   David Kamstrup-Larsen -2005 K.I.F.    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mathias Riber Schmidt x 27.39 28.61 22.32 33.57 31.00
Janus Christensen 22.04 x 23.18 x x 24.59
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE LØR KL. 11.50  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +2.9m/s
1   w12.49   Celina Hagihara -2006 K.I.F.    
2   w12.57   Nora Grønnegaard Fischer -2005 Holte IF    
3   w12.86   Sille Kurylak Hansen -2006 IK Hellas    
4   w13.11   Asta Exner Jensen -2005 Holte IF    
5   w13.29   Filippa Roug -2005 Ballerup AK    
6   w13.31   Emilie Voigt -2005 Sparta    
7   w13.56   Jamila Isman -2005 Fredrikstad IF    
8   w13.62   Annabelle Viple -2005 Amager Atletik Club    
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALE LØR KL. 11.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.6m/s
1   11.52   Sebastian Glyb -2005 Holte IF    
2   11.54   Gustav Stetkær Bohr -2005 Holte IF    
3   11.68   Christian Andersson -2006 Greve Atletik    
4   11.76   Ludvig Elmedal -2006 Fremad Holbæk    
5   11.77   Eiri Jógvansson Glerfoss -2005 Bragdid, Færøerne    
6   11.85   Mathias Højen -2005 Ballerup AK    
7   11.87   Vitus Rosenkrands -2005 Sparta    
8   12.06   Anyel Weis -2006 Sparta    
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -0.1m/s
1   12.44   Marie Høgh Larsen -2003 Sparta    
2   12.67   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
3   12.76   Cecilie G Færge -2003 Sparta    
4   13.32   Nanna Grubert -2004 Ballerup AK    
5   13.36   Caroline Vammen -2004 Ballerup AK    
6   13.73   Bára Jógvansdóttir Glerfo -2003 Bragdid, Færøerne    
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 12.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.55   Lia Palmberg Nordhald -2003 Bagsværd AC    
2   1.50   Smilla Hytholm Alex Peter -2004 Holte IF    
3   1.50   Pauline Bennett Thorup -2004 Trongården IF    
  1.40 1.45 1.50 1.55 1.58  
Lia Palmberg Nordhald   o xo o xxx
Smilla Hytholm Alex Peter xo o o xxx  
Pauline Bennett Thorup xxo xxo xo xxx  
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 12.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.22 +1.2   Carl Bruce Aabo -2004 HG ATM    
2   6.15 +0.0   Magnus Antonio Askov-Hans -2003 Frederiksberg IF    
3   5.96 +1.0   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club    
4   4.88 -0.3   Jeppe Skærlund Svendsen -2003 Helsingør Atletik    
5   4.47 -1.2   Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004 Ballerup AK    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Carl Bruce Aabo x   x   x   5.95 +0.0 6.22 +1.2 6.04 +0.0
Magnus Antonio Askov-Hans 6.15 +0.0 x   5.89 +0.0 6.07 +1.8 5.97 +0.0 -  
Sebastian Monneret 5.80 -1.0 5.52 +0.8 5.76 +0.0 5.52 +1.3 5.77 +0.8 5.96 +1.0
Jeppe Skærlund Svendsen 4.76 +0.0 4.75 -0.5 4.88 -0.3
Simon-Ronaldo B. L. Gonza 4.47 -1.2
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER LØR KL. 12.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: -1.4m/s
1   11.43   Vilhelm Krüger -2004 Sparta    
2   11.76   Carl Bruce Aabo -2004 HG ATM    
3   12.10   Zacharias Albert Gustafse -2004 Helsingør Atletik    
4   12.13   Miso Buha -2003 Hvirlan, Færøerne    
5   12.33   Peter Agerlund Christense -2003 Slagelse Atletik    
6   13.21   Jeppe Skærlund Svendsen -2003 Helsingør Atletik    
7   13.51   Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004 Ballerup AK    
    DNS   Magnus Antonio Askov-Hans -2003 Frederiksberg IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Neloo Falck -2003 K.I.F.    
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METER LØR KL. 13.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.9m/s
1   25.75   Line Grønbæk Andersen -2004 Vejle IF    
2   26.03   Celina Hagihara -2006 K.I.F.    
3   29.42   Pauline Bennett Thorup -2004 Trongården IF    
4   29.91   Alma Rath-Andersen -2004 Køge Atletik    
    DNS   Annika Vinther -2004 Helsingør Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Caroline Vammen -2004 Ballerup AK    
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METER LØR KL. 13.10  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +0.8m/s
1   23.85   Sofus Vølund -2004 Sparta    
2   27.36   Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004 Ballerup AK    
3   27.71   Bertil WA Frederiksen -2006 Trongården IF    
4   27.75   Jeppe Skærlund Svendsen -2003 Helsingør Atletik    
 HEAT 2  w: -0.9m/s
1   23.52   Sofus Lasseen -2003 Sparta    
2   23.70   Gustav Stetkær Bohr -2005 Holte IF    
3   24.63   Zacharias Albert Gustafse -2004 Helsingør Atletik    
4   24.85   Peter Agerlund Christense -2003 Slagelse Atletik    
5   24.88   Tobias Feldborg Nielsen -2003 IK Hellas    
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 13.10  
  ( 5.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   12.03   Sebastian Monneret -2003 Amager Atletik Club    
2   6.12   Hussein Ali -2004 Amager Atletik Club    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Sebastian Monneret x 12.03 11.69 11.20 11.60 11.98
Hussein Ali 5.85 5.90 6.12 5.80 x 5.93
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 13.30  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.83   Vilhelm Krüger -2004 Sparta    
2   1.83   Sofus Vølund -2004 Sparta    
  1.60 1.65 1.68 1.71 1.74 1.77 1.80 1.83 1.86  
Vilhelm Krüger o o o o o o o xxo xxx
Sofus Vølund   o   o o xo o xxo xxx
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 13.30  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.20 +0.3   Nanna Grubert -2004 Ballerup AK    
2   w5.12 +2.1   Caroline Vammen -2004 Ballerup AK    
    5.09 +1.6          
3   4.85 +1.0   Bára Jógvansdóttir Glerfo -2003 Bragdid, Færøerne    
4   4.55 +1.1   Pauline Bennett Thorup -2004 Trongården IF    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Nanna Grubert x   x   x   5.20 +0.3 4.95 +0.0 3.77 +0.8
Caroline Vammen x   4.87 -0.9 5.12 +2.1 5.09 +1.6 4.12 +0.0 x  
Bára Jógvansdóttir Glerfo x   x   4.85 +1.0 4.78 -1.7 4.67 +1.1 4.73 -0.3
Pauline Bennett Thorup x   3.33 +1.6 4.55 +1.1 4.36 +0.5 4.28 +0.0 3.67 +0.0
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METER LØR KL. 13.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.44.67   Laura Arentsen -2003 Kolding KFUM    
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METER LØR KL. 13.40  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.02.23   Gustav Bendsen -2003 K.I.F.    
2   2.02.48   Rasmus Jæger -2004 IK Hellas    
3   2.04.51   Simon Worsøe -2005 Hvidovre AM    
    DNF   Tobias Feldborg Nielsen -2003 IK Hellas    
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKAST LØR KL. 13.40  
  ( 1.5 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   13.56   Hussein Ali -2004 Amager Atletik Club    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Hussein Ali x x 13.56 13.15 12.75 x
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.7m/s
1   12.99   Elisabet Holm Simonsen -2001 Bragdid, Færøerne    
2   13.22   Natalie Vaabengaard -2002 HG ATM    
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   6.28 +0.9   Mikkel Johansson -2002 Hvidovre AM    
2   6.19 +1.8   Andreas Bjarnastein Antof -2002 Bragdid, Færøerne    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde
Mikkel Johansson x   x   x   3.81 +3.1 6.28 +0.9
Andreas Bjarnastein Antof x   6.19 +1.8 x   x   x  
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRING LØR KL. 14.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   7.58 +1.6   Sebastian Pedersen -1997 Sparta    
2   7.07 +1.3   Tórur Mortensen -1998 Hvirlan, Færøerne    
3   6.55 +1.9   Peder P Nielsen -1989 Sparta    
4   5.56 +2.0   Mike Andersen -1994 Fremad Holbæk    
5   4.74 +0.9   Jason Overgaard -2001 Fremad Holbæk    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Sebastian Pedersen 7.44 +2.2 7.45 +2.4 x   7.58 +1.6 x   x  
Tórur Mortensen 7.07 +1.3 6.86 +0.3 x   x   x   6.92 +1.0
Peder P Nielsen x   x   x   6.55 +1.9 x   x  
Mike Andersen 5.56 +2.0 4.50 +2.9 5.35 +1.9 x   5.17 +1.5 5.17 +0.5
Jason Overgaard 4.74 +0.9 4.67 +2.1 x   x   x   x  
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØD LØR KL. 14.45  
  ( 4.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   14.12   Thea Jensen -1999 Hvidovre AM    
2   13.11   Maria Sløk Hansen -1983 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Thea Jensen x 14.12 x x x x
Maria Sløk Hansen x 13.11 13.07 x x 12.62
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØD LØR KL. 14.45  
  ( 6.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   8.33   Leon Johannesen -2002 Bragdid, Færøerne    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Leon Johannesen x 7.96 8.33 7.77 7.29 7.71
  MÆND SENIOR - KUGLESTØD LØR KL. 14.45  
  ( 7.26 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   10.77   Mikael Chua Ziska -1999 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Mikael Chua Ziska x 10.77 10.36 10.74 10.65 x
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER LØR KL. 14.55  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +1.0m/s
1   10.86   Mikkel Johansson -2002 Hvidovre AM    
2   11.55   Andreas Bjarnastein Antof -2002 Bragdid, Færøerne    
3   11.87   Alfred Dahl Larsen -2002 Frederiksberg IF    
  KVINDER SENIOR - 100 METER LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +4.1m/s
1   w11.64   Astrid Glenner-Frandsen -1993 Sparta    
2   w12.28   Anne Sofie Kirkegaard -198 Sparta    
3   w12.30   Caroline Benfeldt Sørense -2002 Frederiksberg IF    
4   w12.36   Ida Boe Rasmussen -2003 Greve Atletik    
5   w12.43   Zarah Buchwald -1995 Hvidovre AM    
6   w12.60   Rebekka Hillingsø -2000 K.I.F.    
    DNS   Laura Friedeheim -1991 Frederiksberg IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Amalie Molander Pedersen -2000 Frederiksberg IF    
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRING LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.58   Teresa Fríðriksdóttir Blá -2001 Bragdid, Færøerne    
    X   Sara Belibach Olsen -2001 Sparta    
  1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.61  
Teresa Fríðriksdóttir Blá o o o xo xo xxx
Sara Belibach Olsen       xxx    
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 15.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.70   Tina Bischoff Gellin -1998 Holte IF    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Sandra Christensen -1995 Amager Atletik Club    
  1.58 1.61 1.65 1.70 1.75  
Tina Bischoff Gellin o o o xo xxx
  MÆND SENIOR - 100 METER - INDLEDENDE LØR KL. 15.10  
  Til finale: 4 heatvindere, samt de 4 bedste tider
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1  w: +1.9m/s
1   10.83 F Frederik Schou -1996 Sparta    
2   10.86 f Rasmus Thornbjerg Klausen -2000 Fremad Holbæk    
3   10.98 f Emil Frænde -2000 Sparta    
4   11.10   Frankly Dadey -1999 Greve Atletik    
5   11.71   Emil Grovn -1998 Frederiksberg IF    
6   12.77   Christoffer Åndahl -2000 K.I.F.    
7   14.05   Henrik Berg -1963 Bagsværd AC    
 HEAT 2  w: +1.4m/s
1   11.06 F Christoph Hansen -1992 Frederiksberg IF    
2   11.32   Karl Mfeketo -1996 Sparta    
3   11.92   Djuma Berlev -1989 Djuma Fittness    
4   12.13   Jason Overgaard -2001 Fremad Holbæk    
    DNS   Simon Hansen -1998 Aarhus 1900    
    DNS   Tórur Mortensen -1998 Hvirlan, Færøerne    
 HEAT 3  w: +3.6m/s
1   w10.61 F Andreas Trajkovski -1993 Hvidovre AM    
2   w10.88 f Kasper Andersson -1997 Greve Atletik    
3   w11.24   Sebastian V Buschardt -1997 Bagsværd AC    
4   w11.41   Frederik Regli -1990 Frederiksberg IF    
5   w11.59   Troels Kaas -1995 Bagsværd AC    
6   w11.84   Mike Andersen -1994 Fremad Holbæk    
 HEAT 4  w: +1.5m/s
1   10.46 F Kojo Musah -1996 Aarhus 1900    
2   10.81 f Peter Andersson -1999 Greve Atletik    
3   11.16   Frederik Andersson -2001 Greve Atletik    
4   11.58   Dlovan Baker -2000 Ballerup AK    
5   12.08   Jesse Lasquite -2001 K.I.F.    
6   13.05   Noa Bak-Pedersen -1996 K.I.F.    
    DNS   Max Boisen -1988 Hvidovre AM    
  KVINDER SENIOR - 800 METER LØR KL. 15.35  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   2.11.48   Annemarie Nissen -1994 Sparta    
2   2.11.84   Dagmar Fæster Olsen -1994 Sparta    
    DNF   Christoffer Boll- M pacer -1992 Sparta    
    DNS   Wilma Johansen -1999 K.I.F.    
  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.59.54   Andreas Holst Lange -2002 K.I.F.    
2   2.04.34   Tummas Sjóvará -2002 Bragdid, Færøerne    
3   2.11.56   Sebastian Bergman -2001 Hvidovre AM    
    DNF   Nicklas Struve -2001 Parasport Frederiksber    
  MÆND SENIOR - 800 METER LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.52.46   Christian Clausen -1996 Sparta    
2   2.00.58   Frederik Fürstenberg -1993 Sparta    
3   2.03.15   Yusuf Alin -1995 Sparta    
4   2.04.37   Nicolai Lyng Wium -1991 Klubløs    
5   2.12.27   Nassim Baiou -1982 Sparta    
6   2.13.43   Anders Lagergren -1991 Parasport Frederiksber    
    DNS   Paul Roome -1973 MRC Dev Squad    
  MÆND SENIOR - HØJDESPRING LØR KL. 15.45  
Nr Resultat   Navn Klub    
1   1.94   Christoffer Åndahl -2000 K.I.F.    
  1.80 1.85 1.91 1.94 1.97  
Christoffer Åndahl o o xo xxo xxx
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRING LØR KL. 15.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   5.28 +0.5   Victoria Lendal -2002 Sparta    
2   w5.11 +3.7   Elisabet Holm Simonsen -2001 Bragdid, Færøerne    
    4.90 +0.0          
3   4.78 +0.7   Natalie Vaabengaard -2002 HG ATM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Victoria Lendal x   x   5.28 +0.5 5.16 x x   x  
Elisabet Holm Simonsen x   x   4.87 +0.4 x   4.90 +0.0 5.11 +3.7
Natalie Vaabengaard 4.56 +0.6 4.78 +0.7 4.62 +0.5 x   x   4.70 +2.2
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRING LØR KL. 15.45  
  ( PLANKE )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   w5.73 +2.9   Katrine Holten -1989 K.I.F.    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde
Katrine Holten x   5.73 +2.9 x   x   x   x  
  KVINDER SENIOR - DISKOSKAST LØR KL. 15.45  
  ( 1.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   59.21   Kathrine Bebe -1991 Sparta    
2   43.40   Tenna Riber Thordahl -1995 Køge Atletik    
 RETTELSER FØR SEEDNING
    DNS   Lisa Brix -1996 Sparta    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Kathrine Bebe 55.41 56.20 51.40 54.95 x 59.21
Tenna Riber Thordahl 42.40 41.15 40.44 43.40 x 40.18
  MÆND SENIOR - DISKOSKAST LØR KL. 15.45  
  ( 2.0 KG )
Nr Resultat   Navn Klub    
1   58.54   Emil Mikkelsen -1990 Odense Atletik    
2   55.30   Casper Jørgensen -1999 Sparta    
3   52.81   Andreas Riber Thordahl -1991 Køge Atletik    
4   32.95   Mikael Chua Ziska -1999 Hvidovre AM    
  1.runde 2.runde 3.runde 4.runde 5.runde 6.runde  
Emil Mikkelsen 57.14 x x x 57.93 58.54
Casper Jørgensen 52.85 55.30 53.75 x x 50.94
Andreas Riber Thordahl x 50.73 50.79 51.23 52.81 50.79
Mikael Chua Ziska 32.92 32.38 32.95 x x x
  MÆND SENIOR - 100 METER - FINALE LØR KL. 16.00  
Nr Resultat   Navn Klub    
 w: +0.5m/s
1   10.58   Kojo Musah -1996 Aarhus 1900    
2   10.66   Frederik Schou -1996 Sparta    
3   10.76   Andreas Trajkovski -1993 Hvidovre AM    
4   10.90   Peter Andersson -1999 Greve Atletik    
5   11.00   Christoph Hansen -1992 Frederiksberg IF    
6   11.17   Emil Frænde -2000 Sparta    
7   11.26   Kasper Andersson -1997 Greve Atletik    
    DNS   Rasmus Thornbjerg Klausen -2000 Fremad Holbæk    
  KVINDER SENIOR - 300 METER LØR KL. 16.15  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   45.01   Asta Exner Jensen -2005 Holte IF    
2   45.45   Cecilie Biltoft-Jensen -1994 Frederiksberg IF    
3   47.51   Silje Kristensen -1997 Fremad Holbæk    
4   48.02   Kirstine Rædkjær -1991 Hvidovre AM    
 HEAT 2
1   39.40   Anne Sofie Kirkegaard -198 Sparta    
2   40.92   Zarah Buchwald -1995 Hvidovre AM    
3   41.23   Nora Grønnegaard Fischer -2005 Holte IF    
4   42.77   Louise Rosenstand Lou -1999 Holte IF    
5   43.71   Louise Høkilde Wassmann -2003 Greve Atletik    
    DNS   Anna Krab Schibelein -1998 K.I.F.    
  MÆND SENIOR - 300 METER LØR KL. 16.25  
Nr Resultat   Navn Klub    
 HEAT 1
1   36.66   Thomas Jersild Olsen -2001 Holte IF    
2   38.48   Miso Buha -2003 Hvirlan, Færøerne    
3   38.63   Endre Eikenes -1996 K.I.F.    
4   39.40   Jason Overgaard -2001 Fremad Holbæk    
    DNS   Mathias Astrup -1999 Greve Atletik    
 HEAT 2
1   34.96   Kojo Musah -1996 Aarhus 1900    
2   36.27   Luis Maillet -2004 Sparta    
3   36.85   Dánjal Dahl Ljósheim -2000 Hvirlan, Færøerne    
4   37.11   Jonathan Kure -1997 K.I.F.    
    DNS   Simon Hansen -1998 Aarhus 1900    
 HEAT 3
1   34.71   Jacob Hvorup -1999 Sparta    
2   35.29   Iasonas Koniaris -1997 Hvidovre AM    
3   35.49   Andreas Trajkovski -1993 Hvidovre AM    
4   40.32   Cesar Posse -1970 Hvidovre AM    
    DNS   Rasmus Thornbjerg Klausen -2000 Fremad Holbæk    
 HEAT 4
1   34.97   Gustav Lundholm Nielsen -1998 Sparta    
2   35.10   Nicolai Hartling -1994 Sparta    
3   35.13   Tobias G Larsen -2000 Sparta    
4   35.19   Kasper Olsen -1991 Hvidovre AM    
    DNS   Nick Ekelund-Arenander -1989 Hvidovre AM    


Genereret af MARS version 2.0.0.401 lørdag den 11. juli 2020 klokken 18:49