RESULTATER
den 11.jul 2020 på Tårnby
Arrangør: Amager Atletik Club
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.00  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +2.3m/s
1 w10.49FBai-Yo Jaworski -2011Hvidovre AM  
2 w10.76fEmma Zinck Mogensen -2012IK Hellas  
3 w11.72fPrincecia Nsubuga -2011K.I.F.  
4 w12.90fTricia Nsubuga -2013K.I.F.  
5 w13.50 Nicoline Krogh Dissing -2013Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +2.4m/s
1 w10.58FMarie Roelsgaard -2012Frederiksberg IF  
2 w11.13fJulie Pihl -2011K.I.F.  
3 w11.37fDaphne Hatini Pedersen -2012K.I.F.  
4 w11.97fClara K Hermansen -2012Bagsværd AC  
5 w14.57 Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club  
  PIGER 8-9 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.1m/s
1 10.39 Emma Zinck Mogensen -2012IK Hellas  
2 10.44 Bai-Yo Jaworski -2011Hvidovre AM  
3 10.47 Marie Roelsgaard -2012Frederiksberg IF  
4 11.20 Julie Pihl -2011K.I.F.  
5 11.50 Daphne Hatini Pedersen -2012K.I.F.  
6 11.63 Princecia Nsubuga -2011K.I.F.  
7 12.07 Clara K Hermansen -2012Bagsværd AC  
8 12.78 Tricia Nsubuga -2013K.I.F.  
  PIGER 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.30.95 Julie Pihl -2011K.I.F.  
2 1.36.91 Marie Roelsgaard -2012Frederiksberg IF  
3 1.40.45 Clara K Hermansen -2012Bagsværd AC  
4 1.44.65 Nicoline Krogh Dissing -2013Amager Atletik Club  
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 10.20  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.19+1.7 Emma Zinck Mogensen -2012IK Hellas  
2 w3.06+3.3 Julie Pihl -2011K.I.F.  
  3.02+0.9     
3 2.87+1.6 Daphne Hatini Pedersen -2012K.I.F.  
4 w2.80+2.8 Marie Roelsgaard -2012Frederiksberg IF  
  2.78+1.6     
5 2.67+1.6 Princecia Nsubuga -2011K.I.F.  
6 2.44+1.5 Nicoline Krogh Dissing -2013Amager Atletik Club  
7 2.33+1.9 Clara k Hermansen -2012Bagsværd AC  
8 2.25+1.5 Tricia Nsubuga -2013K.I.F.  
9 1.62+0.0 Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Emma Zinck Mogensen3.01+2.02.95+1.73.12+1.93.19+1.73.13+2.13.02+2.0
Julie Pihl2.94+0.03.06+3.32.85+1.73.02+0.92.90+2.42.97+0.7
Daphne Hatini Pedersen2.72+1.12.79+0.62.82+2.12.80+0.72.87+1.62.58+2.0
Marie Roelsgaard2.76+0.02.77+0.62.78+1.62.56+5.72.80+3.12.80+2.8
Princecia Nsubugax 2.51+1.62.67+1.62.47+1.22.43+1.52.31+1.9
Nicoline Krogh Dissing2.44+1.52.35+1.52.16+0.02.25+0.92.04+3.22.26+3.6
Clara k Hermansen2.33+1.92.07+1.62.17+2.2
Tricia Nsubuga2.25+1.52.25+1.62.05+1.5
Alma Ertman Brøndumx 1.55+2.21.62+0.0
  PIGER 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 11.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 3.36 Princecia Nsubuga -2011K.I.F.  
2 3.18 Tricia Nsubuga -2013K.I.F.  
3 2.73 Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Princecia Nsubuga3.183.123.233.363.163.20
Tricia Nsubuga3.102.763.182.652.342.56
Alma Ertman Brøndum2.722.322.212.732.372.22
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 11.30  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 23.67 Bai-Yo Jaworski -2011Hvidovre AM  
2 12.00 Clara k hermansen -2012Bagsværd AC  
3 9.44 Alma Ertman Brøndum -2012Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Bai-Yo Jaworskixx19.0023.67x20.99
Clara k hermansen11.5711.9411.2612.009.819.29
Alma Ertman Brøndumx7.029.446.277.127.06
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 13.00  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +2.4m/s
1 w9.86FFreja Abildgaard -2010Fremad Holbæk  
2 w12.28 Emma Brandt -2010Amager Atletik Club  
  DNS Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne  
  DNS Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS Alma Ravn -2009Sparta  
 HEAT 2  w: +1.6m/s
1 9.30FSophie Filtenborg Brandt -2009K.I.F.  
2 9.44fRonja Reval -2009Greve Atletik  
3 9.45fWilma Caroline Nielsen -2010Sparta  
4 9.74fErika Livia -2009Sparta  
5 10.16 Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club  
6 10.49 Flora Høgh Sander -2009Amager Atletik Club  
 HEAT 3  w: +2.2m/s
1 w8.92FFrida Laursen -2009GIC Atletik  
2 w9.14fLisa Sofie Christensen -2009Holte IF  
3 w9.89fHannah Damborg -2009Bagsværd AC  
4 w9.92 Laura Kjær Hansen -2009K.I.F.  
5 w10.10 Tilde Brogaard -2010Korsør AM  
6 w10.41 Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 14.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.5m/s
1 8.99 Frida Laursen -2009GIC Atletik  
2 9.27 Sophie Filtenborg Brandt -2009K.I.F.  
3 9.36 Lisa Sofie Christensen -2009Holte IF  
4 9.46 Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta  
5 9.50 Ronja Reval -2009Greve Atletik  
6 9.89 Erika Livia -2009Sparta  
7 9.98 Freja Abildgaard -2010Fremad Holbæk  
8 10.04 Hannah Damborg -2009Bagsværd AC  
  PIGER 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.20  
NrResultat NavnKlub  
1 3.02.68 Erika Livia -2009Sparta  
2 3.06.92 Karoline Koch Juhl -2009Bagsværd AC  
3 3.13.43 Freja Abildgaard -2010Fremad Holbæk  
4 3.15.81 Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club  
5 3.16.91 Flora Høgh Sander -2009Amager Atletik Club  
  DNS Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne  
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.30  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.8m/s
1 12.38 Erika Livia -2009Sparta  
2 12.99 Frida Laursen -2009GIC Atletik  
3 13.23 Laura Kjær Hansen -2009K.I.F.  
4 13.33 Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club  
5 13.39 Sophie Filtenborg Brandt -2009K.I.F.  
6 14.12 Tilde Brogaard -2010Korsør AM  
7 14.68 Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club  
8 14.70 Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club  
 w: +1.8m/s
  DNS Alma Ravn -2009Sparta  
  PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.16 Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club  
2 1.00 Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club  
  DNS Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
 1.001.051.101.131.161.19 
Alva Wagner Toftdahlooooxoxxx
Franciska Trzecieskioxxx    
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 13.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 4.21+1.8 Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta  
2 w4.11+2.2 Frida Laursen -2009GIC Atletik  
  4.02+0.3     
3 3.86+1.9 Hannah Damborg -2009Bagsværd AC  
4 w3.64+2.7 Lisa Sofie Christensen -2009Holte IF  
  3.63+1.6     
5 w3.41+2.3 Ronja Reval -2009Greve Atletik  
  3.02+0.9     
6 w3.35+2.7 Laura Kjær Hansen -2009K.I.F.  
  3.33+1.7     
7 w3.32+4.2 Karoline Koch Juhl -2009Bagsværd AC  
  2.45+1.7     
8 3.20+1.4 Tilde Brogaard -2010Korsør AM  
9 w3.19+2.2 Sophie Filtenborg Brandt -2009K.I.F.  
  3.04+0.9     
10 3.15+1.8 Ursula Helleskov -2010Amager Atletik Club  
11 3.09+1.7 Flora Høgh Sander -2009Amager Atletik Club  
12 w3.07+3.4 Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club  
  2.88+1.2     
13 w3.00+2.1 Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club  
14 2.71+1.6 Ida Lund -2009Amager Atletik Club  
15 2.28+1.4 Emma Brandt -2010Amager Atletik Club  
  DNS  Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne  
  DNS  Anna Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS  Alma Ravn -2009Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Wilma Caroline Nielsen3.97+1.53.77+1.53.96+3.13.87+0.13.96+1.54.21+1.8
Frida Laursen4.02+0.34.11+2.2x 4.00+0.7x 3.93+2.1
Hannah Damborg3.70+2.43.72+4.83.80+3.23.65+0.33.86+1.93.82+1.3
Lisa Sofie Christensen3.60+1.13.24+1.83.64+2.73.62+2.03.63+1.63.63+1.9
Ronja Reval3.41+2.33.34+2.73.32+3.03.02+0.9x x 
Laura Kjær Hansen3.33+1.73.35+3.93.35+2.7
Karoline Koch Juhl2.45+1.73.32+4.23.18+3.4
Tilde Brogaard3.20+1.43.04+1.03.02+2.8
Sophie Filtenborg Brandt3.04+0.93.19+2.22.79+2.5
Ursula Helleskov3.15+1.83.09+1.33.12+1.1
Flora Høgh Sander3.09+1.72.99+2.12.96+3.0
Franciska Trzecieski2.99+2.62.88+1.23.07+3.4
Alva Wagner Toftdahl3.00+2.1x 3.00+3.8
Ida Lund2.49+0.92.71+1.62.51+1.5
Emma Brandtx 2.15+2.72.28+1.4
  PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 12.30  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.11 Franciska Trzecieski -2010Amager Atletik Club  
2 6.31 Wilma Caroline Nielsen -2010Sparta  
3 5.95 Hannah Damborg -2009Bagsværd AC  
4 5.41 Alva Wagner Toftdahl -2010Amager Atletik Club  
5 5.06 Ronja Reval -2009Greve Atletik  
6 4.95 Tilde Brogaard -2010Korsør AM  
7 4.92 Karoline Koch Juhl -2009Bagsværd AC  
8 4.20 Emma Brandt -2010Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Franciska Trzecieski7.866.868.117.698.03x
Wilma Caroline Nielsen5.544.366.316.195.785.39
Hannah Damborg5.945.395.955.744.625.22
Alva Wagner Toftdahl5.365.134.385.395.415.06
Ronja Reval4.964.18x5.044.475.06
Tilde Brogaard4.654.844.954.744.534.80
Karoline Koch Juhl4.754.924.60
Emma Brandt3.994.174.20
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.40  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 20.40 Emma Brandt -2010Amager Atletik Club  
2 19.68 Frida Laursen -2009GIC Atletik  
  DNS Sigrið Hansdóttir -2010Bragdid, Færøerne  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emma Brandt19.5318.8514.1017.8311.0820.40
Frida Laursen19.68x
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 15.30  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.9m/s
1 10.43FMaja Voigt -2007Sparta  
2 10.65fFreja Isabel Knudsen -2007Sparta  
3 11.38fSophia Bonde -2007K.I.F.  
4 12.08 Ashanti Johansen -2008Korsør AM  
5 13.15 Silke Madsen -2008Amager Atletik Club  
6 14.25 Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK  
  DNS Elise Martens Sloth -2008Herlev Atletik  
 HEAT 2  w: +1.1m/s
1 11.36FSofie Olesen -2008Greve Atletik  
2 11.53 Estha Færch -2007Amager Atletik Club  
3 11.75 Mille Holck Larsen -2007Ballerup AK  
4 11.85 Klara Hatini Pedersen -2008K.I.F.  
5 12.69 Ellen Nørgaard -2008Randers Freja  
6 12.80 Isabella Bonde -2008K.I.F.  
 HEAT 3  w: +2.4m/s
1 w10.86FCelina C.S. Jensen -2007Amager Atletik Club  
2 w11.10fEmma King -2008K.I.F.  
3 w11.21fAsta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF  
4 w11.39fAmalie Sofie Nielsen -2007Sparta  
5 w11.77 Filippa Redestam -2008Helsingør Atletik  
6 w12.17 Mille Jørgensen -2008Korsør AM  
7 w12.18 Liv Nygaard -2008K.I.F.  
  PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 16.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.8m/s
1 10.47 Maja Voigt -2007Sparta  
2 10.73 Freja Isabel Knudsen -2007Sparta  
3 10.83 Celina C.S. Jensen -2007Amager Atletik Club  
4 11.22 Emma King -2008K.I.F.  
5 11.41 Sofie Olesen -2008Greve Atletik  
6 11.46 Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF  
7 11.91 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta  
  DNS Sophia Bonde -2007K.I.F.  
  PIGER 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.47.06 Aliya Dahl -2007K.I.F.  
2 1.47.60 Claire Scott -2008Slagelse Atletik  
3 1.48.14 Klara Hatini Pedersen -2008K.I.F.  
4 1.51.70 Sophie Holck -2007HG ATM  
5 1.55.92 Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club  
6 2.14.55 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDESØN KL. 15.00  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +2.2m/s
1 w10.54FAmalie Hesthaven -2008Gentofte IK  
2 w12.90fEllen Nørgaard -2008Randers Freja  
3 w14.01fSilke Madsen -2008Amager Atletik Club  
4 w14.30 Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK  
  DNS Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
  DNS Estha Færch -2007Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +0.0m/s
1 10.17FFilippa B Clemmensen -2007Gentofte IK  
2 10.61fAshanti Johansen -2008Korsør AM  
3 11.93fSophia Bonde -2007K.I.F.  
4 12.21fLiv Nygaard -2008K.I.F.  
5 12.72fElise Martens Sloth -2008Herlev Atletik  
  PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALESØN KL. 16.10  
  ( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.2m/s
1 10.29 Filippa B Clemmensen -2007Gentofte IK  
2 10.64 Ashanti Johansen -2008Korsør AM  
3 10.71 Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK  
4 12.56 Liv Nygaard -2008K.I.F.  
5 12.74 Ellen Nørgaard -2008Randers Freja  
6 14.61 Silke Madsen -2008Amager Atletik Club  
  DNS Sophia Bonde -2007K.I.F.  
  DNS Elise Martens Sloth -2008Herlev Atletik  
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.51 Celina C.S. Jensen -2007Amager Atletik Club  
2 1.43 Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
3 1.43 Ashanti Johansen -2008Korsør AM  
4 1.31 Filippa Redestam -2008Helsingør Atletik  
5 1.20 Line Svare -2008Amager Atletik Club  
6 1.20 Elise Martens Sloth -2008Herlev Atletik  
7 1.15 Isabella Bonde -2008K.I.F.  
= 1.15 Naia Elenora Hansen -2007Amager Atletik Club  
9 1.10 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
10 1.05 Maja Kirstine Eybye Peter -2008Ballerup AK  
  X Laura Filtenborg Brandt -2007K.I.F.  
 1.001.051.101.151.201.251.281.311.341.371.401.431.461.511.56 
Celina C.S. Jensen       o ooxoxoxoxxx
Viola Lei Hansgaard       ooxoooxxx  
Ashanti Johansen     xooooxooxxoxxx  
Filippa Redestam  oooooxxoxx      
Line Svare   oxoxxx         
Elise Martens Sloth  oxoxxoxxx         
Isabella Bonde  ooxxx          
Naia Elenora Hansen  ooxxx          
Siri Nissen Thyrstedooxoxxx           
Maja Kirstine Eybye Peteroxoxxx            
Laura Filtenborg Brandt xxx             
  PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 16.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 5.09+0.8 Celina C.S. Jensen -2007Amager Atletik Club  
2 5.00+1.0 Freja Isabel Knudsen -2007Sparta  
3 4.73+1.8 Filippa B Clemmensen -2007Gentofte IK  
4 w4.67+2.1 Amalie Hesthaven -2008Gentofte IK  
  4.36+1.1     
5 4.52+0.1 Emma King -2008K.I.F.  
6 4.51+1.2 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta  
7 4.47+1.4 Estha Færch -2007Amager Atletik Club  
8 w4.38+2.3 Ashanti Johansen -2008Korsør AM  
  4.26+0.0     
9 4.29+1.6 Sophie Holck -2007HG ATM  
10 4.17+1.0 Asta Marie Holck Hansen -2007Frederiksberg IF  
11 4.12+1.3 Filippa Redestam -2008Helsingør Atletik  
12 4.10+1.4 Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club  
13 4.06+1.2 Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
14 3.98+0.7 Liv Nygaard -2008K.I.F.  
15 3.82+0.7 Klara Hatini Pedersen -2008K.I.F.  
16 3.72+1.1 Aliya Dahl -2007K.I.F.  
17 3.62+1.0 Mille Jørgensen -2008Korsør AM  
18 w3.46+2.4 Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club  
  3.41+0.0     
19 3.16+0.5 Siri Nissen Thyrsted -2008Amager Atletik Club  
20 w3.11+2.9 Silke Madsen -2008Amager Atletik Club  
  2.90+1.7     
  DNS  Sofie Olesen -2008Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Celina C.S. Jensen4.85+1.0x x 5.09+0.84.89+0.54.72+1.1
Freja Isabel Knudsenx 4.89+0.1x 4.79+0.84.82+0.65.00+1.0
Filippa B Clemmensen4.63+1.14.60+1.04.27+1.54.51+1.64.73+1.84.67+1.0
Amalie Hesthaven4.32+1.74.67+2.14.50+3.04.26+1.04.36+1.1x 
Emma King4.49+0.14.51+2.04.52+0.14.43+0.53.37+1.64.37+0.7
Amalie Sofie Nielsen3.96+2.04.37+1.34.51+1.2
Estha Færch4.47+1.44.17+1.44.26+0.1
Ashanti Johansenx 4.38+2.3x x 4.08+1.34.26+0.0
Sophie Holck4.29+1.64.00+0.62.98+0.9
Asta Marie Holck Hansen4.08+0.44.17+1.04.00+1.1
Filippa Redestam4.12+1.33.74+0.23.97+1.9
Thit Tore Jensen4.10+1.43.95+2.83.85+0.4
Viola Lei Hansgaard4.06+1.23.88+2.42.36+1.6
Liv Nygaard3.98+0.73.96+0.23.88+1.2
Klara Hatini Pedersen3.72+1.4x 3.82+0.7
Aliya Dahl3.72+1.12.53+0.93.46+1.1
Mille Jørgensen3.52+0.13.62+1.03.62+1.9
Anna Nova Kronberg Anders3.41+0.03.46+2.43.37+2.1
Siri Nissen Thyrsted3.13+1.13.16+0.53.05+0.8
Silke Madsen2.90+1.7x 3.11+2.9
  PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.55 Amalie Sofie Nielsen -2007Sparta  
2 11.64 Viola Lei Hansgaard -2008Trongården IF  
3 10.96 Ashanti Johansen -2008Korsør AM  
4 10.36 Maja Voigt -2007Sparta  
5 9.73 Aliya Dahl -2007K.I.F.  
6 9.37 Line Svare -2008Amager Atletik Club  
7 9.12 Emma King -2008K.I.F.  
8 9.01 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik  
9 8.60 Naia Elenora Hansen -2007Amager Atletik Club  
10 8.55 Claire Scott -2008Slagelse Atletik  
11 7.90 Estha Færch -2007Amager Atletik Club  
12 7.54 Thit Tore Jensen -2007Amager Atletik Club  
13 7.53 Silke Madsen -2008Amager Atletik Club  
14 7.39 Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Amalie Sofie Nielsen11.8312.91x12.8811.8513.55
Viola Lei Hansgaard9.0510.509.657.9911.649.93
Ashanti Johansen10.969.969.909.6810.0010.36
Maja Voigt9.0610.369.879.58x10.28
Aliya Dahl8.489.737.997.258.858.60
Line Svare9.378.289.229.179.248.86
Emma King8.278.459.12
Johanne Ellesøe Petersen9.018.788.44
Naia Elenora Hansen7.947.908.60
Claire Scott8.55x8.19
Estha Færch7.097.337.90
Thit Tore Jensen7.157.546.62
Silke Madsen7.157.537.43
Anna Nova Kronberg Anders7.396.766.87
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 16.20  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 26.62 Ashanti Johansen -2008Korsør AM  
2 22.88 Line Svare -2008Amager Atletik Club  
3 21.70 Johanne Ellesøe Petersen -2008Slagelse Atletik  
4 14.52 Anna Nova Kronberg Anders -2007Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Ashanti Johansen20.96x18.3421.4226.6223.64
Line Svare18.6022.8817.2220.2920.2817.38
Johanne Ellesøe Petersen18.0221.7018.26x19.58x
Anna Nova Kronberg Anders12.8112.7713.7114.52xx
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.30  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.2m/s
1 12.75FNora Grønnegaard Fischer -2005Holte IF  
2 13.36fFilippa Roug -2005Ballerup AK  
3 13.59fJamila Isman -2005Fredrikstad IF  
4 13.74 Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF  
5 13.78 Malika Bak Jensen -2006K.I.F.  
6 13.82 Anne E B Pedersen -2005Sparta  
7 14.04 Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik  
8 14.27 Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF  
 HEAT 2  w: +1.0m/s
1 13.22FAsta Exner Jensen -2005Holte IF  
2 13.45fEmilie Voigt -2005Sparta  
3 14.20 Lærke E Larsen -2005Ballerup AK  
4 14.21 Arina Ludvig Michelsen -2005Bragdid, Færøerne  
5 14.24 Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik  
6 14.35 Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF  
  DNS Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF  
  DNS Bolette Nimskov -2005Sparta  
 HEAT 3  w: +1.5m/s
1 12.61FCelina Hagihara -2006K.I.F.  
2 12.90fSille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
3 13.69fAnnabelle Viple -2005Amager Atletik Club  
4 14.30 Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF  
5 14.31 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
6 14.34 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
7 14.61 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
  DNS Cornelia Havsteen -2005Holte IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.9m/s
1 w12.49 Celina Hagihara -2006K.I.F.  
2 w12.57 Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte IF  
3 w12.86 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
4 w13.11 Asta Exner Jensen -2005Holte IF  
5 w13.29 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
6 w13.31 Emilie Voigt -2005Sparta  
7 w13.56 Jamila Isman -2005Fredrikstad IF  
8 w13.62 Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club  
  PIGER 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 11.30  
NrResultat NavnKlub  
1 2.39.48 Camilla Porsdal -2005Bagsværd AC  
2 2.41.91 Anna Bjaaland andersen -2006Amager Atletik Club  
3 2.42.28 Ida Strandos -2006Frederiksberg IF  
4 2.46.77 Frida Revall -2006Greve Atletik  
5 2.56.23 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
6 2.59.27 Emilie Jæger -2006IK Hellas  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - INDLEDENDELØR KL. 10.00  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.5m/s
1 12.83FAnnabelle Viple -2005Amager Atletik Club  
2 13.29fJamila Isman -2005Fredrikstad IF  
3 14.27fClara Juul Pallesen -2006Amager Atletik Club  
4 15.16fSophia Bosack -2006Bagsværd AC  
 HEAT 2  w: +2.0m/s
1 13.35FKaisa Duedam Ventrup -2005Sparta  
2 14.56fAda Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
3 16.69 Helena Halberg -2006Gentofte IK  
  DNS Bolette Nimskov -2005Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Mathilde Mønsted Larsen -2005Frederiksberg IF  
  PIGER 14-15 ÅR - 80 METER HÆK - FINALELØR KL. 11.10  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.6m/s
1 w12.72 Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club  
2 w13.39 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta  
3 w13.52 Jamila Isman -2005Fredrikstad IF  
4 w13.85 Clara Juul Pallesen -2006Amager Atletik Club  
5 w14.74 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
6 w15.24 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 10.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.65 Isabel Josefina Farup -2005Holte IF  
2 1.59 Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club  
3 1.50 Lydia Kure Friis -2006Frederiksberg IF  
4 1.50 Annabelle Viple -2005Amager Atletik Club  
5 1.50 Jamila Isman -2005Fredrikstad IF  
6 1.44 Lærke E Larsen -2005Ballerup AK  
7 1.44 Maja Tange Nordlien -2006Holte IF  
8 1.41 Malika Bak Jensen -2006K.I.F.  
9 1.38 Helena Halberg -2006Gentofte IK  
10 1.35 Ida Strandos -2006Frederiksberg IF  
11 1.30 Ada Nissen Thyrsted -2006Amager Atletik Club  
 1.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.561.591.621.651.68 
Isabel Josefina Farup       ooooxoxoxxoxxx
Laura Bollerslev Andrease      o oooxoxxx  
Lydia Kure Friis      xoxooxxx     
Annabelle Viple    ooxooxoxxx     
Jamila Isman       oxoxxx     
Lærke E Larsen   ooooxxx       
Maja Tange Nordlien   oxooxoxxx       
Malika Bak Jensen ooxoxxooxxx        
Helena Halberg oxxooxxoxxx         
Ida Strandos ooxo           
Ada Nissen Thyrstedoooxxx           
  PIGER 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 11.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.05+1.1 Celina Hagihara -2006K.I.F.  
2 5.02-0.4 Emilie Voigt -2005Sparta  
3 4.99+1.4 Sille Kurylak Hansen -2006IK Hellas  
4 4.84+1.7 Filippa Roug -2005Ballerup AK  
5 w4.81+2.4 Kaisa Duedam Ventrup -2005Sparta  
  4.80+0.9     
6 4.72+0.6 Signe Juhl Laursen -2005Sparta  
7 4.54+0.3 Arina Ludvig Michelsen -2005Bragdid, Færøerne  
8 w4.46+2.5 Anne E B Pedersen -2005Sparta  
  4.33+1.5     
9 4.38+0.7 Thea Lei Hansgaard -2005Trongården IF  
10 4.34+1.6 Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF  
11 4.05+1.5 Sophia Bosack -2006Bagsværd AC  
12 w3.86+2.2 Ida Strandos -2006Frederiksberg IF  
13 3.80+0.5 Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF  
  DNS  Isabel Nissen -2006Helsingør Atletik  
  DNS  Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club  
  DNS  Bolette Nimskov -2005Sparta  
  DNS  Frida Revall -2006Greve Atletik  
  DNS  Jamila Isman -2005Fredrikstad IF  
  DNS  Luna Frid Hanberg -2006Sparta  
  DNS  Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Celina Hagiharax x 5.05+1.14.68+0.0x x 
Emilie Voigt5.02+3.45.02-0.45.02+2.1x 4.89+0.24.97+1.6
Sille Kurylak Hansen4.57+3.24.90+2.14.95+1.44.77+1.54.88+0.54.99+1.4
Filippa Roug4.75+3.0x 4.63+0.0x x 4.84+1.7
Kaisa Duedam Ventrup4.81+2.44.48+1.54.49-0.14.80+0.9
Signe Juhl Laursen4.51+2.74.12+0.04.72+0.64.32+2.04.55+1.7x 
Arina Ludvig Michelsen4.42+2.14.54+0.34.50+2.5
Anne E B Pedersen4.46+2.54.33+1.54.31+1.3
Thea Lei Hansgaard4.31+1.6x 4.38+0.7
Katrine Amtoft4.34+1.64.02+2.13.95+0.6
Sophia Bosack3.48+2.54.05+1.53.29+1.4
Ida Strandos3.86+2.2x 
Amalie Nymann Thomsenx x 3.80+0.5
  PIGER 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.00  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 11.12 Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club  
2 10.81 Luna Frid Hanberg -2006Sparta  
3 10.40 Anne Juul Jensen -2006Viking Atletik  
4 10.32 Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF  
5 9.32 Pil Nedergaard -2006Sparta  
6 8.76 Esther Alice Ravn -2006Frederiksberg IF  
7 8.68 Julie Rasmussen -2006Holte IF  
8 8.21 Nynne Gaarde Høgsbro -2006Frederiksberg IF  
9 7.64 Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik  
10 7.13 Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik  
11 6.96 Tsehaynesh Beblein Porsbø -2005Holte IF  
12 6.88 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
13 6.76 Amalie Nymann Thomsen -2005Trongården IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Caroline Jørgensen10.569.7010.5110.1211.12x
Luna Frid Hanberg10.5910.8110.48x10.7410.59
Anne Juul Jensen10.3310.1810.2510.0110.4010.26
Ida Hørdum Nielsen10.329.979.289.829.459.98
Pil Nedergaardx8.768.839.329.289.09
Esther Alice Ravn8.768.407.718.347.828.46
Julie Rasmussen8.358.688.44
Nynne Gaarde Høgsbro8.158.218.02
Charmaine De Taza7.607.417.64
Jamilla Jensen7.136.586.58
Tsehaynesh Beblein Porsbø6.966.686.76
Signe Kensø6.556.88x
Amalie Nymann Thomsen6.216.476.76
  PIGER 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.00  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 44.51 Anne Juul Jensen -2006Viking Atletik  
2 31.37 Caroline Jørgensen -2005Amager Atletik Club  
3 26.66 Katrine Amtoft -2005Frederiksberg IF  
4 25.45 Ida Hørdum Nielsen -2005Trongården IF  
5 17.42 Jamilla Jensen -2006Herlev Atletik  
6 17.36 Anna Pape Liboriussen -2006Sparta  
7 17.07 Charmaine De Taza -2006Herlev Atletik  
8 13.75 Signe Kensø -2006Herlev Atletik  
  X Laura Bollerslev Andrease -2005Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anne Juul Jensen26.2039.23x40.2841.2544.51
Caroline Jørgensenx29.3030.5530.8631.37x
Katrine Amtoftx24.1524.84x20.7126.66
Ida Hørdum Nielsen25.45x19.38x20.83x
Jamilla Jensen15.0117.42xx13.9612.06
Anna Pape Liboriussen17.3616.14xx17.20
Charmaine De Tazax16.7017.07
Signe Kensø13.6311.9113.75
Laura Bollerslev Andreasexxx
  PIGER 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: -0.1m/s
1 12.44 Marie Høgh Larsen -2003Sparta  
2 12.67 Line Grønbæk Andersen -2004Vejle IF  
3 12.76 Cecilie G Færge -2003Sparta  
4 13.32 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
5 13.36 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
6 13.73 Bára Jógvansdóttir Glerfo -2003Bragdid, Færøerne  
  PIGER 16-17 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.9m/s
1 25.75 Line Grønbæk Andersen -2004Vejle IF  
2 26.03 Celina Hagihara -2006K.I.F.  
3 29.42 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
4 29.91 Alma Rath-Andersen -2004Køge Atletik  
  DNS Annika Vinther -2004Helsingør Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
  PIGER 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.44.67 Laura Arentsen -2003Kolding KFUM  
  PIGER 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 12.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.55 Lia Palmberg Nordhald -2003Bagsværd AC  
2 1.50 Smilla Hytholm Alex Peter -2004Holte IF  
3 1.50 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
 1.401.451.501.551.58 
Lia Palmberg Nordhald oxooxxx
Smilla Hytholm Alex Peterxoooxxx 
Pauline Bennett Thorupxxoxxoxoxxx 
  PIGER 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 13.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.20+0.3 Nanna Grubert -2004Ballerup AK  
2 w5.12+2.1 Caroline Vammen -2004Ballerup AK  
  5.09+1.6     
3 4.85+1.0 Bára Jógvansdóttir Glerfo -2003Bragdid, Færøerne  
4 4.55+1.1 Pauline Bennett Thorup -2004Trongården IF  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Nanna Grubertx x x 5.20+0.34.95+0.03.77+0.8
Caroline Vammenx 4.87-0.95.12+2.15.09+1.64.12+0.0x 
Bára Jógvansdóttir Glerfox x 4.85+1.04.78-1.74.67+1.14.73-0.3
Pauline Bennett Thorupx 3.33+1.64.55+1.14.36+0.54.28+0.03.67+0.0
  PIGER 18-19 ÅR - 100 METERLØR KL. 14.45  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.7m/s
1 12.99 Elisabet Holm Simonsen -2001Bragdid, Færøerne  
2 13.22 Natalie Vaabengaard -2002HG ATM  
  PIGER 18-19 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.58 Teresa Fríðriksdóttir Blá -2001Bragdid, Færøerne  
  X Sara Belibach Olsen -2001Sparta  
 1.401.451.501.551.581.61 
Teresa Fríðriksdóttir Bláoooxoxoxxx
Sara Belibach Olsen   xxx  
  PIGER 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 5.28+0.5 Victoria Lendal -2002Sparta  
2 w5.11+3.7 Elisabet Holm Simonsen -2001Bragdid, Færøerne  
  4.90+0.0     
3 4.78+0.7 Natalie Vaabengaard -2002HG ATM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Victoria Lendalx x 5.28+0.55.16xx x 
Elisabet Holm Simonsenx x 4.87+0.4x 4.90+0.05.11+3.7
Natalie Vaabengaard4.56+0.64.78+0.74.62+0.5x x 4.70+2.2
  KVINDER SENIOR - 100 METERLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +4.1m/s
1 w11.64 Astrid Glenner-Frandsen -1993Sparta  
2 w12.28 Anne Sofie Kirkegaard -198Sparta  
3 w12.30 Caroline Benfeldt Sørense -2002Frederiksberg IF  
4 w12.36 Ida Boe Rasmussen -2003Greve Atletik  
5 w12.43 Zarah Buchwald -1995Hvidovre AM  
6 w12.60 Rebekka Hillingsø -2000K.I.F.  
  DNS Laura Friedeheim -1991Frederiksberg IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Amalie Molander Pedersen -2000Frederiksberg IF  
  KVINDER SENIOR - 300 METERLØR KL. 16.15  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 45.01 Asta Exner Jensen -2005Holte IF  
2 45.45 Cecilie Biltoft-Jensen -1994Frederiksberg IF  
3 47.51 Silje Kristensen -1997Fremad Holbæk  
4 48.02 Kirstine Rædkjær -1991Hvidovre AM  
 HEAT 2
1 39.40 Anne Sofie Kirkegaard -198Sparta  
2 40.92 Zarah Buchwald -1995Hvidovre AM  
3 41.23 Nora Grønnegaard Fischer -2005Holte IF  
4 42.77 Louise Rosenstand Lou -1999Holte IF  
5 43.71 Louise Høkilde Wassmann -2003Greve Atletik  
  DNS Anna Krab Schibelein -1998K.I.F.  
  KVINDER SENIOR - 800 METERLØR KL. 15.35  
NrResultat NavnKlub  
1 2.11.48 Annemarie Nissen -1994Sparta  
2 2.11.84 Dagmar Fæster Olsen -1994Sparta  
  DNF Christoffer Boll- M pacer -1992Sparta  
  DNS Wilma Johansen -1999K.I.F.  
  KVINDER SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.70 Tina Bischoff Gellin -1998Holte IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Sandra Christensen -1995Amager Atletik Club  
 1.581.611.651.701.75 
Tina Bischoff Gellinoooxoxxx
  KVINDER SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 15.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 w5.73+2.9 Katrine Holten -1989K.I.F.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Katrine Holtenx 5.73+2.9x x x x 
  KVINDER SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 14.12 Thea Jensen -1999Hvidovre AM  
2 13.11 Maria Sløk Hansen -1983Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Thea Jensenx14.12xxxx
Maria Sløk Hansenx13.1113.07xx12.62
  KVINDER SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 15.45  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 59.21 Kathrine Bebe -1991Sparta  
2 43.40 Tenna Riber Thordahl -1995Køge Atletik  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Lisa Brix -1996Sparta  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Kathrine Bebe55.4156.2051.4054.95x59.21
Tenna Riber Thordahl42.4041.1540.4443.40x40.18
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 10.20  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.2m/s
1 10.07FAnton Bjørn Krebs Hansen -2011Hvidovre AM  
2 10.22fHektor-Gabriel Kronborg -2011K.I.F.  
3 10.37fMilo Boye -2011Bagsværd AC  
4 10.59fVille Rørbeck Nørreby -2012Frederiksberg IF  
5 10.91 Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club  
 HEAT 2  w: +1.4m/s
1 9.97FStorm Breinholst -2013Amager Atletik Club  
2 10.00fAlexander Vedel Møller -2012Amager Atletik Club  
3 10.13fValdemar Hallundbæk Byrge -2011Hvidovre AM  
4 10.75fBertram Nøddekær -2011Bagsværd AC  
5 11.33 Oliver Looms Zibar -2012Holte IF  
  DRENGE 8-9 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 11.20  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.6m/s
1 w9.98 Anton Bjørn Krebs Hansen -2011Hvidovre AM  
2 w10.05 Alexander Vedel Møller -2012Amager Atletik Club  
3 w10.15 Valdemar Hallundbæk Byrge -2011Hvidovre AM  
4 w10.20 Storm Breinholst -2013Amager Atletik Club  
5 w10.21 Hektor-Gabriel Kronborg -2011K.I.F.  
6 w10.40 Milo Boye -2011Bagsværd AC  
7 w10.59 Ville Rørbeck Nørreby -2012Frederiksberg IF  
8 w10.67 Bertram Nøddekær -2011Bagsværd AC  
  DRENGE 8-9 ÅR - 400 METERSØN KL. 11.50  
NrResultat NavnKlub  
1 1.23.67 Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club  
2 1.24.64 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
3 1.26.56 Milo Boye -2011Bagsværd AC  
4 1.27.18 Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club  
5 1.28.58 Hektor-Gabriel Kronborg -2011K.I.F.  
6 1.29.66 Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik  
7 1.30.76 Lauge Højmark Omkvist -2011IK Hellas  
8 1.32.90 Felix B Nielsen -2013Amager Atletik Club  
9 1.36.04 Oliver Looms Zibar -2012Holte IF  
10 1.38.47 Philip Jespersen -2011Bagsværd AC  
11 1.49.48 Johan Jespersen -2013Bagsværd AC  
  DNF Tobias Abildgaard Kofoed -2011Fremad Holbæk  
  DRENGE 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 11.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 3.76+1.7 Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club  
2 w3.55+2.8 Alexander Vedel Møller -2012Amager Atletik Club  
  3.41+0.2     
3 3.48+1.9 Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik  
4 3.23+1.1 Ville Rørbeck Nørreby -2012Frederiksberg IF  
5 3.12+1.7 Bertram Nøddekær -2011Bagsværd AC  
6 w3.10+2.5 Storm Breinholst -2013Amager Atletik Club  
  3.06+1.8     
7 3.01+0.9 Lauge Højmark Omkvist -2011IK Hellas  
8 2.92+1.2 Philip Jespersen -2011Bagsværd AC  
9 2.82+1.8 Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club  
10 2.82+0.0 Milo Boye -2011Bagsværd AC  
11 2.58+1.2 Felix B Nielsen -2013Amager Atletik Club  
12 w2.54+2.4 Oliver Looms Zibar -2012Holte IF  
  2.41+0.3     
13 w2.48+3.7 Johan Jespersen -2013Bagsværd AC  
  2.41+0.9     
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jonas Wiese Kofoed-Nielse3.76+1.73.54+0.03.64+1.43.63+3.6x x 
Alexander Vedel Møllerx 3.25+0.0x 3.55+2.83.45+2.13.41+0.2
Emil Saltoft-Tolborg3.19+3.8x 3.48+1.93.33+3.13.44+0.93.26+0.5
Ville Rørbeck Nørreby3.04+2.62.88+2.13.00+1.23.17+2.73.12+1.23.23+1.1
Bertram Nøddekær3.00+1.83.07+0.43.00+0.03.06+4.93.12+1.73.09+1.5
Storm Breinholst3.10+2.52.99+1.42.88+3.53.06+1.82.95+2.22.95+0.8
Lauge Højmark Omkvist2.96+2.03.01+0.92.93+2.1
Philip Jespersen2.85+2.22.92+1.22.64+1.8
Sebastian Gretlund2.82+1.82.44+0.9x 
Milo Boyex 2.82+0.0x 
Felix B Nielsen2.58+1.22.44+1.32.51+2.0
Oliver Looms Zibarx 2.54+2.42.41+0.3
Johan Jespersen2.41+0.92.28+0.82.48+3.7
  DRENGE 8-9 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 10.00  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 5.96 Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club  
2 5.73 Bertram Nøddekær -2011Bagsværd AC  
3 5.62 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
4 4.86 Alexander Vedel Møller -2012Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Jonas Wiese Kofoed-Nielse5.965.86x5.705.91x
Bertram Nøddekær5.675.665.734.965.174.95
Viggo Lysemose NIelsen4.794.66x5.225.575.62
Alexander Vedel Møller4.864.594.783.993.774.75
  DRENGE 8-9 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 10.50  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 34.76 Valdemar Hallundbæk Byrge -2011Hvidovre AM  
2 31.79 Anton Bjørn Krebs Hansen -2011Hvidovre AM  
3 30.43 Ville Rørbeck Nørreby -2012Frederiksberg IF  
4 30.32 Emil Saltoft-Tolborg -2012Herlev Atletik  
5 30.18 Jonas Wiese Kofoed-Nielse -2011Amager Atletik Club  
6 29.46 Philip Jespersen -2011Bagsværd AC  
7 22.76 Storm Breinholst -2013Amager Atletik Club  
8 22.23 Sebastian Gretlund -2012Amager Atletik Club  
9 22.08 Viggo Lysemose NIelsen -2011IK Hellas  
10 16.42 Johan Jespersen -2013Bagsværd AC  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Valdemar Hallundbæk Byrge34.76x30.3927.46x25.65
Anton Bjørn Krebs Hansen26.7531.7929.7627.2425.2527.34
Ville Rørbeck Nørrebyx19.0929.6629.01x30.43
Emil Saltoft-Tolborg30.2628.6127.5130.3228.2525.53
Jonas Wiese Kofoed-Nielse30.1828.7927.3922.0625.8228.27
Philip Jespersen29.0228.9929.4626.3228.8926.32
Storm Breinholst22.7621.0020.89
Sebastian Gretlund22.23x19.38
Viggo Lysemose NIelsen13.2713.8522.08
Johan Jespersen15.6316.429.84
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDESØN KL. 13.20  
  Til finale: 2 heatvindere, samt de 6 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +2.3m/s
1 w8.73FDaniel Nielsen -2009GIC Atletik  
2 w9.16fAugust Herring Jensen -2009Frederiksberg IF  
3 w9.42fAsk Lewis Batzer -2009K.I.F.  
4 w9.59fDaniel Looms Zibar -2010Holte IF  
5 w10.18 Erik Nørgaard -2010Randers Freja  
  DNS Thor Balle Aarup -2010Holte IF  
  DNS Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
 HEAT 2  w: +1.8m/s
1 8.66FJonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
2 8.78fAlbert Redestam -2010Helsingør Atletik  
3 9.21fBalder Breinholst -2010Amager Atletik Club  
4 9.42fEmil Keller -2010IK Hellas  
5 9.95 Nil Axen -2010Herlev Atletik  
6 10.14 Nicolas Grønbech Klitgaar -2010Greve Atletik  
  DNS Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALESØN KL. 14.05  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.6m/s
1 w8.66 Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
2 w8.67 Daniel Nielsen -2009GIC Atletik  
3 w8.80 Albert Redestam -2010Helsingør Atletik  
4 w9.17 August Herring Jensen -2009Frederiksberg IF  
5 w9.35 Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club  
6 w9.48 Ask Lewis Batzer -2009K.I.F.  
7 w9.67 Daniel Looms Zibar -2010Holte IF  
= w9.67 Emil Keller -2010IK Hellas  
  DRENGE 10-11 ÅR - 800 METERSØN KL. 14.25  
NrResultat NavnKlub  
1 2.36.89 Magnus Abildgaard Kofoed -2009Fremad Holbæk  
2 2.40.30 Melvin Jarnit-Bjergsoe -2010Klubløs  
3 2.44.24 Erik Nørgaard -2010Randers Freja  
4 2.49.26 Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club  
5 2.51.66 Rune Høyer Splittorff -2010K.I.F.  
6 2.51.93 Kasper Granlund -2009Greve Atletik  
7 3.05.68 Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
8 3.12.30 Daniel Looms Zibar -2010Holte IF  
9 3.18.79 Emil Keller -2010IK Hellas  
  DNS Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆKSØN KL. 12.40  
  ( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.8m/s
1 w12.42 Magnus Abildgaard Kofoed -2009Fremad Holbæk  
2 w12.91 Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club  
3 w13.55 Ask Lewis Batzer -2009K.I.F.  
4 w14.09 Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
5 w15.08 William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club  
6 w15.48 Nil Axen -2010Herlev Atletik  
  DNS Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.15 Ask Lewis Batzer -2009K.I.F.  
2 1.10 Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club  
3 1.10 Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
4 1.10 Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club  
5 1.05 Daniel Looms Zibar -2010Holte IF  
 0.951.001.051.101.151.17 
Ask Lewis Batzer oooxxoxxx
Balder Breinholst oooxxx 
Alfred Brekling Brushøjooxooxxx 
Vagn Bjørn  oxoxxx 
Daniel Looms Zibarooxoxxx  
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 12.30  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 w4.72+2.3 Jonas Gretlund -2009Amager Atletik Club  
  4.62+1.1     
2 w4.58+3.1 Daniel Nielsen -2009GIC Atletik  
  4.34+1.7     
3 w4.51+2.5 Albert Redestam -2010Helsingør Atletik  
  4.30+1.6     
4 4.29+1.2 Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club  
5 4.07+1.9 August Herring Jensen -2009Frederiksberg IF  
6 3.60+1.6 Nicolas Grønbech Klitgaar -2010Greve Atletik  
7 3.58+0.9 Vagn Bjørn -2010Amager Atletik Club  
8 3.58+1.7 Nil Axen -2010Herlev Atletik  
  DNS  Thor Balle Aarup -2010Holte IF  
  DNS  Oskar Søttrup Dinesen -2009Ballerup AK  
  DNS  Frederik Frimor -2010Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Jonas Gretlund4.72+2.34.51+1.54.62+2.34.60+0.54.62+1.14.51+1.3
Daniel Nielsenx 4.34+1.74.58+3.14.18+0.84.33+1.54.52+2.1
Albert Redestam4.51+2.5x 4.08+1.84.11+0.64.30+1.6x 
Balder Breinholst4.10+1.3x 4.29+1.2x 3.99+1.54.05+1.5
August Herring Jensen4.07+1.94.00+0.5x 3.77+0.0x x 
Nicolas Grønbech Klitgaar3.60+1.63.33+1.63.44+1.63.13+0.53.27-1.4x 
Vagn Bjørn3.57+2.33.55+1.93.58+0.9
Nil Axen3.58+1.7x x 
  DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 13.10  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 7.76 Balder Breinholst -2010Amager Atletik Club  
2 7.71 William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club  
3 6.67 Rune Høyer Splittorff -2010K.I.F.  
4 6.45 Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
5 6.23 Nicolas Grønbech Klitgaar -2010Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Balder Breinholst7.527.767.367.387.427.72
William Kühn Bjerre7.717.087.117.607.177.48
Rune Høyer Splittorff6.646.025.996.246.076.67
Alfred Brekling Brushøj5.676.37x6.045.086.45
Nicolas Grønbech Klitgaar6.055.726.236.046.225.34
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTSØN KL. 13.40  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlub  
1 34.83 William Kühn Bjerre -2010Amager Atletik Club  
2 33.62 Daniel Nielsen -2009GIC Atletik  
3 32.79 Alfred Brekling Brushøj -2010Amager Atletik Club  
4 30.40 Rune Høyer Splittorff -2010K.I.F.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
William Kühn Bjerre29.7431.8233.1532.2234.8333.10
Daniel Nielsen28.6431.5633.6226.7130.1524.21
Alfred Brekling Brushøj32.7229.0922.7227.0429.7032.79
Rune Høyer Splittorff28.4228.6329.0330.4028.4624.46
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDESØN KL. 15.50  
  Til finale: 3 heatvindere, samt de 5 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.8m/s
1 11.25FSamuel Kærhøg -2007K.I.F.  
2 11.32fBirk Kryger -2008HG ATM  
3 11.43fOliver Someya Elklint -2008Sparta  
4 11.56fEmil Zilmer Lund -2007Amager Atletik Club  
5 12.06 Hjalte-Johannes Kronborg -2008K.I.F.  
6 12.49 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
  DNS Thor Knudsen -2007Sparta  
  DNS Poyraz Belik -2008GIC Atletik  
 HEAT 2  w: +1.3m/s
1 10.86FNikolaj Krüger -2007Sparta  
2 11.17fAugust Juhl Horsgaard -2007K.I.F.  
3 11.83 Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik  
4 11.90 Mikkel Panduro -2007Helsingør Atletik  
5 12.56 Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF  
6 12.84 Mikkel Drage -2008Greve Atletik  
7 13.44 Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF  
 HEAT 3  w: +2.3m/s
1 w10.65FCarl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
2 w11.21fLake Axen -2007Herlev Atletik  
3 w11.58 Óðin Jógvansson Glerfoss -2008Bragdid, Færøerne  
4 w11.79 Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
5 w12.02 Gustav Colbe Heiberg -2007IK Hellas  
6 w12.33 Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne  
7 w12.80 Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club  
8 w12.84 Hjalte Højmark Omkvist -2008IK Hellas  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER - FINALESØN KL. 16.35  
NrResultat NavnKlub  
 w: +2.4m/s
1 w10.49 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
2 w10.63 Nikolaj Krüger -2007Sparta  
3 w10.68 August Juhl Horsgaard -2007K.I.F.  
4 w11.08 Lake Axen -2007Herlev Atletik  
5 w11.09 Birk Kryger -2008HG ATM  
6 w11.13 Samuel Kærhøg -2007K.I.F.  
7 w11.31 Oliver Someya Elklint -2008Sparta  
8 w11.35 Emil Zilmer Lund -2007Amager Atletik Club  
  DRENGE 12-13 ÅR - 600 METERSØN KL. 16.55  
NrResultat NavnKlub  
1 1.45.53 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
2 1.49.95 Óðin Jógvansson Glerfoss -2008Bragdid, Færøerne  
3 1.51.07 Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF  
4 1.51.80 Mikkel Feldborg Nielsen -2007IK Hellas  
5 1.55.11 Gustav Colbe Heiberg -2007IK Hellas  
6 1.58.64 Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne  
7 2.07.96 Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF  
  DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER HÆKSØN KL. 15.10  
  ( 76.2 CM, 8 HÆKKE, 12.00 / 8.00 / 12.00 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.5m/s
1 12.18 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
2 15.32 Oliver Someya Elklint -2008Sparta  
3 15.34 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
4 16.51 Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club  
5 16.92 Liam Simonsen -2008Frederiksberg IF  
6 17.24 Erik Sneholt-Ottesen -2008Frederiksberg IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Poyraz Belik -2008GIC Atletik  
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGSØN KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
1 1.53 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
2 1.50 Lake Axen -2007Herlev Atletik  
3 1.44 Oliver Mikkelsen -2008Sparta  
4 1.30 Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik  
5 1.30 Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne  
6 1.20 Hjalte Højmark Omkvist -2008IK Hellas  
 1.101.151.201.251.301.351.381.411.441.471.501.531.60 
August Skytte Christensen       oooxxooxx
Lake Axen   ooooxoxoxoxxoxxx 
Oliver Mikkelsen  ooooooxoxxx   
Malthe Nikolaj Godsk Jørgoooooxxx       
Jógvan í Lon oxooxoxxx       
Hjalte Højmark Omkvistoxxoxxoxxx         
  DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRINGSØN KL. 15.00  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlub  
1 w5.50+3.2 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
2 w5.28+2.7 Carl Bäckström Nielsen -2007Amager Atletik Club  
  5.09+0.5     
3 w5.00+2.7 Thor Knudsen -2007Sparta  
  4.97+1.5     
4 w4.84+2.3 Oliver Mikkelsen -2008Sparta  
  4.73+1.2     
5 w4.76+3.3 Birk Kryger -2008HG ATM  
  4.73+1.3     
6 w4.50+2.4 Lake Axen -2007Herlev Atletik  
  4.48+1.8     
7 w4.35+2.7 Samuel Kærhøg -2007K.I.F.  
8 4.33+1.7 Oliver Someya Elklint -2008Sparta  
9 4.29+2.0 Emil Zilmer Lund -2007Amager Atletik Club  
10 w4.25+3.4 Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
  3.96+2.0     
11 4.18+1.3 Malthe Nikolaj Godsk Jørg -2008Herlev Atletik  
12 4.12+1.7 Óðin Jógvansson Glerfoss -2008Bragdid, Færøerne  
13 w4.11+2.7 Jógvan í Lon -2008Bragdid, Færøerne  
  3.80+1.5     
14 w3.80+4.4 Albert Lysemose Nielsen -2008IK Hellas  
  3.67+1.9     
15 3.76+2.0 Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club  
16 3.61+1.7 Mikkel Panduro -2007Helsingør Atletik  
17 w3.52+3.2 Mikkel Drage -2008Greve Atletik  
  3.47+1.9     
  DNS  Poyraz Belik -2008GIC Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
August Skytte Christensen2.43+2.25.50+3.2x 4.14+2.35.23+2.3x 
Carl Bäckström Nielsen5.28+2.74.90+1.64.92+1.43.64+2.35.09+0.55.06+0.7
Thor Knudsen4.97+1.55.00+2.74.93+1.74.81+1.72.89+2.0x 
Oliver Mikkelsen4.73+1.24.75+2.44.84+2.33.36+1.24.42+1.14.38+0.4
Birk Kryger4.73+1.34.55+1.04.76+3.33.14+2.43.23+1.5x 
Lake Axen4.34+1.64.44+0.94.34+1.74.48+1.84.41+2.34.50+2.4
Samuel Kærhøg4.35+2.74.24+2.84.28+2.8
Oliver Someya Elklint4.01+1.84.33+1.73.83+0.2
Emil Zilmer Lund4.29+2.04.11+1.54.00+1.4
Otto W. D. Jørgensen4.25+3.44.15+2.53.96+2.0
Malthe Nikolaj Godsk Jørg4.18+1.34.06+2.0x 
Óðin Jógvansson Glerfoss4.12+1.73.95+2.42.38+1.8
Jógvan í Lon4.11+2.7x 3.80+1.5
Albert Lysemose Nielsen3.67+1.93.75+2.33.80+4.4
Tristan Trzecieskix 3.40+3.43.76+2.0
Mikkel Panduro3.61+1.73.57+3.53.53+1.5
Mikkel Drage3.52+3.23.39+1.93.47+1.9
  DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØDSØN KL. 15.40  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.69 August Skytte Christensen -2007Ballerup AK  
2 9.26 Nikolaj Krüger -2007Sparta  
3 8.86 Birk Kryger -2008HG ATM  
4 8.28 Oliver Mikkelsen -2008Sparta  
5 7.45 Hjalte-Johannes Kronborg -2008K.I.F.  
6 7.23 Otto W. D. Jørgensen -2008Ballerup AK  
7 6.06 Tristan Trzecieski -2007Amager Atletik Club  
8 5.65 Mikkel Drage -2008Greve Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
August Skytte Christensen10.69x10.6610.2010.4910.55
Nikolaj Krüger8.44xx7.979.269.01
Birk Kryger8.528.718.867.527.95x
Oliver Mikkelsen7.367.368.127.647.918.28
Hjalte-Johannes Kronborg6.197.167.257.107.456.60
Otto W. D. Jørgensen7.057.23x5.025.64x
Tristan Trzecieski4.966.065.95
Mikkel Drage5.655.555.13
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTSØN KL. 16.20  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 16.55 Emil Zilmer Lund -2007Amager Atletik Club  
  DNS Poyraz Belik -2008GIC Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Zilmer Lundx12.83xx16.2716.55
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 10.50  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.7m/s
1 11.48FGustav Stetkær Bohr -2005Holte IF  
2 11.56fChristian Andersson -2006Greve Atletik  
3 11.74fEiri Jógvansson Glerfoss -2005Bragdid, Færøerne  
4 11.93fAnyel Weis -2006Sparta  
5 12.63 Oliver Larsen -2005Amager Atletik Club  
6 12.97 Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF  
7 14.35 David Rørvig -2006Hvidovre AM  
 HEAT 2  w: +2.2m/s
1 w11.46FSebastian Glyb -2005Holte IF  
2 w11.55fMathias Højen -2005Ballerup AK  
3 w11.60fLudvig Elmedal -2006Fremad Holbæk  
4 w11.85fVitus Rosenkrands -2005Sparta  
5 w13.58 Rasmus Eybye Petersen -2005Ballerup AK  
6 w14.03 Bertram Sundland -2005K.I.F.  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER - FINALELØR KL. 11.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.6m/s
1 11.52 Sebastian Glyb -2005Holte IF  
2 11.54 Gustav Stetkær Bohr -2005Holte IF  
3 11.68 Christian Andersson -2006Greve Atletik  
4 11.76 Ludvig Elmedal -2006Fremad Holbæk  
5 11.77 Eiri Jógvansson Glerfoss -2005Bragdid, Færøerne  
6 11.85 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
7 11.87 Vitus Rosenkrands -2005Sparta  
8 12.06 Anyel Weis -2006Sparta  
  DRENGE 14-15 ÅR - 800 METERLØR KL. 11.35  
NrResultat NavnKlub  
1 2.06.87 Jónas Isaksen -2005Bragdid, Færøerne  
2 2.19.99 Storm Foged Sabroe -2006Frederiksberg IF  
3 2.20.91 Andrei-Stefan Ursea -2005Hvidovre AM  
4 2.28.72 Gustav Thomsen -2005Fremad Holbæk  
5 2.31.84 Esben ø Madsen -2005Korsør AM  
6 2.39.29 Nathan Philibert -2006Holte IF  
7 2.46.41 Daniel Lund -2006Amager Atletik Club  
  DRENGE 14-15 ÅR - 100 METER HÆKLØR KL. 10.15  
  ( 83.8 CM, 10 HÆKKE, 13.00 / 8.50 / 10.50 )
NrResultat NavnKlub  
 w: +3.8m/s
1 w13.53 Sebastian Glyb -2005Holte IF  
2 w14.05 Gustav Stetkær Bohr -2005Holte IF  
3 w16.12 Esben ø Madsen -2005Korsør AM  
4 w18.69 Frederik Dahl Larsen -2006Frederiksberg IF  
5 w18.73 Bertram Sundland -2005K.I.F.  
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 11.10  
NrResultat NavnKlub  
1 1.73 Asger Pape Liboriussen -2005Sparta  
2 1.64 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
3 1.40 Daniel Lund -2006Amager Atletik Club  
4 1.40 Rasmus Eybye Petersen -2005Ballerup AK  
 1.251.301.351.401.451.501.551.581.611.641.671.731.76 
Asger Pape Liboriussen      ooo xooxxx
Mathias Højen     oooxooxxx  
Daniel Lundoooxoxxx        
Rasmus Eybye Petersen  oxxoxxx        
  DRENGE 14-15 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 10.00  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 w6.36+3.7 Mathias Højen -2005Ballerup AK  
  6.08+0.2     
2 6.00+1.6 Anyel Weis -2006Sparta  
3 w4.75+2.1 Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF  
  4.70+1.3     
4 w3.50+2.4 Lucas Spuur -2005Hvidovre AM  
  3.33+0.9     
  X  David Rørvig -2006Hvidovre AM  
  DNS  Sebastian Glyb -2005Holte IF  
  DNS  Eiri Jógvansson Glerfoss -2005Bragdid, Færøerne  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Mathias Højenx 6.08+0.2x x 6.36+3.76.10+2.4
Anyel Weisx 5.53+0.55.98+1.05.58+1.86.00+1.6x 
Bertil WA Frederiksen4.70+1.34.55+0.34.33+1.84.43+1.6x 4.75+2.1
Lucas Spuur3.33+0.92.96+2.53.44x3.08x3.50+2.42.78+2.6
David Rørvigx x x x x x 
  DRENGE 14-15 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 10.40  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.81 Anyel Weis -2006Sparta  
2 10.32 Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Anyel Weisx9.7610.6110.8110.3310.66
Mathias Riber Schmidt10.329.0410.1010.039.809.79
  DRENGE 14-15 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 11.40  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 33.57 Mathias Riber Schmidt -2006Køge Atletik  
2 24.59 Janus Christensen -2005Amager Atletik Club  
  DNS Asger Pape Liboriussen -2005Sparta  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS David Kamstrup-Larsen -2005K.I.F.  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mathias Riber Schmidtx27.3928.6122.3233.5731.00
Janus Christensen22.04x23.18xx24.59
  DRENGE 16-17 ÅR - 100 METERLØR KL. 12.40  
NrResultat NavnKlub  
 w: -1.4m/s
1 11.43 Vilhelm Krüger -2004Sparta  
2 11.76 Carl Bruce Aabo -2004HG ATM  
3 12.10 Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør Atletik  
4 12.13 Miso Buha -2003Hvirlan, Færøerne  
5 12.33 Peter Agerlund Christense -2003Slagelse Atletik  
6 13.21 Jeppe Skærlund Svendsen -2003Helsingør Atletik  
7 13.51 Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK  
  DNS Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF  
 RETTELSER FØR SEEDNING
  DNS Neloo Falck -2003K.I.F.  
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERLØR KL. 13.10  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +0.8m/s
1 23.85 Sofus Vølund -2004Sparta  
2 27.36 Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK  
3 27.71 Bertil WA Frederiksen -2006Trongården IF  
4 27.75 Jeppe Skærlund Svendsen -2003Helsingør Atletik  
 HEAT 2  w: -0.9m/s
1 23.52 Sofus Lasseen -2003Sparta  
2 23.70 Gustav Stetkær Bohr -2005Holte IF  
3 24.63 Zacharias Albert Gustafse -2004Helsingør Atletik  
4 24.85 Peter Agerlund Christense -2003Slagelse Atletik  
5 24.88 Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
  DRENGE 16-17 ÅR - 800 METERLØR KL. 13.40  
NrResultat NavnKlub  
1 2.02.23 Gustav Bendsen -2003K.I.F.  
2 2.02.48 Rasmus Jæger -2004IK Hellas  
3 2.04.51 Simon Worsøe -2005Hvidovre AM  
  DNF Tobias Feldborg Nielsen -2003IK Hellas  
  DRENGE 16-17 ÅR - HØJDESPRINGLØR KL. 13.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.83 Vilhelm Krüger -2004Sparta  
2 1.83 Sofus Vølund -2004Sparta  
 1.601.651.681.711.741.771.801.831.86 
Vilhelm Krügeroooooooxxoxxx
Sofus Vølund o ooxooxxoxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 12.30  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.22+1.2 Carl Bruce Aabo -2004HG ATM  
2 6.15+0.0 Magnus Antonio Askov-Hans -2003Frederiksberg IF  
3 5.96+1.0 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
4 4.88-0.3 Jeppe Skærlund Svendsen -2003Helsingør Atletik  
5 4.47-1.2 Simon-Ronaldo B. L. Gonza -2004Ballerup AK  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Carl Bruce Aabox x x 5.95+0.06.22+1.26.04+0.0
Magnus Antonio Askov-Hans6.15+0.0x 5.89+0.06.07+1.85.97+0.0- 
Sebastian Monneret5.80-1.05.52+0.85.76+0.05.52+1.35.77+0.85.96+1.0
Jeppe Skærlund Svendsen4.76+0.04.75-0.54.88-0.3
Simon-Ronaldo B. L. Gonza4.47-1.2
  DRENGE 16-17 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 13.10  
  ( 5.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 12.03 Sebastian Monneret -2003Amager Atletik Club  
2 6.12 Hussein Ali -2004Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Sebastian Monneretx12.0311.6911.2011.6011.98
Hussein Ali5.855.906.125.80x5.93
  DRENGE 16-17 ÅR - DISKOSKASTLØR KL. 13.40  
  ( 1.5 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 13.56 Hussein Ali -2004Amager Atletik Club  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Hussein Alixx13.5613.1512.75x
  DRENGE 18-19 ÅR - 100 METERLØR KL. 14.55  
NrResultat NavnKlub  
 w: +1.0m/s
1 10.86 Mikkel Johansson -2002Hvidovre AM  
2 11.55 Andreas Bjarnastein Antof -2002Bragdid, Færøerne  
3 11.87 Alfred Dahl Larsen -2002Frederiksberg IF  
  DRENGE 18-19 ÅR - 800 METERLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.59.54 Andreas Holst Lange -2002K.I.F.  
2 2.04.34 Tummas Sjóvará -2002Bragdid, Færøerne  
3 2.11.56 Sebastian Bergman -2001Hvidovre AM  
  DNF Nicklas Struve -2001Parasport Frederiksber  
  DRENGE 18-19 ÅR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 6.28+0.9 Mikkel Johansson -2002Hvidovre AM  
2 6.19+1.8 Andreas Bjarnastein Antof -2002Bragdid, Færøerne  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde
Mikkel Johanssonx x x 3.81+3.16.28+0.9
Andreas Bjarnastein Antofx 6.19+1.8x x x 
  DRENGE 18-19 ÅR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 8.33 Leon Johannesen -2002Bragdid, Færøerne  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Leon Johannesenx7.968.337.777.297.71
  MÆND SENIOR - 100 METER - INDLEDENDELØR KL. 15.10  
  Til finale: 4 heatvindere, samt de 4 bedste tider
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1  w: +1.9m/s
1 10.83FFrederik Schou -1996Sparta  
2 10.86fRasmus Thornbjerg Klausen -2000Fremad Holbæk  
3 10.98fEmil Frænde -2000Sparta  
4 11.10 Frankly Dadey -1999Greve Atletik  
5 11.71 Emil Grovn -1998Frederiksberg IF  
6 12.77 Christoffer Åndahl -2000K.I.F.  
7 14.05 Henrik Berg -1963Bagsværd AC  
 HEAT 2  w: +1.4m/s
1 11.06FChristoph Hansen -1992Frederiksberg IF  
2 11.32 Karl Mfeketo -1996Sparta  
3 11.92 Djuma Berlev -1989Djuma Fittness  
4 12.13 Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk  
  DNS Simon Hansen -1998Aarhus 1900  
  DNS Tórur Mortensen -1998Hvirlan, Færøerne  
 HEAT 3  w: +3.6m/s
1 w10.61FAndreas Trajkovski -1993Hvidovre AM  
2 w10.88fKasper Andersson -1997Greve Atletik  
3 w11.24 Sebastian V Buschardt -1997Bagsværd AC  
4 w11.41 Frederik Regli -1990Frederiksberg IF  
5 w11.59 Troels Kaas -1995Bagsværd AC  
6 w11.84 Mike Andersen -1994Fremad Holbæk  
 HEAT 4  w: +1.5m/s
1 10.46FKojo Musah -1996Aarhus 1900  
2 10.81fPeter Andersson -1999Greve Atletik  
3 11.16 Frederik Andersson -2001Greve Atletik  
4 11.58 Dlovan Baker -2000Ballerup AK  
5 12.08 Jesse Lasquite -2001K.I.F.  
6 13.05 Noa Bak-Pedersen -1996K.I.F.  
  DNS Max Boisen -1988Hvidovre AM  
  MÆND SENIOR - 100 METER - FINALELØR KL. 16.00  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.5m/s
1 10.58 Kojo Musah -1996Aarhus 1900  
2 10.66 Frederik Schou -1996Sparta  
3 10.76 Andreas Trajkovski -1993Hvidovre AM  
4 10.90 Peter Andersson -1999Greve Atletik  
5 11.00 Christoph Hansen -1992Frederiksberg IF  
6 11.17 Emil Frænde -2000Sparta  
7 11.26 Kasper Andersson -1997Greve Atletik  
  DNS Rasmus Thornbjerg Klausen -2000Fremad Holbæk  
  MÆND SENIOR - 300 METERLØR KL. 16.25  
NrResultat NavnKlub  
 HEAT 1
1 36.66 Thomas Jersild Olsen -2001Holte IF  
2 38.48 Miso Buha -2003Hvirlan, Færøerne  
3 38.63 Endre Eikenes -1996K.I.F.  
4 39.40 Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk  
  DNS Mathias Astrup -1999Greve Atletik  
 HEAT 2
1 34.96 Kojo Musah -1996Aarhus 1900  
2 36.27 Luis Maillet -2004Sparta  
3 36.85 Dánjal Dahl Ljósheim -2000Hvirlan, Færøerne  
4 37.11 Jonathan Kure -1997K.I.F.  
  DNS Simon Hansen -1998Aarhus 1900  
 HEAT 3
1 34.71 Jacob Hvorup -1999Sparta  
2 35.29 Iasonas Koniaris -1997Hvidovre AM  
3 35.49 Andreas Trajkovski -1993Hvidovre AM  
4 40.32 Cesar Posse -1970Hvidovre AM  
  DNS Rasmus Thornbjerg Klausen -2000Fremad Holbæk  
 HEAT 4
1 34.97 Gustav Lundholm Nielsen -1998Sparta  
2 35.10 Nicolai Hartling -1994Sparta  
3 35.13 Tobias G Larsen -2000Sparta  
4 35.19 Kasper Olsen -1991Hvidovre AM  
  DNS Nick Ekelund-Arenander -1989Hvidovre AM  
  MÆND SENIOR - 800 METERLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.52.46 Christian Clausen -1996Sparta  
2 2.00.58 Frederik Fürstenberg -1993Sparta  
3 2.03.15 Yusuf Alin -1995Sparta  
4 2.04.37 Nicolai Lyng Wium -1991Klubløs  
5 2.12.27 Nassim Baiou -1982Sparta  
6 2.13.43 Anders Lagergren -1991Parasport Frederiksber  
  DNS Paul Roome -1973MRC Dev Squad  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGLØR KL. 15.45  
NrResultat NavnKlub  
1 1.94 Christoffer Åndahl -2000K.I.F.  
 1.801.851.911.941.97 
Christoffer Åndahlooxoxxoxxx
  MÆND SENIOR - LÆNGDESPRINGLØR KL. 14.45  
  ( PLANKE )
NrResultat NavnKlub  
1 7.58+1.6 Sebastian Pedersen -1997Sparta  
2 7.07+1.3 Tórur Mortensen -1998Hvirlan, Færøerne  
3 6.55+1.9 Peder P Nielsen -1989Sparta  
4 5.56+2.0 Mike Andersen -1994Fremad Holbæk  
5 4.74+0.9 Jason Overgaard -2001Fremad Holbæk  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde
Sebastian Pedersen7.44+2.27.45+2.4x 7.58+1.6x x 
Tórur Mortensen7.07+1.36.86+0.3x x x 6.92+1.0
Peder P Nielsenx x x 6.55+1.9x x 
Mike Andersen5.56+2.04.50+2.95.35+1.9x 5.17+1.55.17+0.5
Jason Overgaard4.74+0.94.67+2.1x x x x 
  MÆND SENIOR - KUGLESTØDLØR KL. 14.45  
  ( 7.26 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 10.77 Mikael Chua Ziska -1999Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Mikael Chua Ziskax10.7710.3610.7410.65x
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTLØR KL. 15.45  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 58.54 Emil Mikkelsen -1990Odense Atletik  
2 55.30 Casper Jørgensen -1999Sparta  
3 52.81 Andreas Riber Thordahl -1991Køge Atletik  
4 32.95 Mikael Chua Ziska -1999Hvidovre AM  
 1.runde2.runde3.runde4.runde5.runde6.runde 
Emil Mikkelsen57.14xxx57.9358.54
Casper Jørgensen52.8555.3053.75xx50.94
Andreas Riber Thordahlx50.7350.7951.2352.8150.79
Mikael Chua Ziska32.9232.3832.95xxx


Genereret af MARS version 2.0.0.405 søndag den 12. juli 2020 klokken 20:10