PROGRAM
den 11.jul 2020 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.00  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
122611.37  Princecia Nsubuga -2011K.I.F.
221711.42  Julie Pihl -2011K.I.F.
320811.74  Daphne Hatini Pedersen -2012K.I.F.
423212.31  Tricia Nsubuga -2013K.I.F.
543   Clara K Hermansen -2012Bagsværd AC
6194   Emma Zinck Mogensen -2012IK Hellas
7172   Bai-Yo Jaworski -2011Hvidovre AM
827   Nicoline Krogh Dissing -2013Amager Atletik Club
94   Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club
10101   Marie Roelsgaard -2012Frederiksberg IF
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 11.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12171.39.5  Julie Pihl -2011K.I.F.
2101   Marie Roelsgaard -2012Frederiksberg IF
343   Clara K Hermansen -2012Bagsværd AC
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12172.79  Julie Pihl -2011K.I.F.
22262.77  Princecia Nsubuga -2011K.I.F.
32082.40  Daphne Hatini Pedersen -2012K.I.F.
42322.30  Tricia Nsubuga -2013K.I.F.
5271.75  Nicoline Krogh Dissing -2013Amager Atletik Club
641.48  Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club
744   Clara k Hermansen -2012Bagsværd AC
8194   Emma Zinck Mogensen -2012IK Hellas
9101   Marie Roelsgaard -2012Frederiksberg IF
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12263.68  Princecia Nsubuga -2011K.I.F.
22323.40  Tricia Nsubuga -2013K.I.F.
342.67  Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 11.30  
  ( 145 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
147.43  Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club
242   Clara k hermansen -2012Bagsværd AC
3172   Bai-Yo Jaworski -2011Hvidovre AM
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 13.00  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12528.45  Alma Ravn -2009Sparta
22319.26  Sophie Filtenborg Brandt -2009K.I.F.
31589.41  Lisa Sofie Christensen -2009Holte IF
41209.42  Frida Laursen -2009GIC Atletik
51329.72  Ronja Reval -2009Greve Atletik
6799.94  Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne
710710.06  Freja Abildgaard -2010Fremad Holbæk
83610.51  Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club
94510.65  Hannah Damborg -2009Bagsværd AC
101810.70  Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club
111711.14  Flora Høgh Sander -2009Amager Atletik Club
125511.59  Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
1331713.77  Emma Brandt -2010Amager Atletik Club
14221   Laura Kjær Hansen -2009K.I.F.
15237   Brogaard -2010Korsør AM
16293   Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta
17266   Erika Livia -2009Sparta
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.20  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1792.43  Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne
21073.17.82  Freja Abildgaard -2010Fremad Holbæk
3266   Erika Livia -2009Sparta
436   Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club
548   Karoline Koch Juhl -2009Bagsværd AC
617   Flora Høgh Sander -2009Amager Atletik Club
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 12.30  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
125210.47  Alma Ravn -2009Sparta
212012.50  Frida Laursen -2009GIC Atletik
323113.24  Sophie Filtenborg Brandt -2009K.I.F.
43613.50  Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club
55   Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club
6221   Laura Kjær Hansen -2009K.I.F.
718   Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club
8266   Erika Livia -2009Sparta
9237   Brogaard -2010Korsør AM
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1181.15  Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club
251.15  Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club
355   Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12524.65  Alma Ravn -2009Sparta
2793.96  Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne
31203.96  Frida Laursen -2009GIC Atletik
4453.50  Hannah Damborg -2009Bagsværd AC
52373.50  Brogaard -2010Korsør AM
61583.44  Lisa Sofie Christensen -2009Holte IF
753.32  Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club
8183.32  Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club
9173.15  Flora Høgh Sander -2009Amager Atletik Club
10363.11  Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club
11483.07  Karoline Koch Juhl -2009Bagsværd AC
12202.77  Ida Lund -2009Amager Atletik Club
133171.97  Emma Brandt -2010Amager Atletik Club
14293   Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta
15132   Ronja Reval -2009Greve Atletik
1655   Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
17221   Laura Kjær Hansen -2009K.I.F.
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.30  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1187.26  Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club
2485.57  Karoline Koch Juhl -2009Bagsværd AC
3455.04  Hannah Damborg -2009Bagsværd AC
453.82  Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club
53173.70  Emma Brandt -2010Amager Atletik Club
6237   Brogaard -2010Korsør AM
7293   Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta
8132   Ronja Reval -2009Greve Atletik
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.40  
  ( 145 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
17943.50  Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne
212024.45  Frida Laursen -2009GIC Atletik
331713.93  Emma Brandt -2010Amager Atletik Club
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 15.30  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
126910.83  Freja Isabel Knudsen -2007Sparta
21211.10  Celina C.S. Jensen -2007Amager Atletik Club
31611.64  Estha Færch -2007Amager Atletik Club
413311.64  Sofie Olesen -2008Greve Atletik
58511.66  Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF
623011.70  Sophia Bonde -2007K.I.F.
714111.9  Elise Martens Sloth -2008Herlev Atletik
813612.21  Filippa Redestam -2008Helsingør Atletik
924712.31  Ellen Nørgaard -2008Randers Freja
106412.51  Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK
11236   Ashanti Johansen -2008Korsør AM
12222   Liv Nygaard -2008K.I.F.
1362   Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK
14214   Isabella Bonde -2008K.I.F.
15277   Maja Voigt -2007Sparta
16253   Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta
17210   Emma King -2008K.I.F.
1839   Silke Madsen -2008Amager Atletik Club
19239   Mille Jørgensen -2008Korsør AM
20219   Klara Hatini Pedersen -2008K.I.F.
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12191.50.17  Klara Hatini Pedersen -2008K.I.F.
22021.50.84  Aliya Dahl -2007K.I.F.
31511.53.85  Sophie Holck -2007HG ATM
4341.59.7  Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club
5322.19.06  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club
6249   Claire Scott -2008Slagelse Atletik
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 15.00  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
111710.09  Filippa B Clemmensen -2007Gentofte IK
211610.87  Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK
31611.66  Estha Færch -2007Amager Atletik Club
422212.06  Liv Nygaard -2008K.I.F.
514112.87  Elise Martens Sloth -2008Herlev Atletik
624713.08  Ellen Nørgaard -2008Randers Freja
73214.54  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club
823015.44  Sophia Bonde -2007K.I.F.
962   Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK
10236   Ashanti Johansen -2008Korsør AM
1139   Silke Madsen -2008Amager Atletik Club
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1121.50  Celina C.S. Jensen -2007Amager Atletik Club
21361.40  Filippa Redestam -2008Helsingør Atletik
32361.40  Ashanti Johansen -2008Korsør AM
41411.31  Elise Martens Sloth -2008Herlev Atletik
5251.28  Line Svare -2008Amager Atletik Club
6261.26  Naia Elenora Hansen -2007Amager Atletik Club
72141.25  Isabella Bonde -2008K.I.F.
8321.16  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club
9300   Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF
1062   Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK
11220   Laura Filtenborg Brandt -2007K.I.F.
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 16.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1125.14  Celina C.S. Jensen -2007Amager Atletik Club
21174.67  Filippa B Clemmensen -2007Gentofte IK
3164.52  Estha Færch -2007Amager Atletik Club
41514.50  Sophie Holck -2007HG ATM
51164.49  Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK
62104.42  Emma King -2008K.I.F.
7854.31  Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF
82364.20  Ashanti Johansen -2008Korsør AM
9344.08  Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club
102194.02  Klara Hatini Pedersen -2008K.I.F.
111364.00  Filippa Redestam -2008Helsingør Atletik
122023.88  Aliya Dahl -2007K.I.F.
132223.55  Liv Nygaard -2008K.I.F.
142393.50  Mille Jørgensen -2008Korsør AM
1573.44  Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club
16393.39  Silke Madsen -2008Amager Atletik Club
17323.35  Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club
18269   Freja Isabel Knudsen -2007Sparta
19253   Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta
20133   Sofie Olesen -2008Greve Atletik
21300   Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
127710.91  Maja Voigt -2007Sparta
2259.72  Line Svare -2008Amager Atletik Club
32369.00  Ashanti Johansen -2008Korsør AM
42028.99  Aliya Dahl -2007K.I.F.
52108.63  Emma King -2008K.I.F.
62508.26  Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik
7397.56  Silke Madsen -2008Amager Atletik Club
8267.45  Naia Elenora Hansen -2007Amager Atletik Club
9346.91  Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club
1076.77  Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club
11166.52  Estha Færch -2007Amager Atletik Club
12253   Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta
13249   Claire Scott -2008Slagelse Atletik
14300   Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 16.20  
  ( 0.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
125017.49  Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik
2711.40  Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club
325   Line Svare -2008Amager Atletik Club
4236   Ashanti Johansen -2008Korsør AM
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.30  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
116212.91  Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte IF
215212.98  Asta Exner Jensen -2005Holte IF
320613.19  Celina Hagihara -2006K.I.F.
419913.23  Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas
526513.41  Emilie Voigt -2005Sparta
610613.46  Jamila Isman -2005Fredrikstad IF
75913.50  Filippa Roug -2005Ballerup AK
825913.64  Bolette Nimskov -2005Sparta
910313.65  Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF
10813.74  Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club
1110213.91  Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF
1225513.92  Anne E B Pedersen -2005Sparta
139913.95  Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF
149613.96  Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF
1528614.33  Signe Juhl Laursen -2005Sparta
1614714.1  Signe Kensø -2006Herlev Atletik
177114.38  Arina Ludvig Michelsen -2005Bragdid, Færøerne
1831214.5  Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
1929514.84  Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF
2014314.7  Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik
215315.38  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
22223   Malika Bak Jensen -2006K.I.F.
2361   Lærke E Larsen -2005Ballerup AK
24153   Cornelia Havsteen -2005Holte IF
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 11.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1412.33.21  Camilla Porsdal -2005Bagsværd AC
262.40.25  Anna Bjaaland andersen -2006Amager Atletik Club
312.45.02  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club
4952.51.02  Ida Strandos -2006Frederiksberg IF
51252.56.69  Frida Revall -2006Greve Atletik
61933.01.59  Emilie Jæger -2006IK Hellas
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
110613.03  Jamila Isman -2005Fredrikstad IF
225913.19  Bolette Nimskov -2005Sparta
327113.21  Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta
4813.35  Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club
51313.94  Clara Juul Pallesen -2006Amager Atletik Club
6114.34  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club
7118   Helena Halberg -2006Gentofte IK
853   Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
9102   Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1241.62  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club
2991.59  Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF
31561.59  Isabel Josefina Farup -2005Holte IF
41061.55  Jamila Isman -2005Fredrikstad IF
5951.49  Ida Strandos -2006Frederiksberg IF
681.44  Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club
71601.41  Maja Tange Nordlien -2006Holte IF
82231.41  Malika Bak Jensen -2006K.I.F.
91181.39  Helena Halberg -2006Gentofte IK
1011.32  Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club
1161   Lærke E Larsen -2005Ballerup AK
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12655.25  Emilie Voigt -2005Sparta
21375.00  Isabel Nissen -2006Helsingør Atletik
32714.97  Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta
42594.82  Bolette Nimskov -2005Sparta
51064.79  Jamila Isman -2005Fredrikstad IF
6594.67  Filippa Roug -2005Ballerup AK
7244.63  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club
82864.57  Signe Juhl Laursen -2005Sparta
9714.48  Arina Ludvig Michelsen -2005Bragdid, Færøerne
102554.42  Anne E B Pedersen -2005Sparta
112064.40  Celina Hagihara -2006K.I.F.
12964.28  Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF
13954.19  Ida Strandos -2006Frederiksberg IF
14534.10  Sophia Bosack -2006Bagsværd AC
15295   Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF
16199   Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas
17297   Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF
18125   Frida Revall -2006Greve Atletik
19276   Luna Frid Hanberg -2006Sparta
20299   Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11110.19  Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club
22839.97  Pil Nedergaard -2006Sparta
31039.75  Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF
41579.61  Julie Rasmussen -2006Holte IF
5928.72  Esther Alice Ravn -2006Frederiksberg IF
63128.50  Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
71477.51  Signe Kensø -2006Herlev Atletik
81437.23  Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik
9276   Luna Frid Hanberg -2006Sparta
10297   Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF
11295   Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF
12302   Anne Juul Jensen -2006Viking Atletik
13169   Tsehaynesh Beblein Porsbø -2005Holte IF
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.00  
  ( 0.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11131.43  Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club
22424.76  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club
331222.60  Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik
414315.17  Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik
514714.69  Signe Kensø -2006Herlev Atletik
6962.16  Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF
7254   Anna Pape Liboriussen -2006Sparta
8302   Anne Juul Jensen -2006Viking Atletik
9297   Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 12.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
127812.31  Marie Høgh Larsen -2003Sparta
230112.52  Line Grønbæk Andersen -2004Vejle IF
326112.69  Cecilie G Færge -2003Sparta
45712.91  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
56513.05  Nanna Grubert -2004Ballerup AK
67213.32  Bára Jógvansdóttir Glerfo -2003Bragdid, Færøerne
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
130125.31  Line Grønbæk Andersen -2004Vejle IF
220626.01  Celina Hagihara -2006K.I.F.
313527.39  Annika Vinther -2004Helsingør Atletik
429829.83  Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF
524029.94  Alma Rath-Andersen -2004Køge Atletik
65726.17DNS Caroline Vammen -2004Ballerup AK
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12352.19.93  Laura Arentsen -2003Kolding KFUM
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1491.57  Lia Palmberg Nordhald -2003Bagsværd AC
21651.56  Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF
3298   Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1655.47  Nanna Grubert -2004Ballerup AK
2575.45  Caroline Vammen -2004Ballerup AK
3724.77  Bára Jógvansdóttir Glerfo -2003Bragdid, Færøerne
4298   Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METERLØR KL. 14.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
17412.99  Elisabet Holm Simonsen -2001Bragdid, Færøerne
215013.16  Natalie Vaabengaard -2002HG ATM
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1801.61  Teresa Fríðriksdóttir Blá -2001Bragdid, Færøerne
2284   Sara Belibach Olsen -2001Sparta
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.45  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1745.19  Elisabet Holm Simonsen -2001Bragdid, Færøerne
21504.60  Natalie Vaabengaard -2002HG ATM
3305   Victoria Lendal -2002Sparta
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØR KL. 15.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
131011.39  Astrid Glenner-Frandsen -1993Sparta
218712.02  Zarah Buchwald -1995Hvidovre AM
38712.15  Caroline Benfeldt Sørense -2002Frederiksberg IF
430812.63  Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik
522712.76  Rebekka Hillingsø -2000K.I.F.
69712.83  Laura Friedeheim -1991Frederiksberg IF
78412.69DNS Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF
  KVINDER SENIOR - 300 METERLØR KL. 16.15  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
116240.30  Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte IF
218740.44  Zarah Buchwald -1995Hvidovre AM
315941.5  Louise Rosenstand Lou -1999Holte IF
420342.01  Anna Krab Schibelein -1998K.I.F.
512842.21  Louise Høkilde Wassmann -2003Greve Atletik
68845.00  Cecilie Biltoft-Jensen -1994Frederiksberg IF
717746.51  Kirstine Rædkjær -1991Hvidovre AM
8152   Asta Exner Jensen -2005Holte IF
9114   Silje Kristensen -1997Fremad Holbæk
  KVINDER SENIOR - 800 METERLØR KL. 15.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12632.07.03  Dagmar Fæster Olsen -1994Sparta
22562.10.70  Annemarie Nissen -1994Sparta
33222.30.00  Wilma Johansen -1999K.I.F.
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11681.73  Tina Bischoff Gellin -1998Holte IF
2291.78DNS Sandra Christensen -1995Amager Atletik Club
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.45  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1218   Katrine Holten -1989K.I.F.
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1185   Thea Jensen -1999Hvidovre AM
2179   Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 15.45  
  ( 1.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
127359.33  Kathrine Bebe -1991Sparta
224341.64  Tenna Riber Thordahl -1995Køge Atletik
327458.03DNS Lisa Brix -1996Sparta
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.20  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
121210.35  Hektor-Gabriel Kronborg -2011K.I.F.
23310.35  Storm Breinholst -2013Amager Atletik Club
33011.23  Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club
416311.54  Oliver Looms Zibar -2012Holte IF
54013.11  Bertram Nøddekær -2011Bagsværd AC
62   Alexander Vedel Møller -2012Amager Atletik Club
7105   Ville Rørbeck Nørreby -2012Frederiksberg IF
850   Milo Boye -2011Bagsværd AC
9316   Anton Bjørn Krebs Hansen -2011Hvidovre AM
10186   Valdemar Hallundbæk Byrge -2011Hvidovre AM
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 11.50  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1231.18.5  Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club
22011.23.59  Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas
31421.29.6  Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik
42121.29.82  Hektor-Gabriel Kronborg -2011K.I.F.
5301.29.8  Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club
63181.29.8  Felix B Nielsen -2013Amager Atletik Club
71151.34.27  Tobias Abildgaard Kofoed -2011Fremad Holbæk
8511.36.81  Philip Jespersen -2011Bagsværd AC
9471.52.80  Johan Jespersen -2013Bagsværd AC
1050   Milo Boye -2011Bagsværd AC
11196   Lauge Højmark Omkvist -2011IK Hellas
12163   Oliver Looms Zibar -2012Holte IF
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1233.74  Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club
21423.25  Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik
3333.11  Storm Breinholst -2013Amager Atletik Club
423.05  Alexander Vedel Møller -2012Amager Atletik Club
5402.98  Bertram Nøddekær -2011Bagsværd AC
6512.82  Philip Jespersen -2011Bagsværd AC
71052.80  Ville Rørbeck Nørreby -2012Frederiksberg IF
8302.78  Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club
93182.42  Felix B Nielsen -2013Amager Atletik Club
10472.20  Johan Jespersen -2013Bagsværd AC
111632.07  Oliver Looms Zibar -2012Holte IF
12196   Lauge Højmark Omkvist -2011IK Hellas
1350   Milo Boye -2011Bagsværd AC
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1236.16  Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club
2405.13  Bertram Nøddekær -2011Bagsværd AC
324.97  Alexander Vedel Møller -2012Amager Atletik Club
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.50  
  ( 145 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12330.74  Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club
210528.00  Ville Rørbeck Nørreby -2012Frederiksberg IF
314226.32  Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik
45123.96  Philip Jespersen -2011Bagsværd AC
53323.49  Storm Breinholst -2013Amager Atletik Club
620121.71  Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas
73019.50  Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club
84714.55  Johan Jespersen -2013Bagsværd AC
9186   Valdemar Hallundbæk Byrge -2011Hvidovre AM
10316   Anton Bjørn Krebs Hansen -2011Hvidovre AM
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 13.20  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1228.72  Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club
2868.97  August Herring Jensen -2009Frederiksberg IF
31198.99  Daniel Nielsen -2009GIC Atletik
41349.10  Albert Redestam -2010Helsingør Atletik
599.52  Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club
62489.90  Erik Nørgaard -2010Randers Freja
715410.03  Daniel Looms Zibar -2010Holte IF
814610.2  Nil Axen -2010Herlev Atletik
96610.63  Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
1016711.08  Thor Balle Aarup -2010Holte IF
11204   Ask Lewis Batzer -2009K.I.F.
12192   Emil Keller -2010IK Hellas
13130   Nicolas Grønbech Klitgaar -2010Greve Atletik
1460   Frederik Frimor -2010Ballerup AK
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.25  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12332.44.30  Melvin Jarnit-Bjergsoe -2010Klubløs
21112.47.05  Magnus Abildgaard Kofoed -2009Fremad Holbæk
32482.49.03  Erik Nørgaard -2010Randers Freja
43   Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club
560   Frederik Frimor -2010Ballerup AK
6154   Daniel Looms Zibar -2010Holte IF
7127   Kasper Granlund -2009Greve Atletik
8228   Rune Høyer Splittorff -2010K.I.F.
937   Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club
10192   Emil Keller -2010IK Hellas
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.40  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
111112.84  Magnus Abildgaard Kofoed -2009Fremad Holbæk
2204   Ask Lewis Batzer -2009K.I.F.
366   Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
437   Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club
538   William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club
6146   Nil Axen -2010Herlev Atletik
73   Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1371.27  Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club
291.12  Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club
31541.10  Daniel Looms Zibar -2010Holte IF
431.01  Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club
5204   Ask Lewis Batzer -2009K.I.F.
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1224.58  Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club
21344.35  Albert Redestam -2010Helsingør Atletik
31194.28  Daniel Nielsen -2009GIC Atletik
4864.24  August Herring Jensen -2009Frederiksberg IF
593.95  Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club
6373.77  Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club
71463.25  Nil Axen -2010Herlev Atletik
81672.80  Thor Balle Aarup -2010Holte IF
966   Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK
10130   Nicolas Grønbech Klitgaar -2010Greve Atletik
1160   Frederik Frimor -2010Ballerup AK
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.10  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1387.44  William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club
297.27  Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club
32286.67  Rune Høyer Splittorff -2010K.I.F.
436.24  Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club
5130   Nicolas Grønbech Klitgaar -2010Greve Atletik
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.40  
  ( 145 GRAM )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13835.78  William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club
211930.68  Daniel Nielsen -2009GIC Atletik
3326.96  Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club
4228   Rune Høyer Splittorff -2010K.I.F.
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 15.50  
  Antal heats: 3
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11010.24  Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club
228910.92  Thor Knudsen -2007Sparta
320510.95  August Juhl Horsgaard -2007K.I.F.
428011.47  Nikolaj Krüger -2007Sparta
522911.47  Samuel Kærhøg -2007K.I.F.
614411.3  Lake Axen -2007Herlev Atletik
73511.64  Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club
81511.88  Emil Zilmer Lund -2007Amager Atletik Club
914512.0  Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
1012913.10  Mikkel Drage -2008Greve Atletik
11213   Hjalte-Johannes Kronborg -2008K.I.F.
12282   Oliver Someya Elklint -2008Sparta
1398   Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
1475   Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne
15139   Mikkel Panduro -2007Helsingør Atletik
16195   Gustav Colbe Heiberg -2007IK Hellas
1778   Óðin Jógvansson Glerfoss -2008Bragdid, Færøerne
1867   Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK
19148   Birk Kryger -2008HG ATM
2091   Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF
21121   Poyraz Belik -2008GIC Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1101.49.5  Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club
21971.52.20  Mikkel Feldborg Nielsen -2007IK Hellas
3981.57.86  Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
4912.18.78  Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF
575   Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne
6195   Gustav Colbe Heiberg -2007IK Hellas
778   Óðin Jógvansson Glerfoss -2008Bragdid, Færøerne
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 15.10  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 ) - Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13517.24  Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club
298   Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF
3282   Oliver Someya Elklint -2008Sparta
491   Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF
5121   Poyraz Belik -2008GIC Atletik
6191   Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas
756   August Skytte Christensen -2007Ballerup AK
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 16.00  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11441.40  Lake Axen -2007Herlev Atletik
21451.15  Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
356   August Skytte Christensen -2007Ballerup AK
475   Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne
5281   Oliver Mikkelsen -2008Sparta
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1105.02  Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club
21484.70  Birk Kryger -2008HG ATM
3154.36  Emil Zilmer Lund -2007Amager Atletik Club
41444.36  Lake Axen -2007Herlev Atletik
52294.15  Samuel Kærhøg -2007K.I.F.
61454.05  Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik
71913.87  Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas
8353.72  Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club
9281   Oliver Mikkelsen -2008Sparta
10289   Thor Knudsen -2007Sparta
1175   Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne
1267   Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK
13282   Oliver Someya Elklint -2008Sparta
14139   Mikkel Panduro -2007Helsingør Atletik
1578   Óðin Jógvansson Glerfoss -2008Bragdid, Færøerne
16121   Poyraz Belik -2008GIC Atletik
17129   Mikkel Drage -2008Greve Atletik
1856   August Skytte Christensen -2007Ballerup AK
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.40  
  ( 3.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
128010.45  Nikolaj Krüger -2007Sparta
21488.18  Birk Kryger -2008HG ATM
32137.17  Hjalte-Johannes Kronborg -2008K.I.F.
4355.93  Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club
556   August Skytte Christensen -2007Ballerup AK
6281   Oliver Mikkelsen -2008Sparta
767   Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK
8129   Mikkel Drage -2008Greve Atletik
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 16.20  
  ( 0.75 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11515.32  Emil Zilmer Lund -2007Amager Atletik Club
2121   Poyraz Belik -2008GIC Atletik
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.50  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
112211.97  Christian Andersson -2006Greve Atletik
229212.00  Vitus Rosenkrands -2005Sparta
316412.04  Sebastian Glyb -2005Holte IF
415512.10  Gustav Stetkær Bohr -2005Holte IF
525711.9  Anyel Weis -2006Sparta
611012.17  Ludvig Elmedal -2006Fremad Holbæk
76312.20  Mathias Højen -2005Ballerup AK
87312.51  Eiri Jógvansson Glerfoss -2005Bragdid, Færøerne
92813.24  Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club
10315   Bertram Sundland -2005K.I.F.
11296   Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF
12174   David Rørvig -2006Hvidovre AM
1368   Rasmus Eybye Petersen -2005Ballerup AK
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 11.35  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1762.06.64  Jónas Isaksen -2005Bragdid, Færøerne
21712.17.00  Andrei-Stefan Ursea -2005Hvidovre AM
32382.20.00  Esben ø Madsen -2005Korsør AM
41082.29.00  Gustav Thomsen -2005Fremad Holbæk
514   Daniel Lund -2006Amager Atletik Club
6104   Storm Foged Sabroe -2006Frederiksberg IF
7161   Nathan Philibert -2006Holte IF
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
116414.54  Sebastian Glyb -2005Holte IF
215515.05  Gustav Stetkær Bohr -2005Holte IF
393   Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF
4315   Bertram Sundland -2005K.I.F.
5238   Esben ø Madsen -2005Korsør AM
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.10  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1631.75  Mathias Højen -2005Ballerup AK
22581.70  Asger Pape Liboriussen -2005Sparta
3141.38  Daniel Lund -2006Amager Atletik Club
468   Rasmus Eybye Petersen -2005Ballerup AK
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1636.34  Mathias Højen -2005Ballerup AK
21645.77  Sebastian Glyb -2005Holte IF
3735.77  Eiri Jógvansson Glerfoss -2005Bragdid, Færøerne
42575.63  Anyel Weis -2006Sparta
5174   David Rørvig -2006Hvidovre AM
6178   Lucas Spuur -2005Hvidovre AM
7296   Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.40  
  ( 4.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
125711.15  Anyel Weis -2006Sparta
224210.70  Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.40  
  ( 1.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
125827.96  Asger Pape Liboriussen -2005Sparta
22124.48  Janus Christensen -2005Amager Atletik Club
3242   Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik
420931.60DNS David Kamstrup-Larsen -2005K.I.F.
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 12.40  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
129111.08  Vilhelm Krüger -2004Sparta
222411.46  Neloo Falck -2003K.I.F.
310011.55  Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF
414012.13  Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør Atletik
518912.24  Miso Buha -2003Hvirlan, Færøerne
625112.95  Peter Agerlund Christense -2003Slagelse Atletik
713813.22  Jeppe Skærlund Svendsen -2003Helsingør Atletik
86913.48  Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK
914914.9  Carl Bruce Aabo -2004HG ATM
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.10  
  Antal heats: 2
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
128723.22  Sofus Lasseen -2003Sparta
215524.50  Gustav Stetkær Bohr -2005Holte IF
314024.86  Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør Atletik
420024.92  Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas
525125.50  Peter Agerlund Christense -2003Slagelse Atletik
628825.51  Sofus Vølund -2004Sparta
76927.21  Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK
813827.77  Jeppe Skærlund Svendsen -2003Helsingør Atletik
9319   Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.40  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13112.02.76  Gustav Bendsen -2003K.I.F.
22002.05.00  Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas
31982.07.09  Rasmus Jæger -2004IK Hellas
4184   Simon Worsøe -2005Hvidovre AM
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.30  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12911.73  Vilhelm Krüger -2004Sparta
2288   Sofus Vølund -2004Sparta
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.30  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11496.17  Carl Bruce Aabo -2004HG ATM
21006.11  Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF
3315.41  Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club
41385.25  Jeppe Skærlund Svendsen -2003Helsingør Atletik
5694.97  Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.10  
  ( 5.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13112.17  Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club
2196.18  Hussein Ali -2004Amager Atletik Club
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.40  
  ( 1.5 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
11917.04  Hussein Ali -2004Amager Atletik Club
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 14.55  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
17011.33  Andreas Bjarnastein Antof -2002Bragdid, Færøerne
28311.67  Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF
3182   Mikkel Johansson -2001Hvidovre AM
  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
13211.57.30  Andreas Holst Lange -2002K.I.F.
2812.08.15  Tummas Sjóvará -2002Bragdid, Færøerne
32462.18.00  Nicklas Struve -2001Parasport Frederiksber
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.45  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1706.69  Andreas Bjarnastein Antof -2002Bragdid, Færøerne
2182   Mikkel Johansson -2001Hvidovre AM
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 6.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1777.45  Leon Johannesen -2002Bragdid, Færøerne
  MÆND SENIOR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.10  
  Antal heats: 4
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
131410.45  Kojo Musah -1996Aarhus 1900
226810.46  Frederik Schou -1996Sparta
330310.54  Simon Hansen -1998Aarhus 1900
417010.83  Andreas Trajkovski -1993Hvidovre AM
512610.84  Kasper Andersson -1997Greve Atletik
68910.92  Christoph Hansen -1992Frederiksberg IF
726410.92  Emil Frænde -2000Sparta
812410.93  Frederik Andersson -2001Greve Atletik
913110.99  Peter Andersson -1999Greve Atletik
1011311.05  Rasmus Thornbjerg Klausen -2000Fremad Holbæk
1119011.12  Tórur Mortensen -1998Hvirlan, Færøerne
125211.21  Sebastian V Buschardt -1997Bagsværd AC
139411.27  Frederik Regli -1990Frederiksberg IF
1427211.38  Karl Mfeketo -1996Sparta
1512311.39  Frankly Dadey -1999Greve Atletik
1621511.46  Jesse Lasquite -2001K.I.F.
175811.56  Dlovan Baker -2000Ballerup AK
189011.61  Emil Grovn -1998Frederiksberg IF
198211.66  Djuma Berlev -1989Djuma Fittness
205411.73  Troels Kaas -1995Bagsværd AC
2111212.00  Mike Andersen -1994Fremad Holbæk
2210912.30  Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk
2320712.57  Christoffer Åndahl -2000K.I.F.
2422512.88  Noa Bak-Pedersen -1996K.I.F.
2518013.15  Max Boisen -1988Hvidovre AM
264613.33  Henrik Berg -1963Bagsværd AC
  MÆND SENIOR - 300 METERLØR KL. 16.25  
  Antal heats: 4
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
118333.07  Nick Ekelund-Arenander -1989Hvidovre AM
229034.20  Tobias G Larsen -2000Sparta
317634.20  Kasper Olsen -1991Hvidovre AM
430634.41  Nicolai Hartling -1994Sparta
530734.71  Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta
617035.00  Andreas Trajkovski -1993Hvidovre AM
727035.00  Jacob Hvorup -1999Sparta
817535.50  Iasonas Koniaris -1997Hvidovre AM
911335.99  Rasmus Thornbjerg Klausen -2000Fremad Holbæk
1017336.05  Cesar Posse -1970Hvidovre AM
1131436.18  Kojo Musah -1996Aarhus 1900
1227536.21  Luis Maillet -2004Sparta
1330336.26  Simon Hansen -1998Aarhus 1900
1421636.47  Jonathan Kure -1997K.I.F.
1516637.00  Thomas Jersild Olsen -2001Holte IF
1618837.00  Dánjal Dahl Ljósheim -2000Hvirlan, Færøerne
1730937.00  Mathias Astrup -1999Greve Atletik
1821137.00  Endre Eikenes -1996K.I.F.
19189   Miso Buha -2003Hvirlan, Færøerne
20109   Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk
  MÆND SENIOR - 800 METERLØR KL. 15.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12621.49.50  Christian Clausen -1996Sparta
22941.58.06  Yusuf Alin -1995Sparta
32672.07.03  Frederik Fürstenberg -1993Sparta
42792.11.55  Nassim Baiou -1982Sparta
52452.12.00  Anders Lagergren -1991Parasport Frederiksber
63042.22.00  Paul Roome -1973MRC Dev Squad
7234   Nicolai Lyng Wium -1991Klubløs
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12072.00  Christoffer Åndahl -2000K.I.F.
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.45  
  ( PLANKE )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
12857.74  Sebastian Pedersen -1997Sparta
21906.90  Tórur Mortensen -1998Hvirlan, Færøerne
31095.00  Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk
41125.00  Mike Andersen -1994Fremad Holbæk
5320   Peder P Nielsen -1989Sparta
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 7.26 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
1181   Mikael Chua Ziska -1999Hvidovre AM
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 15.45  
  ( 2.0 KG )
#NrTilmeldt
resultat
Person
bedste
 NavnKlub
124459.99  Emil Mikkelsen -1990Odense Atletik
226056.58  Casper Jørgensen -1999Sparta
324151.79  Andreas Riber Thordahl -1991Køge Atletik
4181   Mikael Chua Ziska -1999Hvidovre AM


Genereret af MARS version 2.0.0.405 torsdag den 9. juli 2020 klokken 8:40